system-config-network - en to ca translation catalogue (628 entries)

en:  (active)
ca:  (actiu)

en: %(progname)s - Exception Occurred
ca: %(progname)s - S'ha produït una excepció

en: %s - network configuration commandline tool
ca: %s - Eina de configuració de xarxa des de la línia d'ordres

en: %s, Device not specified or alias not a number!
ca: %s, no s'ha especificat cap dispositiu o l'àlies no és un nombre.

en: <New Device>
ca: <Dispositiu nou>

en: <b>Account Type:</b>
ca: <b>Tipus de compte:</b>

en: <b>Active profile</b>
ca: <b>Perfil actiu</b>

en: <b>D channel protocol</b>
ca: <b>Protocol del canal D</b>

en: <b>D-channel protocol</b>
ca: <b>Protocol de canal D</b>

en: <b>Modem properties</b>
ca: <b>Propietats del mòdem</b>

en: <b>Phone number</b>
ca: <b>Número de telèfon</b>

en: <b>Resources</b>
ca: <b>Recursos</b>

en: <b>T-Online account</b>
ca: <b>Compte T-Online</b>

en: A_ddress:
ca: A_dreça:

en: A_rea Code
ca: Codi d'à_rea

en: A_rea code:
ca: Codi d'à_rea:

en: A_uthentication key:
ca: Clau d'a_utenticació:

en: Ac_tivate
ca: Ac_tiva

en: Account Setup
ca: Configuració del compte

en: Activate the selected device, calling ifup <device>.
ca: Activa el dispositiu seleccionat amb la crida ifup <dispositiu>.

en: Activating IPsec connection %s, please wait...
ca: S'està activant la connexió IPsec %s, espereu...

en: Activating network device %s, please wait...
ca: S'està activant el dispositiu de xarxa %s, espereu...

en: Active
ca: Actiu

en: Active profile: %s
ca: Perfil actiu: %s

en: Active profile: %s (modified)
ca: Perfil actiu: %s (modificat)

en: Add
ca: Afegeix

en: Add / Edit Hosts entry
ca: Afegeix / Edita el registre de noms d'ordinadors

en: Add / Edit IP Address
ca: Afegeix / Edita adreça IP

en: Add new Device Type
ca: Afegeix un nou tipus de dispositiu

en: Address:
ca: Adreça:

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: Aliases:
ca: Àlies:

en: Allow all _users to enable and disable the device
ca: Permet que tots els _usuaris puguin habilitar i inhabilitar el dispositiu

en: Allow dial on _demand
ca: Permet el marcatge sota _demanda

en: Allow the link come up on demand.
ca: Permet establir un enllaç sota demanda.

en: American Samoa
ca: Samoa Occidental

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.
    Please file a detailed bug report against the component %s at 
    https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    using the text below.
ca: S'ha produït una excepció no gestionada. Possiblement es tracti d'un error.
    Envieu un informe detallat d'errors pel component %s a 
    https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    utilitzant el text de sota.

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.  Please save the crash dump and file a detailed bug report against system-config-network at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
ca: S'ha produït una excepció no gestionada. Possiblement es tracti d'un error. Podeu desar el bolcat de la fallada i enviar un informe detallat d'errors per al system-config-network a https://bugzilla.redhat.com/bugzilla

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save the crash dump and file a detailed bug report against %s at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
ca: S'ha produït una excepció no gestionada. Possiblement es tracti d'un error. Deseu el bolcat de la fallada i envieu un informe detallat d'errors per al %s a https://bugzilla.redhat.com/bugzilla

en: Associated T-Online _number:
ca: _Número T-Online associat:

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Auto _Select
ca: _Selecciona automàticament

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic encryption mode selection via IKA (racoon)
ca: Selecció automàtica del mètode de xifratge mitjançant IKA (racoon)

en: Automatically obtain IP address settings with:
ca: Obtén automàticament els paràmetres de l'adreça IP amb:

en: Automatically obtain _DNS information from provider
ca: Obtén automàticament del proveïdor la informació del _DNS

en: Automatically obtain _IP address settings
ca: Obtén automàticament els paràmetres de l'adreça _IP

en: Automatically obtain _IP address settings with:
ca: Obtén automàticament la configuració de l'adreça _IP amb:

