system-config-network 0 - en to hr translation catalogue (597 entries)

en:  (active)
hr:  (aktivan)

en: $
hr: kn

en: %s - network configuration commandline tool
hr: %s - alat naredbenog retka za konfiguriranje mreže

en: %s, Device not specified or alias not a number!
hr: %s, uređaj nije specificiran ili pseudonim nije broj!

en: <New Device>
hr: <Novi uređaj>

en: <b>Account Type:</b>
hr: <b>Vrsta naloga:</b>

en: <b>Active profile</b>
hr: <b>Aktivan profil</b>

en: <b>D channel protocol</b>
hr: <b>Protokol D-kanala</b>

en: <b>D-channel protocol</b>
hr: <b>Protokol D-kanala</b>

en: <b>Modem properties</b>
hr: <b>Svojstva modema</b>

en: <b>Phone number</b>
hr: <b>Telefonski broj</b>

en: <b>Resources</b>
hr: <b>Resursi</b>

en: <b>T-Online account</b>
hr: <b>T-Online nalog</b>

en: A_ddress:
hr: _Adresa:

en: A_rea Code
hr: Pozivni _broj

en: A_rea code:
hr: Pozivni _broj:

en: A_uthentication key:
hr: Ključ _provjere autentičnosti:

en: Ac_tivate
hr: Aktiviraj

en: Account Setup
hr: Postavke naloga

en: Activate the selected device, calling ifup <device>.
hr: Aktiviraj odabrani uređaj pozivajući naredbu ifup <uređaj>.

en: Activating IPsec connection %s, please wait...
hr: Aktiviranje IPsec veze %s. Pričekajte...

en: Activating network device %s, please wait...
hr: Aktiviranje mrežnog uređaja %s. Pričekajte...

en: Active
hr: Aktivan

en: Active profile: %s
hr: Aktivan profil: %s

en: Active profile: %s (modified)
hr: Aktivan profil: %s (izmijenjen)

en: Ad-Hoc
hr: Ad hoc

en: Add
hr: Dodaj

en: Add / Edit Hosts entry
hr: Dodaj / uredi unose računala

en: Add / Edit IP Address
hr: Dodaj / Uredi IP adresu

en: Add new Device Type
hr: Dodaj novu vrstu uređaja

en: Address:
hr: Adresa:

en: Afghanistan
hr: Afganistan

en: Albania
hr: Albanija

en: Algeria
hr: Alžir

en: Aliases:
hr: Pseudonimi:

en: Allow all _users to enable and disable the device
hr: Omogući svim _korisnicima omogućavanje i onemogućavanje ovog uređaja

en: Allow dial on _demand
hr: Omogući poziv na zahtjev

en: Allow the link come up on demand.
hr: Omogućava povezivanje na zahtjev.

en: American Samoa
hr: Američka Samoa

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.
    Please file a detailed bug report against the component %s at 
    https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    using the text below.
hr: Došlo je do neobradive pogreške. Ovo je najvjerojatnije nedostatak.
    Detaljan izvještaj o nedostatku komponente %s 
    prijavite na adresu: https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    upotrebom donjeg teksta.

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.  Please save the crash dump and file a detailed bug report against system-config-network at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
hr: Došlo je do neobradive iznimke. Ovo je najvjerojatnije nedostatak. Spremite izbačene podatke rušenja i podnesite detaljan izvještaj o nedostatku %s na adresu https://bugzilla.redhat.com/bugzilla

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save the crash dump and file a detailed bug report against %s at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
hr: Došlo je do neobradive iznimke. Ovo je najvjerojatnije nedostatak. Spremite izbačene podatke rušenja i podnesite detaljan izvještaj o nedostatku %s na adresu https://bugzilla.redhat.com/bugzilla

en: Andorra
hr: Andora

en: Associated T-Online _number:
hr: Pridruženi _broj za T-Online:

en: Australia
hr: Australija

en: Austria
hr: Austrija

en: Auto
hr: Automatski

en: Auto _Select
hr: Automatski _odabir

en: Automatic
hr: Automatski

en: Automatic encryption mode selection via IKA (racoon)
hr: Automatski odabir načina šifriranjem putem IKA (racoon)

en: Automatically obtain IP address settings with:
hr: Automatski dohvati postavke IP adresa s:

en: Automatically obtain _DNS information from provider
hr: Automatski dohvati _DNS podatke od davatelja usluge

en: Automatically obtain _IP address settings
hr: Automatski dohvati postavke _IP adresa

en: Automatically obtain _IP address settings with:
hr: Automatski dohvati postavke IP adresa s:

en: Belarus
hr: Bjelorusija

en: Belgium
hr: Belgija

en: Bind to _MAC address:
hr: Poveži na _MAC adresu:

en: Bosnia and Hercegovina
hr: Bosna i Hercegovina

en: British Virgin Islands
hr: Britanski Djevičanski Otoci

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Ca_llback
hr: _Povratni poziv

en: Callback MS_N:
hr: Povratni poziv za MS_N:

en: Callback _delay:
hr: _Zadrška povratnog poziva:

en: Callback _mode:
hr: Način povratnog poziva:

en: Callback setting
hr: Postavke povratnog poziva

en: Canada
hr: Kanada

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cannot activate IPsec connection %s!
hr: Aktiviranje IPsec veze %s nije moguće!

en: Cannot activate network device %s!
hr: Aktiviranje mrežnog uređaja %s nije moguće!

en: Cannot configure network device %s
hr: Nije moguće konfigurirati mrežni uređaj %s

en: Cannot deactivate IPsec connection %s!
hr: Deaktiviranje IPsec veze %s nije moguće!

en: Cannot deactivate network device %s!
hr: Deaktiviranje mrežnog uređaja %s nije moguće!

en: Central African Republic
hr: Srednjoafrička Republika

en: Changed the following Nicknames due to the initscripts:
hr: Sljedeći su nadimci izmijenjeni tijekom izvršavanja initskripti:

en: Changes are saved. You may want to restart the network and network services or restart the computer.
hr: Izmjene su spremljene. Možda će biti potrebno ponovo pokrenuti mrežu i mrežne usluge ili računalo.