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Bind to _MAC address:
ca: Vincula a l'adreça _MAC:

en: BitRate
ca: Taxa de bits

en: Bosnia and Hercegovina
ca: Bòsnia i Herzegowina

en: Brazil
ca: Brasil

en: British Virgin Islands
ca: Illes verges britàniques

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Ca_llback
ca: Cr_ida de retorn

en: Callback MS_N:
ca: MS_N de la crida de retorn:

en: Callback _delay:
ca: Retar_d de la crida de retorn:

en: Callback _mode:
ca: _Mode de la crida de retorn:

en: Callback setting
ca: Paràmetres de la crida de retorn

en: Canada
ca: Canadà

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot activate IPsec connection %s!
ca: No es pot activar la connexió IPsec %s.

en: Cannot activate network device %s!
ca: No es pot activar el dispositiu de xarxa %s.

en: Cannot configure network device %s
ca: No es pot configurar el dispositiu de xarxa %s

en: Cannot deactivate IPsec connection %s!
ca: No es pot desactivar la connexió IPsec %s.

en: Cannot deactivate network device %s!
ca: No es pot desactivar el dispositiu de xarxa %s.

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Changed the following Nicknames due to the initscripts:
ca: Els scripts de l'inici del sistema han canviat aquests sobrenoms:

en: Changes are saved. You may want to restart the network and network services or restart the computer.
ca: S'han desat els canvis. Hauríeu de reiniciar la xarxa i els serveis de xarxa o reiniciar l'ordinador.

en: Channel:
ca: Canal:

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Choose Hardware Device Type
ca: Trieu el tipus de dispositiu de maquinari

en: Choose Hardware Type
ca: Trieu el tipus de maquinari

en: Choose a Provider
ca: Trieu un proveïdor

en: Click here, if you want to choose a new provider from the ISP database.
ca: Feu clic aquí si voleu triar un nou proveïdor de la base de dades.

en: Click to activate the selected profile
ca: Feu clic per activar el perfil seleccionat

en: Click to bring up the interface
ca: Feu clic per mostrar la interfície

en: Click to configure the interface
ca: Feu clic per configurar la interfície

en: Click to get infos
ca: Feu clic per obtenir informació

en: Click to have the system automatically select and activate a profile
ca: Feu clic per tal que el sistema seleccioni i activi automàticament el perfil

en: Click to monitor the interface
ca: Feu clic per monitoritzar la interfície

en: Click to shutdown the interface
ca: Feu clic per aturar la interfície

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Common
ca: Comú

en: Configure DSL connection
ca: Configura la connexió DSL

en: Configure Network Settings
ca: Configura els paràmetres de xarxa

en: Configure Wireless Connection
ca: Configura la connexió sense fils

en: Configure network devices and connections
ca: Configureu els dispositius i les connexions de xarxa

en: Confirm _starting connection
ca: Confirma l'_inici de trucada

en: Confirm stopping _connection
ca: _Confirma la fi de trucada

en: Connect to
ca: Connecta amb

en: Contents
ca: Continguts

en: Control and monitor network devices
ca: Controleu i monitoritzeu els dispositius de xarxa

en: Controlled by _NetworkManager
ca: Controlat per _NetworkManager

en: Cos_t accumulated from the past connection:
ca: Cos_t acumulat de la darrera trucada:

en: Could not find file '%s'.
    Please check your installation!
    Run: 'rpm -V system-config-network'
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer «%s».
    Comproveu la instal·lació.
    Executeu: «rpm -V system-config-network»

en: Could not load the file '%s'.
    Please check your installation!
    Run: 'rpm -V system-config-network'
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer «%s».
    Comproveu la instal·lació.
    Executeu: «rpm -V system-config-network»

en: Count:
ca: Compte:

en: Create DSL connection
ca: Crea una connexió DSL

en: Create Dialup Connection
ca: Crea una connexió de marcatge directe

en: Create Ethernet Device
ca: Crea un dispositiu ethernet

en: Create Token Ring Device
ca: Crea un dispositiu d'anell de testimoni

en: Create Wireless Device
ca: Crea un dispositiu sense fils

en: Create a new ISDN connection. This is a connection that uses an Integrated Services Digital Network line to dial into to your Internet Service Provider. This type of technology requires a special phone line to be installed by your telephone company. It also requires a device known as a Terminal Adapter(TA) to terminate the ISDN connection from your ISP. This type of connection is popular in Europe and several other technologically advanced regions.  It is available but uncommon in the USA.  Speeds range from 64kbps to 128kbps.
ca: Crea una nova connexió XDSI. Aquesta és una connexió que uilitza una línia de la xarxa digital de serveis integrats (Integrated Services Digital Network - ISDN) per connectar-se al proveïdor d'Internet (Internet Service Provider). Aquest tipus de tecnologia requereix una línia telefònica especial que ha de ser instal·lada per la companyia telefònica. També es requereix un dispositiu anomenat adaptador de terminal (Terminal Adapter - TA) per accedir a la connexió XDSI del proveïdor d'Internet. Aquest tipus de connexió està estesa a Europa i en altres regions avançades tecnològicament. Als Estats Units està disponible, però no és gens comú. El marge de velocitats va dels 64 als 128 kbps.

en: Create a new Modem connection.  This is a connection that uses a serial analog modem to dial into to your Internet Service Provider. These modems use sound over a normal copper telephone line to transmit data. These types of connections are available just about anywhere in the world where there is a phone system.
ca: Crea una nova connexió de mòdem. Aquesta és una connexió que utilitza un mòdem analògic sèrie per connectar-se al proveïdor d'Internet. Aquests mòdems utilitzen el so sobre una línia telefònica tradicional sobre coure per transmetre dades. Aquests tipus de connexions són disponibles a qualsevol lloc del món on existeixi un sistema de telefonia.

en: Create a new Token Ring connection.
ca: Crea una nova connexió en anell de testimoni.

en: Create a new ethernet connection.
ca: Crea una nova connexió ethernet.

en: Create a new qeth connection.
ca: Crea una nova connexió qeth.

en: Create a new wireless connection.
ca: Crea una connexió sense fils.

en: Create an xDSL connection.  This is a connection that uses one of several types of broadband connections collective known as Digital Subscriber Lines.  This list includes ADSL (Asymmetric, faster downloads than uploads), IDSL (over an ISDN line for distance), SDSL (Symmetric, downloads and uploads at the same speed), and several others.  These types of connections are common in the United States, and are gaining acceptance elsewhere.  Speeds vary according to the technology used, but generally range from 144kbps to 1.0Mbps.
ca: Crea una connexió xDSL. Aquesta és una connexió que utilitza un dels diversos tipus de connexions de banda ampla col·lectivament conegudes com a línies d'abonat digital (DSL). Aquesta llista inclou ADSL (asimètrica, descàrregues més ràpides que les càrregues), IDSL (sobre una línia de XDSI de llarga distància), SDSL (simètrica, descàrregues i pujades a la mateixa velocitat), i d'altres. Aquests tipus de connexions són comunes a tot el món. Les velocitats varien depenent de la tecnologia utilitzada, però normalment van dels 144 kbps a 1.0 Mbps.

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República txeca

en: DHCP Settings
ca: Paràmetres DHCP

en: DNS configuration
ca: Configuració del DNS

en: DNS search path
ca: Camí de cerca DNS

en: DNS search path:
ca: Camí de cerca DNS:

en: D_ata Device Bus ID:
ca: ID del bus de _dades del dispositiu:

en: Data Device Bus ID
ca: ID del bus de dades del dispositiu

en: Deactivate the selected device, calling ifdown <device>.
ca: Desactiva el dispositiu seleccionat amb la crida ifdown <dispositiu>.

en: Deactivating IPsec connection %s, please wait...
ca: S'està desactivant la connexió IPsec %s, espereu...