en: Channel:
hr: Kanal:

en: Chile
hr: Čile

en: China
hr: Kina

en: Choose Hardware Device Type
hr: Odaberi vrstu hardverskog uređaja

en: Choose Hardware Type
hr: Odaberite vrstu hardvera

en: Choose a Provider
hr: Odaberite davatelja

en: Click here, if you want to choose a new provider from the ISP database.
hr: Kliknite ovdje ukoliko želite odabrati novog davatelja iz baze davatelja internetskih usluga.

en: Click to activate the selected profile
hr: Kliknite za aktiviranje odabranog profila

en: Click to bring up the interface
hr: Kliknite za pokretanje sučelja

en: Click to configure the interface
hr: Kliknite za konfiguriranje sučelja

en: Click to get infos
hr: Kliknite za pregled podataka

en: Click to have the system automatically select and activate a profile
hr: Kliknite za automatski odabir i pokretanje profila

en: Click to monitor the interface
hr: Kliknite za nadziranje sučelja

en: Click to shutdown the interface
hr: Kliknite za isključivanje sučelja

en: Colombia
hr: Kolumbija

en: Common
hr: Uobičajeno

en: Configure DSL connection
hr: Konfiguriranje DSL veze

en: Configure Network Settings
hr: Konfiguriranje mrežnih postavki

en: Configure Wireless Connection
hr: Konfiguriranje bežične veze

en: Configure network devices and connections
hr: Konfiguriranje mrežnih uređaja i veza

en: Confirm _starting connection
hr: Potvrdite _početak veze

en: Confirm stopping _connection
hr: Potvrdite _završetak veze

en: Connect to
hr: Uspostavi vezu s

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Control and monitor network devices
hr: Upravljanje i nadzor mrežnih uređaja

en: Copyright (c) 2001-2005 Red Hat, Inc.
hr: Autorska prava (c) 2001 - 2005 Red Hat, Inc.

en: Cos_t accumulated from the past connection:
hr: Ukupni t_roškovi iz prošlih povezivanja:

en: Cost per:
hr: Trošak po:

en: Could not find file '%s'.
    Please check your installation!
    Run: 'rpm -V system-config-network'
hr: Nije moguće pronaći datoteku '%s'.
    Provjerite vašu instalaciju!
    Pokrenite: 'rpm -V system-config-network'

en: Could not load the file '%s'.
    Please check your installation!
    Run: 'rpm -V system-config-network'
hr: Nije moguće učitati datoteku '%s'.
    Provjerite vašu instalaciju!
    Pokrenite: 'rpm -V system-config-network'

en: Count:
hr: Brojač:

en: Create DSL connection
hr: Izrada DSL veze

en: Create Dialup Connection
hr: Izrada veze telefoniranja

en: Create Ethernet Device
hr: Izradi mrežni uređaj

en: Create Token Ring Device
hr: Izradi Token Ring uređaj

en: Create Wireless Device
hr: Izradi bežični uređaj

en: Create a new ISDN connection. This is a connection that uses an Integrated Services Digital Network line to dial into to your Internet Service Provider. This type of technology requires a special phone line to be installed by your telephone company. It also requires a device known as a Terminal Adapter(TA) to terminate the ISDN connection from your ISP. This type of connection is popular in Europe and several other technologically advanced regions.  It is available but uncommon in the USA.  Speeds range from 64kbps to 128kbps.
hr: Izrada nove IDSN veze. Ova veza upotrebljava liniju digitalne mreže integriranih usluga (Integrated Services Digital Network) za povezivanje s vašim davateljem internetskih usluga. Ova tehnologija zahtijeva posebnu telefonsku liniju koju vam postavlja vaša telefonska tvrtka. Također zahtijeva adapter poznat kao terminalni prilagodnik (TA) radi prilagođivanja ISDN veza. Ova vrsta veza popularna je u Europi i u nekoliko tehnološki naprednijih regija. Dostupna je, ali rijetka u SAD-u. Brzine su opsega između 64kbps i 128 kbps.

en: Create a new Token Ring connection.
hr: Izrada nove Token Ring veze.

en: Create a new ethernet connection.
hr: Izrada nove ethernet veze.

en: Create a new wireless connection.
hr: Izrada nove bežične veze.

en: Create an xDSL connection.  This is a connection that uses one of several types of broadband connections collective known as Digital Subscriber Lines.  This list includes ADSL (Asymmetric, faster downloads than uploads), IDSL (over an ISDN line for distance), SDSL (Symmetric, downloads and uploads at the same speed), and several others.  These types of connections are common in the United States, and are gaining acceptance elsewhere.  Speeds vary according to the technology used, but generally range from 144kbps to 1.0Mbps.
hr: Izrada xDSL veze. Ova veza upotrebljava jednu od nekoliko vrsta širokopojasnih veza, zajednički poznatih kao Digital Subscriber Lines (Digitalna pretplatnička linija). Ovaj popis obuhvaća ADSL (asimetričan prijenos, preuzimanje je brže od slanja), IDSL (preko ISDN linija za veće udaljenosti), SDSL (simetričan, preuzimanje i slanje istom brzinom) i još nekoliko vrsta. Ove vrste veza uobičajene su u SAD-u i sve su prisutnije u svijetu. Brzine se razlikuju ovisno o upotrebljavanim tehnologijama, ali uglavnom su u opsegu između 144 kbps i 1,0 Mbps.