en: Deactivating network device %s, please wait...
ca: S'està desactivant el dispositiu de xarxa %s, espereu...

en: Default _gateway address:
ca: Adreça de la _passarel·la per defecte:

en: Default ga_teway address:
ca: A_dreça de la passarel·la d'accés per defecte:

en: Default gateway IP
ca: Passarel·la d'accés per defecte

en: Default gateway address:
ca: Adreça de la passarel·la d'accés per defecte:

en: Demand setting
ca: Paràmetre de demanda

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Description
ca: Descripció

en: Destination
ca: Destinació

en: Destination Network
ca: Xarxa de destí

en: Dev_ices
ca: D_ispositius

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device %s uses the same Hardware Device "%s" like %s!
ca: El dispositiu %s utilitza el mateix dispositiu de maquinari «%s» que %s.

en: Device Type
ca: Tipus de dispositiu

en: Device _alias number:
ca: Número del _sobrenom del dispositiu:

en: Device configuration
ca: Configuració del dispositiu

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Dial _mode:
ca: _Mode de marcatge:

en: Dial-in _number:
ca: _Número a marcar:

en: Dialup Configuration
ca: Configuració del marcatge directe

en: Difficulty level:
ca: Nivell de dificultat:

en: Disconnect from
ca: Desconnecta de

en: Do you really want to delete "%s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir «%s»?

en: Do you really want to delete device "%s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el dispositiu "%s"?

en: Do you really want to delete profile "%s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el perfil «%s»?

en: Do you want to continue?
ca: Voleu continuar?

en: Do you want to delete all devices that used "%s"?
ca: Voleu suprimir tots els dispositius que utilitzaven «%s»?

en: Do you want to save your changes?
ca: Voleu desar els canvis?

en: Do_main:
ca: Do_mini:

en: Domain name:
ca: Nom del domini:

en: ERROR: Unable to initialize graphical environment. 
    Most likely cause of failure is that the tool was not run using a graphical
    environment. Please either start your graphical user interface or set your
    DISPLAY variable.
ca: S'ha produït un error: no s'ha pogut iniciar l'entorn gràfic.
    La causa més comuna d'aquest error és que l'eina no s'executa utilitzant
    l'entorn gràfic. Inicieu la interfície gràfica d'usuari o configureu la
    variable DISPLAY.

en: ERROR: Unable to initialize graphical environment.Most likely cause of failure is that the tool was not run using a graphical environment. Please either start your graphical user interface or set your DISPLAY variable.
ca: S'ha produït un error: no s'ha pogut iniciar l'entorn gràfic. La causa més comuna d'aquest error és que l'eina no s'executa utilitzant l'entorn gràfic. Inicieu la interfície gràfica d'usuari o configureu la variable DISPLAY.

en: ESSID (network ID):
ca: ESSID (identificador de xarxa):

en: Each connection needs to be associated with a physical device which can be selected below.
ca: S'ha d'associar cada connexió a un dispositiu físic dels mostrats aquí sota.

en: Each device needs to be attached to a physical device which can be selected below. Device Alias support allows you to use multiple virtual devices for one physical device.
ca: Cada dispositiu ha d'estar vinculat a un dispositiu físic que podeu seleccionar a aquí sota. Els àlies dels dispositius us permeten definir múltiples dispositius virtuals sobre un únic dispositiu físic.

en: Easy
ca: Fàcil

en: Edit Domain Name
ca: Edita el nom del domini

en: Edit device...
ca: Edita el dispositiu...