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Cuba
hr: Kuba

en: Cyprus
hr: Cipar

en: Czech Republic
hr: Češka Republika

en: DHCP Settings
hr: DHCP postavke

en: DNS search path:
hr: Putanja DNS pretraživanja:

en: Deactivate the selected device, calling ifdown <device>.
hr: Deaktiviraj odabrani uređaj pozivajući naredbu ifdown <uređaj>.

en: Deactivating IPsec connection %s, please wait...
hr: Deaktiviranje IPsec veze %s. Pričekajte...

en: Deactivating network device %s, please wait...
hr: Deaktiviranje mrežnog uređaja %s. Pričekajte...

en: Default _gateway address:
hr: Adresa _zadanog pristupnika:

en: Default ga_teway address:
hr: Adresa _zadanog pristupnika:

en: Default gateway IP
hr: IP adresa zadanog pristupnika

en: Default gateway address:
hr: Adresa zadanog pristupnika (IP):

en: Demand setting
hr: Postavke zahtjeve

en: Denmark
hr: Danska

en: Description
hr: Opis

en: Destination
hr: Odredište

en: Destination Network
hr: Odredišna mreža

en: Dev_ices
hr: _Uređaji

en: Device
hr: Uređaj

en: Device %s uses the same Hardware Device "%s" like %s!
hr: Uređaj %s upotrebljava isti hardverski uređaj "%s" kao %s!

en: Device Type
hr: Vrsta uređaja

en: Device _alias number:
hr: Broj _pseudonima uređaja:

en: Device:
hr: Uređaj:

en: Dial _mode:
hr: Način _pozivanja:

en: Dial-in _number:
hr: Dolazni _broj za biranje:

en: Dialup Configuration
hr: Konfiguracija veze telefoniranja

en: Difficulty level:
hr: Razina složenosti:

en: Disconnect from
hr: Prekini vezu s

en: Do you really want to delete "%s"?
hr: Želite li zaista izbrisati "%s"?

en: Do you really want to delete device "%s"?
hr: Želite li zaista izbrisati uređaj "%s"?

en: Do you really want to delete profile "%s"?
hr: Želite li zaista izbrisati profil "%s"?

en: Do you want to continue?
hr: Želite li nastaviti?

en: Do you want to delete all devices that used "%s"?
hr: Želite li izbrisati sve uređaje koji upotrebljavaju "%s"?

en: Do you want to save your changes?
hr: Želite li spremiti vaše izmjene?

en: Do_main:
hr: _Domena:

en: Domain name:
hr: Naziv domene:

en: ESSID (network ID):
hr: ESSID (ID mreže):

en: Each connection needs to be associated with a physical device which can be selected below.
hr: Svaka veza mora biti povezana s fizičkim uređajem kojeg možete s donjeg popisa.

en: Each device needs to be attached to a physical device which can be selected below. Device Alias support allows you to use multiple virtual devices for one physical device.
hr: Svaki uređaj mora biti povezan na fizički uređaj kojeg možete odabrati s donjeg popisa. Podrška za pseudonime uređaja omogućuje upotrebu višestrukih virtualnih uređaja za jedan fizički uređaj.

en: Easy
hr: Jednostavno

en: Edit Domain Name
hr: Uredi naziv domene

en: Edit device...
hr: Uredi uređaj...

en: Enable IPv_6 configuration for this interface
hr: Omogući IPv_6 konfiguraciju za ovo sučelje

en: Enable VJ Connection-_ID Compression
hr: Omogući VJ Connection-_ID kompresiju

en: Enable _Address/Control Compression
hr: Omogući kompresiju _Address/Control

en: Enable _BSD Compression
hr: Omogući kompresiju _BSD

en: Enable _CCP Compression Control Protocol
hr: Omogući protokol _CCP

en: Enable _Device Alias support
hr: Omogući podršku za pseudonime _uređaja

en: Enable _Protocol Field Compression
hr: Omogući kompresiju polja _protokola

en: Enable _VJ TCP/IP Header Compression
hr: Omogući kompresiju _VJ TCP / IP  zaglavlja

en: Enable synchronous PPP for the connection
hr: Omogući sinkronizirani PPP za vezu

en: Encapsulation mode:
hr: Način _enkapsulacije:

en: Enter any numbers you need to dial before the normal phone number. For example, if you need to reach an outside line, or disable call waiting, put the necessary numbers here.
hr: Unesite brojeve koje je potrebno nazvati prije zvanja uobičajenih telefonskih brojeva.  Npr. ako želite pristupiti vanjskoj liniji ili onemogućiti čekanje na poziv, stavite te brojeve ovdje.

en: Enter the Access Concentrator name, if you have been given one by your ISP. In most cases you can leave this blank.
hr: Ako vam je vaš davatelj internetskih usluga to dodijelio, unesite naziv koncentratora pristupa. Obično je dovoljno ostaviti praznim.

en: Enter the Service Name, if your ISP requires it. If you don't know it, please contact your ISP. In most cases you can leave this blank.
hr: Unesite naziv usluge ako to zahtijeva vaš davatelja internetskih usluga. Ako vam nije poznat, kontaktirajte davatelja. U većini slučajeva dovoljno ostaviti praznim.

en: Enter the area code needed to reach your internet provider.
hr: Unesite pozivni broj potreban za dohvaćanje davatelja internetskih usluga.

en: Enter the idle time in seconds after which the link should be dropped.
hr: Unesite vrijeme mirovanja veze, a nakon kojeg će veza biti prekinuta.  U sekundama.

en: Enter the login name, that your ISP gave you here.
hr: Unesite korisničko ime za prijavljivanje, koje ste dobili od vašeg davatelja internetskih usluga.

en: Enter the name of this configuration, usually just the name of your ISP.
hr: Unesite naziv ove konfiguracije. Uobičajeno samo naziv vašeg davatelja internetskih usluga.

en: Enter the password for your account. If you do not know it, please contact your ISP.
hr: Unesite lozinku vašeg naloga. Ako je ne znate, kontaktirajte vašeg davatelja internetskih usluga.

en: Enter the phone number of your ISP (without prefix/area/country code).
hr: Unesite telefonski broj vašeg davatelja internetskih usluga (bez broja za izlaz/područje/državu)

en: Enter the provider name for this account.
hr: Unesite naziv davatelja usluge za ovaj nalog.

en: Enter your local phone number. It's optional, if you use a modem.
hr: Unesite vaš telefonski broj. Ovo je neobavezno, ako upotrebljavate modem.

en: Error copying 
    %s
    to %s:
    %s!
hr: Pogreška pri kopiranju 
    %s
    u %s:
    %s!

en: Error creating directory!
    %s
hr: Pogreška pri izradi mape!
    %s

en: Error linking 
    %s
    to %s:
    %s!
hr: Pogreška pri povezivanju
    %s
    s %s:
    %s!

en: Error parsing line: %s
hr: Pogreška pri raščlanjivanju retka: %s

en: Error removing
    %s:
    %s!
hr: Pogreška pri uklanjanju
    %s:
    %s!

en: Error renaming 
    %s
    to %s:
    %s!
hr: Pogreška pri preimenovanju 
    %s
    u %s:
    %s!

en: Error saving configuration!
    %s
hr: Pogreška tijekom spremanja konfiguracije!
    %s

en: Error: %s, %s!
hr: Pogreška: %s: %s!

en: Error: %s: %s
hr: Pogreška: %s: %s

en: Ethernet Device
hr: Mrežni uređaj

en: Ethernet _device:
hr: _Mrežni uređaj:

en: Ethernet card
hr: Mrežna kartica

en: Ethernet connection
hr: Mrežna veza

en: Ethernet device:
hr: Mrežni uređaj:

en: Failed to run:
    %s
hr: Pokretanje nije uspjelo:
    %s

en: Failed to switch to profile %s
hr: Prebacivanje u profil %s nije uspjelo

en: Failed to write to file %s.
hr: Zapisivanje datoteke %s nije uspjelo.

en: Finland
hr: Finska

en: France
hr: Francuska

en: Gateway
hr: Pristupnik

en: Ge_nerate
hr: Ge_neriraj

en: Generic Modem
hr: Generički modem

en: Germany
hr: Njemačka

en: Greece
hr: Grčka

en: H_ostname (optional):
hr: _Naziv računala (neobavezno):

en: H_osts
hr: _Računala

en: Ha_rdware address:
hr: Hardverska adresa:

en: Han_gup timeout:
hr: Vrijeme prekida veze:

en: Hard_ware
hr: _Hardver

en: Hardware (CRTSCTS)
hr: Hardverski (CRTSCTS)

en: Hardware device:
hr: Hardverski uređaj:

en: Hardware type:
hr: Vrsta hardvera:

en: Hardware:
hr: Hardver:

en: High
hr: Visoko

en: Host to Host encryption
hr: Šifriranje računala prema računalu

en: Hostname:
hr: Naziv računala:

en: Hungary
hr: Mađarska

en: IP Settings
hr: IP postavke

en: IPsec - Connection Type
hr: IPsec - Vrsta veze

en: IPsec - Encryption Mode
hr: IPsec - Način šifriranja

en: IPsec - Keys
hr: IPsec - Ključevi

en: IPsec - Local Network
hr: IPsec - Lokalna mreža

en: IPsec - Nickname
hr: IPsec - Nadimak

en: IPsec - Remote Network
hr: IPsec - Udaljena mreža

en: IPsec - Summary
hr: IPsec - Sažetak

en: IPsec Settings
hr: IPsec Postavke

en: IPsec Tunnel Settings
hr: Postavke IPsec tunela

en: IPsec activating...
hr: Aktiviranje IPsec...

en: IPsec deactivating...
hr: Deaktiviranje IPsec...

en: ISDN Adapters Configuration
hr: Konfiguracija ISDN adaptera

en: ISDN Configuration
hr: Konfiguracija ISDN veze

en: ISDN Dialup Configuration
hr: Konfiguracija ISDN veze

en: ISDN _adapters:
hr: ISDN adapteri:

en: ISDN connection
hr: ISDN veza

en: ISP Login
hr: Prijava ISP-a

en: ISP Password
hr: Lozinka ISP-a

en: ISP Phonenumber
hr: Telefonski broj ISP-a

en: Iceland
hr: Island

en: Inactive
hr: Neaktivan

en: India
hr: Indija

en: Indonesia
hr: Indonezija

en: Internet Provider
hr: Davatelj internetskih usluga

en: Ireland
hr: Irska

en: Israel
hr: Izrael

en: Italy
hr: Italija

en: Kazakhstan
hr: Kazahstan

en: Key:
hr: Ključ:

en: Korea North
hr: Sjeverna Koreja

en: Korea Republic
hr: Republika Koreja

en: Let _PPP do all authentication
hr: Omogući da _PPP obavi provjeru autentičnosti

en: Liechtenstein
hr: Lihtenštajn

en: Linking %s to devices and putting it in profile %s.
hr: Povezivanje %s na uređaje i postavljanje u profil %s.

en: List of devices which are currently configurable on your system.
hr: Popis uređaja na vašem sustavu koje je trenutno moguće konfigurirati.

en: Lithuania
hr: Litva

en: Loading Device Configuration
hr: Učitavanje konfiguracije uređaja

en: Loading Hardware Configuration
hr: Učitavanje konfiguracije hardvera

en: Loading IPsec configuration...
hr: Učitavanje konfiguracije IPsec-a...

en: Loading Network Configuration...
hr: Učitavanje konfiguracije mreže...

en: Loading Profile Configuration
hr: Učitavanje konfiguracije profila

en: Loading configuration
hr: Učitavanje konfiguracije

en: Loading configuration...
hr: Učitavanje konfiguracije...

en: Loading device configuration...
hr: Učitavanje konfiguracije uređaja...

en: Loading hardware configuration...
hr: Učitavanje konfiguracije hardvera...

en: Loading profile configuration...
hr: Učitavanje konfiguracije profila...

en: Local Network
hr: Lokalna mreža

en: Local network _address:
hr: _Adrese lokalna mreže:

en: Local network _gateway:
hr: _Pristupnik lokalne mreže:

en: Local subnet _mask:
hr: _Maska lokalne podmreže:

en: Login name:
hr: _Prijava:

en: Low
hr: Nisko

en: Luxembourg
hr: Luksemburg

en: M_inimum number of seconds charged:
hr: _Najmanji broj sekundi za naplatu:

en: Macedonia
hr: Makedonija

en: Make this connection the default _route
hr: Ovu vezu učini zadanom _putanjom

en: Malaysia
hr: Malezija

en: Managed
hr: Upravljano

en: Manual IP Address Settings
hr: Ručne postavke IP adrese

en: Manual encryption with a fixed key
hr: Ručno šifriranje s nepromjenjivim ključem

en: Master
hr: Glavni

en: Medium
hr: Srednje

en: Mexico
hr: Meksiko

en: Mode:
hr: Način:

en: Modem Configuration
hr: Konfiguracija modema

en: Modem Dialup Configuration
hr: Konfiguracija modemske veze

en: Modem Initstring
hr: Naredbe pokretanja modema

en: Modem _initialization string:
hr: _Naredbe pokretanja modema:

en: Modem _volume:
hr: _Glasnoća modema:

en: Modem connection
hr: Modemska veza

en: Modem p_ort:
hr: P_ort modema:

en: Modem probing...
hr: Ispitivanje modema...