en: Enable IPv_6 configuration for this interface
ca: Habilita la configuració IPv_6 per a aquesta interfície

en: Enable VJ Connection-_ID Compression
ca: Habilita la compressió de connexió VJ-_ID

en: Enable _Address/Control Compression
ca: Habilita la compressió d'_adreça/control

en: Enable _BSD Compression
ca: Habilita la compressió _BSD

en: Enable _CCP Compression Control Protocol
ca: Habilita el protocol de control de compressió _CCP

en: Enable _Device Alias support
ca: Habilita l'àlies del _dispositiu

en: Enable _Protocol Field Compression
ca: Habilita la compressió de camp del _protocol

en: Enable _VJ TCP/IP Header Compression
ca: Habilita la compressió _VJ capçalera TCP/IP

en: Enable synchronous PPP for the connection
ca: Habilita el PPP síncron per a la connexió

en: Encapsulation mode:
ca: Mode d'encapsulació:

en: Enter any numbers you need to dial before the normal phone number. For example, if you need to reach an outside line, or disable call waiting, put the necessary numbers here.
ca: Introduïu qualsevol número que calgui marcar abans del número de telèfon normal. Per exemple, si heu d'accedir a una línia externa o desactivar les trucades en espera.

en: Enter the Access Concentrator name, if you have been given one by your ISP. In most cases you can leave this blank.
ca: Introduïu el nom del concentrador d'accés si el proveïdor d'Internet us n'ha donat un. En la majoria de casos, podeu deixar-ho en blanc.

en: Enter the Service Name, if your ISP requires it. If you don't know it, please contact your ISP. In most cases you can leave this blank.
ca: Introduïu el nom del servei si el proveïdor d'Internet ho requereix. Si no el sabeu, contacteu amb el proveïdor d'Internet. En la majoria de casos, podeu deixar-ho en blanc.

en: Enter the area code needed to reach your internet provider.
ca: Introduïu el codi d'àrea necessari per accedir al proveïdor d'Internet.

en: Enter the idle time in seconds after which the link should be dropped.
ca: Introduïu el temps d'inactivitat en segons després del qual s'hauria de tallar l'enllaç.

en: Enter the login name, that your ISP gave you here.
ca: Introduïu aquí el nom d'entrada proporcionat pel vostre ISP.

en: Enter the name of this configuration, usually just the name of your ISP.
ca: Introduïu el nom per a aquesta configuració; per exemple, el nom del proveïdor d'Internet.

en: Enter the password for your account. If you do not know it, please contact your ISP.
ca: Introduïu la contrasenya per al compte. Si no la sabeu, contacteu amb el proveïdor d'Internet.

en: Enter the phone number of your ISP (without prefix/area/country code).
ca: Introduïu el número de telèfon de l'ISP.

en: Enter the provider name for this account.
ca: Introduïu el nom del proveïdor per a aquest compte.

en: Enter your local phone number. It's optional, if you use a modem.
ca: Introduïu el número de telèfon local. És opcional si utilitzeu un mòdem.

en: Error copying 
    %s
    to %s:
    %s!
ca: S'ha produït un error en copiar 
    %s
    a %s:
    %s.

en: Error creating directory!
    %s
ca: S'ha produït un error en crear el directori.
    %s

en: Error linking 
    %s
    to %s:
    %s!
ca: S'ha produït un error en enllaçar 
    %s
    amb %s:
    %s.

en: Error parsing line: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar la línia: %s

en: Error removing
    %s:
    %s!
ca: S'ha produït un error en suprimir
    %s:
    %s.

en: Error removing file %(file)s: %(errormsg)
ca: S'ha produït un error en suprimir %(file)s: %(errormsg).

en: Error renaming 
    %s
    to %s:
    %s!
ca: S'ha produït un error en canviar el nom 
    %s
    a %s:
    %s.

en: Error saving configuration!
    %s
ca: S'ha produït un error en desar la configuració.
    %s

en: Error: %s, %s!
ca: S'ha produït un error: %s, %s.

en: Error: %s: %s
ca: S'ha produït un error: %s: %s

en: Errors detected, do you really want to quit?
ca: S'han detectat errors, esteu segur que voleu sortir?

en: Ethernet Device
ca: Dispositiu ethernet

en: Ethernet _device:
ca: _Dispositiu ethernet:

en: Ethernet card
ca: Targeta ethernet

en: Ethernet connection
ca: Connexió ethernet

en: Ethernet device:
ca: Dispositiu ethernet:

en: Eu_ro ISDN (EDSS1)
ca: Eu_ro XDSI (EDSS1):

en: Failed to run:
    %s
ca: No s'ha pogut executar:
    %s

en: Failed to switch to profile %s
ca: No s'ha pogut commutar el perfil %s

en: Failed to write to file %s.
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer %s.