en: Moldova
hr: Moldavija

en: Monaco
hr: Monako

en: Monitor the selected device.
hr: Nadziranje odabranog uređaja.

en: Montenegro
hr: Crna Gora

en: Name
hr: Naziv

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: Netmask
hr: Mrežna maska

en: Network
hr: Mreža

en: Network Adapters Configuration
hr: Konfiguracija mrežnih adaptera

en: Network Configuration
hr: Konfiguriranje mreže

en: Network Device Control
hr: Upravljanje mrežnim uređajima

en: Network device activating...
hr: Aktiviranje mrežnog uređaja...

en: Network device deactivating...
hr: Deaktiviranje mrežnog uređaja...

en: Network name (SSID):
hr: Naziv mreže (SSID):

en: Network to Network encryption (VPN)
hr: Šifriranje mreže prema mreži (VPN)

en: New Interface
hr: Novo sučelje

en: New Profile
hr: Novi profil

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: Nickname
hr: Nadimak

en: Nickname %s is already in use!
    Please choose another one.
hr: Nadimak %s već postoji!
    Odaberite drugi nadimak.

en: Nicknames changed
hr: Izmijenjeni nadimci

en: No modem was found on your system.
hr: Na vašem sustavu nije pronađen modem.

en: None
hr: Bez

en: Normal
hr: Normalno

en: Normal
    T-Online
hr: Normalan
    T-Online

en: Norway
hr: Norveška

en: Off
hr: Isključeno

en: Ok
hr: U redu

en: Online time:
hr: Vrijeme na vezi:

en: Other Ethernet Card
hr: Druga mrežna kartica

en: Other Tokenring Card
hr: Druga Token Ring kartica

en: Other Wireless Card
hr: Druga bežična kartica

en: PPP Option List
hr: Popis opcija PPP-a

en: PPP Settings
hr: PPP postavke

en: Palestine
hr: Palestina

en: Pass_word:
hr: _Lozinka:

en: Password (_again):
hr: Lozinka (_ponovite):

en: Philippines
hr: Filipini

en: Phone Number
hr: Telefonski broj

en: Phone number:
hr: Telefonski broj:

en: Please enter a nickname for the connection:
hr: Unesite nadimak za vezu:

en: Please enter a passphrase to generate the key.
hr: Unesite lozinku za generiranje ključa.

en: Please enter a unique security parameter index between 256 and 4294967295.
hr: Unesite jedinstveni indeks parametra sigurnosti između 256 i 4294967295.

en: Please enter here your personal account data. Without this data, access to T-Online is unfortunately not possible.
hr: Unesite osobne podatke vašeg naloga. Bez ovih podataka povezivanje na T-Online nije moguće.

en: Please enter the MTU parameter to set the Maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
hr: Unesite MTU parametar za postavljanje najveće prijenosne jedinice ovog sučelja.  Zadana postavka MTU parametra za s390/s390x je 1492.

en: Please enter the MTU parameter to set the maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
hr: Unesite MTU parametar za postavljanje najveće prijenosne jedinice ovog sučelja.  Zadana postavka MTU parametra za s390/s390x je 1492.

en: Please enter the name for the profile. The name may only contain letters and digits.
hr: Unesite naziv profila. Naziv smije sadržavati samo brojke i slova.

en: Please enter your local network settings:
hr: Unesite vaše konfiguraciju lokalne mreže:

en: Please enter your remote network settings:
hr: Unesite vaše postavke udaljene mreže:

en: Please select another Hardware Device or 
    activate only one of them.
hr: Odaberite neki drugi hardverski uređaj ili
    aktivirajte samo jednog on njih.

en: Please select the hardware device type you want to create
hr: Odaberite vrstu hardverskog uređaja koji želite izraditi

en: Please select the level of security for this device.
hr: Odaberite razinu sigurnosti za ovaj uređaj.

en: Please select the type of connection:
hr: Odaberite vrstu veze:

en: Please select the type of encryption:
hr: Odaberite vrstu šifriranja:

en: Please select the type of hardware device to add:
hr: Odaberite vrstu hardverskog uređaja koji želite dodati:

en: Please specify your keys or generate them. 
    The keys are symmetric, so your remote partner needs to have the same.
hr: Odredite vaše ključeve ili ih generirajte. 
    Ključevi su simetrični pa je potrebno da vaš udaljeni partner ima iste ključeve.

en: Please start system-config-network with root permissions!
hr: Alat system-config-network pokrenite s dopuštenjima root korisnika!

en: Poland
hr: Poljska

en: Prefi_x
hr: Prefi_ks

en: Prefi_x:
hr: Prefi_ks:

en: Prefix (Netmask)
hr: Prefiks (mrežna maska)

en: Probing for Modems, please wait...
hr: Ispitivanje postojanja modema. Pričekajte...

en: Professional
hr: Profesionalno

en: Profile
hr: Profil

en: Provider _name:
hr: _Naziv davatelja:

en: Provider name:
hr: Naziv davatelja:

en: Quit
hr: Izlaz

en: Remote Host / GW
hr: Udaljeno računalo/pristupnik

en: Remote Network
hr: Udaljena mreža

en: Remote _IP address:
hr: _IP adresa udaljenog:

en: Remote network _address:
hr: _Adresa udaljene mreže:

en: Remote network _gateway:
hr: _Pristupnik udaljene mreže:

en: Remote subnet _mask:
hr: _Maska udaljene podmreže:

en: Restart if _connection dies
hr: Ponovo pokreni ako se _veza prekine

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Russia
hr: Rusija

en: Saving IPsec configuration...
hr: Spremanje konfiguracije IPsec-a...