en: Finland
ca: Finlàndia

en: For Example 0.0.0600
ca: Per exemple: 0.0.0600

en: France
ca: França

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: Gateway is not in the correct format
ca: La passarel·la no està en el format correcte

en: Ge_nerate
ca: Ge_nera

en: Generic Modem
ca: Mòdem genèric

en: Germany
ca: Alemanya

en: Greece
ca: Grècia

en: H_ostname (optional):
ca: Nom de l'_ordinador (opcional):

en: H_osts
ca: Ordinad_ors

en: Ha_rdware address:
ca: Adreça de maquina_ri:

en: Han_gup timeout:
ca: Temps d'espera abans de pen_jar:

en: Hard_ware
ca: Ma_quinari

en: Hardware (CRTSCTS)
ca: Maquinari (CRTSCTS)

en: Hardware device:
ca: Dispositiu de maquinari:

en: Hardware type:
ca: Tipus de maquinari:

en: Hardware:
ca: Maquinari:

en: High
ca: Alt

en: Host to Host encryption
ca: Xifratge ordinador a ordinador

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Hostname:
ca: Nom de l'ordinador:

en: Hungary
ca: Hongria

en: IP Settings
ca: Paràmetres IP

en: IP address is not in the correct format
ca: L'adreça IP no està en el format correcte

en: IPsec - Connection Type
ca: IPsec - Tipus de connexió

en: IPsec - Encryption Mode
ca: IPsec - Mode de xifratge

en: IPsec - Keys
ca: IPsec - Claus

en: IPsec - Local Network
ca: IPsec - Xarxa local

en: IPsec - Nickname
ca: IPSec - Sobrenom

en: IPsec - Remote Network
ca: IPsec - Xarxa remota

en: IPsec - Summary
ca: IPsec - Sumari

en: IPsec Settings
ca: Paràmetres IPsec

en: IPsec Tunnel Settings
ca: Paràmetres IPsec del túnel

en: IPsec activating...
ca: S'està activant IPsec...

en: IPsec deactivating...
ca: S'està desactivant l'IPsec...

en: ISDN
ca: XDSI

en: ISDN Adapters Configuration
ca: Configuració dels adaptadors de XDSI

en: ISDN Configuration
ca: Configuració de la XDSI

en: ISDN Dialup Configuration
ca: Configuració del marcatge directe XDSI

en: ISDN _adapters:
ca: _Adaptadors XDSI:

en: ISDN connection
ca: Connexió XDSI

en: ISP Login
ca: Entrada a l'ISP

en: ISP Password
ca: Contrasenya de l'ISP

en: ISP Phonenumber
ca: Número de telèfon de l'ISP

en: Iceland
ca: Islàndia

en: Inactive
ca: Inactiu

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Internet Provider
ca: Proveïdor d'Internet

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Japan
ca: Japó

en: Key:
ca: Clau:

en: Korea North
ca: Corea del Nord

en: Korea Republic
ca: República de Corea

en: Let _PPP do all authentication
ca: Permet que el _PPP faci tota l'autenticació

en: Linking %s to devices and putting it in profile %s.
ca: S'està enllaçant %s als dispositius i s'està afegint al perfil %s.

en: List of devices which are currently configurable on your system.
ca: Llistat dels dispositius del sistema que podeu configurar.