en: Saving configuration...
hr: Spremanje konfiguracije...

en: Saving device configuration...
hr: Spremanje konfiguracije uređaja...

en: Saving hardware configuration...
hr: Spremanje konfiguracije hardvera...

en: Saving profile configuration...
hr: Spremanje konfiguracije profila...

en: Security Level
hr: Sigurnosna razina

en: Security parameter index for authentication:
hr: Indeks parametra sigurnosti za provjeru autentičnosti:

en: Security parameter index for encryption:
hr: Indeks parametra sigurnosti za šifriranje:

en: Select Device Type
hr: Odaberite vrstu uređaja

en: Select Ethernet Adapter
hr: Odaberite mrežni adapter

en: Select Ethernet Device
hr: Odaberite mrežni uređaj

en: Select ISDN Adapter
hr: Odaberite ISDN adapter

en: Select Modem
hr: Odaberite modem

en: Select Provider
hr: Odaberite davatelja

en: Select Token Ring Adapter
hr: Odaberite Token Ring adapter

en: Select Token Ring Device
hr: Odaberite Token Ring uređaj

en: Select Wireless Device
hr: Odaberite bežični uređaj

en: Select a profile
hr: Odaberite profil

en: Select the authentication protocol used by your ISP.
hr: Odaberite protokol provjere autentičnosti koji upotrebljava vaš ISP.

en: Select the ethernet card you want to configure:
hr: Odaberite ethernet karticu koju želite konfigurirati:

en: Select the ethernet device connected to the DSL modem.
hr: Odaberite ethernet uređaj povezan s DSL modemom.

en: Select the ethernet device for this account.
hr: Odaberite ethernet uređaj za ovaj nalog.

en: Select the services you want to provide through this device
hr: Odaberite usluge koje želite pružiti kroz ovaj uređaj

en: Select the token ring card you want to configure:
hr: Odaberite Token Ring karticu koju želite konfigurirati:

en: Select the wireless card you want to configure:
hr: Odaberite bežičnu karticu koju želite konfigurirati:

en: Serbia
hr: Srbija

en: Service
hr: Usluga

en: Service Description
hr: Opis usluge

en: Services
hr: Usluge

en: Set the operating mode of the device, which depends on the network topology. The mode can be Ad-Hoc (network composed of only one cell and without Access Point), Managed (node connects to a network composed of many Access Points, with roaming), Master (the node is the synchronization master or acts as an Access Point) or Auto.
hr: Zadajte način rada uređaja, koji je ovisan o topologiji mreže. Načini rada mogu biti: Ad hoc (mreža koja se sastoji od samo jedne ćelije i nema pristupnu točku), Upravljano (čvor se povezuje na mrežu koja se sastoji o više pristupnih točki, uz roaming), Glavni (čvor je glavno mjesto za sinkroniziranje ili se ponaša kao pristupna točka) ili Automatski

en: Shall the following packages, which are needed on your system, be installed?
hr: Instalirati sljedeće pakete, a koji su potrebni sustavu?

en: Singapore
hr: Singapur

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Slovenia
hr: Slovenija

en: Software (XON/XOFF)
hr: Softverski (XON/XOFF)

en: Sorry, there is nothing to be edited, or this type cannot be edited yet.
hr: Nažalost, nema ničega za uređivanje ili ovu vrstu trenutno nije moguće uređivati.

en: Spain
hr: Španjolska

en: Specify a file to save the dump
hr: Odredite datoteku spremanja izbacivanja jezgre

en: Starting text version
hr: Pokretanje tekstualne verzije

en: Static IP
hr: Statički IP

en: Static Network Routes
hr: Statične mrežne putanje

en: Statically set IP addresses:
hr: Statički zadana IP adresa:

en: Status
hr: Stanje

en: Subnet mask:
hr: Podmrežna maska:

en: Succeeded. Please read the output.
hr: Uspjeh. Molim, pročitajte ispis.

en: Sweden
hr: Švedska

en: Switching Profiles
hr: Prebacivanje profila

en: Switching to profile %s
hr: Prebacivanje u profil %s

en: Switzerland
hr: Švicarska

en: Taiwan
hr: Tajvan

en: Testing configuration set...
hr: Ispitivanje konfiguracijskog kompleta...

en: Thailand
hr: Tajland

en: The "%s" Profile can not be deleted!
hr: Profil "%s" nije moguće izbrisati!

en: The "%s" profile can't be renamed!
hr: Profil "%s" nije moguće preimenovati!

en: The Loopback device can not be disabled!
hr: Uređaj povratne veze nije moguće onemogućiti!

en: The Loopback device can not be edited!
hr: Uređaj povratne veze nije moguće uređivati!

en: The Loopback device can not be removed!
hr: Uređaj povratne veze nije moguće ukloniti!

en: The Token Ring card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
hr: Inicijalizacija Token Ring kartice nije moguća. Provjerite vaše postavke i pokušajte ponovo.

en: The application's state has been successfully
    written to the file '%s'.
hr: Stanje aplikacije uspješno je zapisano
    u datoteku '%s'.

en: The device type %s cannot be edited!
hr: Uređaj vrste %s nije moguće uređivati!

en: The following network interfaces are configured in the active profile.
hr: U aktivno profilu konfigurirani su sljedeća mrežna sučelja.

en: The name may only contain letters and digits!
hr: Naziv može sadržavati samo brojke i slova!

en: The profile can't be named "%s"!
hr: Profil ne može biti nazvan "%s"!

en: The profile name already exists!
hr: Profil s ovim nazivom već postoji!

en: This software is distributed under the GPL. 
    Please Report bugs to Red Hat's Bug Tracking 
    System: http://bugzilla.redhat.com/
hr: Ovaj se softver distribuira unutar GPL licence.
    Molimo da nedostatke prijavite Red Hat sustavu
    za praćenje nedostataka: http://bugzilla.redhat.com/

en: This software is distributed under the GPL. Please Report bugs to Red Hat's Bug Tracking System: http://bugzilla.redhat.com/
hr: Ovaj se softver distribuira unutar GPL licence. Molimo da nedostatke prijavite Red Hat sustavu za praćenje nedostataka: http://bugzilla.redhat.com/

en: Tie to specific ethernet card
hr: Veži uz određenu ethernet karticu

en: To activate the IPsec connection %s, the changes have to be saved.
hr: Za aktiviranje IPsec veze %s potrebno je spremiti izmjene.

en: To activate the network device %s, the changes have to be saved.
hr: Za aktiviranje mrežnog uređaja %s potrebno je spremiti izmjene.

en: To be rewritten!
hr: Bit će ponovo napisan!

en: To deactivate the IPsec connection %s, the changes have to be saved.
hr: Za deaktiviranje IPsec veze %s potrebno je spremiti izmjene.

en: To deactivate the network device %s, the changes have to be saved.
hr: Za deaktiviranje mrežnog uređaja %s potrebno je spremiti izmjene.

en: Token Ring Device
hr: Token Ring uređaj

en: Token Ring connection
hr: Token Ring veza

en: Token ring card
hr: Token Ring kartica

en: Transmit rate:
hr: Brzina prijenosa:

en: Turkey
hr: Turska

en: Type
hr: Vrsta

en: Ukraine
hr: Ukrajina

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: United States of America
hr: Sjedinjene Američke Države

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown List %s
hr: Nepoznati popis %s

en: Unknown option %s
hr: Nepoznata opcija %s

en: Updating devices...
hr: Ažuriranje uređaja...

en: Updating hardware...
hr: Ažuriranje hardvera...

en: Updating profiles...
hr: Ažuriranje profila...

en: Usage: %s
hr: Upotreba: %s

en: Use DHCP
hr: Upotrijebi DHCP

en: Use _Callback Control Protocol (CBCP)
hr: Upotrijebi protokol kontrole _povratnog poziva

en: Use _Channel Bundling
hr: Upotrijebi _udruživanje kanala

en: Use ethernet device aliases
hr: Upotrebljavaj pseudonime ethernet uređaja

en: Use this form to enter your T-Online account data.
hr: Upotrijebite ovaj obrazac za unos vaših podataka T-Online naloga.

en: Used to manipulate encryption or scrambling keys and encryption mode. To set the current encryption key in hex digits enter the key with 0x prepended as 0xXXXXXXXX.
hr: Upotrebljava se za rukovanje šifriranjem ili miješanjem ključeva i načina šifriranja. Kako biste postavili trenutni ključ šifriranja u heksadecimalnim znamenkama unesite 0x kao prefiks ključa: 0xXXXXXXXX.

en: Very High
hr: Vrlo visoko

en: Vietnam
hr: Vijetnam

en: Waiting to connect to
hr: Čekanje povezivanja s

en: Waiting...
hr: Čekanje...

en: Which device type do you want to add?
hr: Koju vrstu uređaja želite dodati?

en: Wireless Device Configuration
hr: Konfiguracija bežičnog uređaja

en: Wireless connection
hr: Bežična veze

en: You have made some changes in your configuration.
hr: Izradili ste neke izmjene u vašoj konfiguraciji.

en: You have selected the following information:
hr: Odabrali ste sljedeće podatke:

en: You have to install the following packages, which are needed on your system!
hr: Potrebno je instalirati sljedeće pakete. Potrebni su za rad sustava!

en: You may configure IPsec tunnels and host to host connections here.
hr: Ovdje možete konfigurirati IPsec tunele i veze računala prema računalu.

en: You may configure network devices associated with physical hardware here.  Multiple logical devices can be associated with a single piece of hardware.
hr: Ovdje možete konfigurirati mrežne uređaje povezane s fizičkim hardverom. Višestruke logičke uređaje moguće je povezati s jednim fizičkim uređajem.

en: You may configure network hardware physically attached to the computer here.
hr: Ovdje možete konfigurirati mrežni hardver koji je fizički povezan na računalo.

en: You may configure the system's hostname, domain, name servers, and search domain. Name servers are used to look up other hosts on the network.
hr: Možete konfigurirati naziv računala, domene, dns poslužitelj i domenu pretraživanja. DNS poslužitelji upotrebljavaju se za pretraživanje drugih računala na mreži.

en: You may specify static computer hostname to IP address mappings here.  If DNS is in use, these settings will take precedence over any information it may provide.
hr: Ovdje možete odrediti statička mapiranja naziva računala prema IP adresi. Ako se upotrebljava DNS, ove će postavke imati prednost pred  ikakvim podacima koje DNS pruža.

en: You will now be guided through the setup of the IPsec connection.
hr: Biti ćete vođeni kroz postavljanje povezivanje IPsec veze.

en: _AC-name:
hr: _AC-naziv:

en: _Accumulate cost over multiple connections
hr: _Prikupljaj trošak preko višestrukih veza

en: _Activate
hr: _Aktiviraj

en: _Activate connection when computer starts
hr: _Aktiviraj vezu pri pokretanju računala

en: _Activate device when computer starts
hr: _Aktiviraj uređaj pri pokretanju računala

en: _Activate device when parent device starts
hr: _Aktiviraj uređaj pri pokretanju nadređenog uređaja

en: _Adapter identifier:
hr: _Identifikacija adaptera:

en: _Add...
hr: _Dodaj...

en: _Address:
hr: _Adresa:

en: _Advanced
hr: _Napredno

en: _Alias:
hr: _Pseudonim:

en: _Allow only above Dial-In Number
hr: _Dopusti samo gornji dolazni telefonski broj

en: _Authentication:
hr: _Provjera autentičnosti:

en: _Auto
hr: _Automatski

en: _Basic
hr: _Osnovno

en: _Baud rate:
hr: _Brzina prijenosa:

en: _Channel:
hr: _Kanal:

en: _Choose Provider...
hr: _Odaberite davatelja...

en: _Compression
hr: _Kompresija

en: _Concurrent user number/suffix:
hr: _Ravnopravni korisnički broj / sufiks:

en: _Configure...
hr: _Konfiguriranje...

en: _Cost
hr: _Trošak

en: _Deactivate
hr: _Deaktiviraj

en: _Debug
hr: Traženje nedostatka

en: _Debug mode
hr: _Traženje nedostatka

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: _Delete...
hr: _Izbriši...

en: _Device type:
hr: _Vrsta uređaja:

en: _Device:
hr: _Uređaj:

en: _Dial mode:
hr: Način _pozivanja:

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Edit...
hr: _Uredi...

en: _Encapsulation mode:
hr: Način _enkapsulacije:

en: _Encryption key:
hr: _Ključ šifriranja:

en: _Extra cost to start a connection:
hr: _Dodatna cijena za uspostavljanje veze:

en: _Flow control:
hr: Kontrola pro_toka:

en: _Gateway:
hr: _Pristupnik:

en: _General
hr: _Opće

en: _Generate
hr: _Generiraj

en: _Hangup timeout:
hr: Razdoblje prekida veze:

en: _Hardware Address
hr: _Hardverska adresa

en: _Hardware Device
hr: _Hardverski uređaj

en: _Hardware device
hr: _Hardverski uređaj

en: _Hardware device:
hr: _Hardverski uređaj:

en: _Hardware:
hr: _Hardver:

en: _High Security (Internet)
hr: _Visoka razina (Internet)

en: _Hostname:
hr: _Naziv računala:

en: _Hour
hr: _Sat

en: _Info
hr: _Podaci

en: _Key (use 0x for hex):
hr: _Ključ (upotrijebite 0x za heksadecimalno):

en: _Login name:
hr: _Korisničko ime:

en: _Low Security
hr: _Niska razina

en: _Maximum idle time:
hr: _Najdulje vrijeme mirovanja:

en: _Minute
hr: _Minuta

en: _Mode:
hr: _Način:

en: _Modem device:
hr: _Modemski uređaj:

en: _New...
hr: _Novi...

en: _Nickname:
hr: _Nadimak:

en: _Number of seconds in basic accounting unit:
hr: _Broj sekundi i osnovnoj obračunskoj jedinici:

en: _Options
hr: _Opcije

en: _PPP option:
hr: _PPP opcija:

en: _Personal password:
hr: _Osobna lozinka:

en: _Phone Number
hr: _Telefonski broj

en: _Phone number:
hr: _Telefonski broj:

en: _Primary DNS:
hr: _Primarni DNS:

en: _Probe
hr: _Ispitaj

en: _Probe for Address
hr: _Ispitaj za adresu

en: _Probe for Address...
hr: _Ispitaj za adrese...

en: _Profile
hr: _Profil

en: _Provider
hr: _Davatelj

en: _Provider name:
hr: _Naziv davatelja:

en: _Route
hr: _Ruta

en: _Save to file
hr: _Spremi u datoteku

en: _Second
hr: _Sekunda

en: _Secondary DNS:
hr: _Sekundarni DNS:

en: _Secure Device (LAN)
hr: _Osiguran uređaj (LAN)

en: _Service-name:
hr: Naziv _usluge:

en: _Specified:
hr: _Određeno:

en: _Subnet mask:
hr: _Podmrežna maska:

en: _T-Online Account Setup
hr: Postavljanje _T-Online naloga

en: _Terminate connection when session closes
hr: _Po završetku sesije prekini vezu

en: _Tertiary DNS:
hr: _Tercijarni DNS:

en: _Time
hr: _Vrijeme

en: _Transmit rate:
hr: _Brzina prijenosa:

en: _Use Callback
hr: _Upotrijebi povratni poziv

en: _Use Hardware Address
hr: _Upotrijebi hardversku adresa

en: _Use synchronous PPP
hr: _Upotrijebi sinkronizirani PPP

en: _Use touch tone dialing
hr: _Upotrijebi tonsko biranje

en: _Wireless Settings
hr: Postavke _bežične mreže

en: auto
hr: automatski

en: clear existing list prior of importing
hr: prije uvoza izbrisati postojeći popis

en: click the right mouse button for properties
hr: pritisnite desnu tipku miša za prikaz svojstava

en: configured
hr: konfiguriran

en: dialog1
hr: dijalog1

en: dialup
hr: telefoniranje

en: encryption disabled
hr: šifriranje onemogućeno

en: export / import IPsec list
hr: izvoz / uvoz popisa IPsec

en: export / import device list (default)
hr: izvoz / uvoz popisa hardvera (zadano)

en: export / import hardware list
hr: izvoz / uvoz popisa hardvera

en: export / import profile list
hr: izvoz / uvoz popisa profila

en: export list (default)
hr: izvoz popisa (zadano)

en: import from file
hr: uvoz iz datoteke

en: import list
hr: uvoz popis

en: in
hr: dolazno

en: inactive
hr: neaktivan

en: manual
hr: ručno

en: none
hr: bez

en: ok
hr: u redu

en: out
hr: odlazno

en: raw IP
hr: sirovi IP

en: redhat network control - Properties
hr: kontrola redhat mreže - Svojstva

en: set the root directory
hr: zadavanje korijenske mape

en: switch / activate profile
hr: prebacivanje / aktiviranje profila

en: sync PPP
hr: sink PPP

en: system
hr: sustav

en: system-config-network - network configuration tool
    
    Usage: system-config-network -v --verbose
hr: system-config-network - alat za konfiguriranje mreže
    
    Upotreba: system-config-network -v --verbose

en: system-config-network - network configuration tool
    
    Usage: system-config-network -v --verbose -d --debug
hr: system-config-network - alat za konfiguriranje mreže
    
    Upotreba: system-config-network -v --verbose -d --debug

en: unique SPI for AH (256 - 4294967295), like a TCP/IP port number
hr: jedinstveni SPI za AH (256 - 4294967295), poput broja TCP/IP porta

en: unique SPI for ESP (256 - 4294967295), like a TCP/IP port number
hr: jedinstveni SPI za ESP (256 - 4294967295), poput broja TCP/IP porta

en: xDSL Configuration
hr: xDSL konfiguracija

en: xDSL connection
hr: xDSL veza