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Loading Device Configuration
ca: S'està carregant la configuració del dispositiu

en: Loading Hardware Configuration
ca: S'està carregant la configuració del maquinari

en: Loading IPsec configuration...
ca: S'està carregant la configuració IPsec...

en: Loading Network Configuration...
ca: S'està carregant la configuració de xarxa...

en: Loading Profile Configuration
ca: S'està carregant la configuració dels perfils

en: Loading configuration
ca: S'està carregant la configuració

en: Loading configuration...
ca: S'està carregant la configuració...

en: Loading device configuration...
ca: S'està carregant la configuració dels dispositiu...

en: Loading hardware configuration...
ca: S'està carregant la configuració del maquinari...

en: Loading profile configuration...
ca: S'està carregant la configuració dels perfils...

en: Local Network
ca: Xarxa local

en: Local network _address:
ca: _Adreça de xarxa local:

en: Local network _gateway:
ca: _Passarel·la de xarxa local:

en: Local subnet _mask:
ca: _Màscara de subxarxa local:

en: Login name:
ca: Nom d'entrada:

en: Low
ca: Baix

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: MAC address is not in the correct format
ca: L'adreça MAC no està en el format correcte

en: M_inimum number of seconds charged:
ca: Nombre m_ínim de segons facturats:

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Make this connection the default _route
ca: Fes que aquesta connexió sigui la _ruta per defecte

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Managed
ca: Gestionat

en: Manual IP Address Settings
ca: Paràmetres de l'adreça IP manual

en: Manual encryption with a fixed key
ca: Xifratge manual amb una clau fixa

en: Master
ca: Màster

en: Medium
ca: Mitjà

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Modem
ca: Mòdem

en: Modem Configuration
ca: Configuració del mòdem

en: Modem Dialup Configuration
ca: Configuració per al marcatge directe del mòdem

en: Modem Initstring
ca: Cadena d'inicialització del mòdem

en: Modem _initialization string:
ca: Cadena d'_inicialització del mòdem:

en: Modem _volume:
ca: _Volum del mòdem:

en: Modem connection
ca: Connexió amb mòdem

en: Modem p_ort:
ca: P_ort del mòdem:

en: Modem probing...
ca: S'està buscant el mòdem...

en: Modem0
ca: Mòdem0

en: Modem1
ca: Mòdem1

en: Modem2
ca: Mòdem2

en: Modem3
ca: Mòdem3

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Monitor the selected device.
ca: Monitor del dispositiu seleccionat.

en: Name
ca: Nom

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netmask
ca: Màscara de xarxa

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Adapters Configuration
ca: Configuració dels adaptadors de xarxa

en: Network Configuration
ca: Configuració de xarxa

en: Network Device Control
ca: Controleu el dispositiu de xarxa

en: Network device activating...
ca: S'està activant el dispositiu de xarxa...

en: Network device deactivating...
ca: S'està desactivant el dispositiu de xarxa...

en: Network mask is not in the correct format
ca: La màscara de xarxa no està en el format correcte

en: Network name (SSID):
ca: Nom de xarxa (SSID):

en: Network to Network encryption (VPN)
ca: Xifratge xarxa a xarxa (VPN)

en: New Interface
ca: Nova interfície

en: New Profile
ca: Nou perfil

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Nickname %s is already in use!
    Please choose another one.
ca: Ja s'utilitza el sobrenom %s.
    Trieu-ne un altre.

en: Nicknames changed
ca: Sobrenoms canviats

en: No modem was found on your system.
ca: No s'ha trobat cap mòdem al sistema.

en: None
ca: Cap

en: Norway
ca: Noruega

en: Off
ca: Inactiu

en: Ok
ca: D'acord

en: Online time:
ca: Temps connectat:

en: Other Ethernet Card
ca: Una altra targeta ethernet

en: Other QETH Device
ca: Altres dispositius QETH

en: Other Tokenring Card
ca: Altres targetes de xarxa en anell de testimoni

en: Other Wireless Card
ca: Altres targetes sense fils

en: PPP Option List
ca: Llista d'opcions PPP

en: PPP Settings
ca: Paràmetres PPP

en: Palestine
ca: Palestina

en: Pass_word:
ca: Contra_senya:

en: Password (_again):
ca: Contr_asenya (de nou):

en: Philippines
ca: Filipines

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: Phone number:
ca: Número de telèfon:

en: Please enter a nickname for the connection:
ca: Introduïu un sobrenom per a la connexió:

en: Please enter a passphrase to generate the key.
ca: Entreu una contrasenya per a generar la clau.

en: Please enter a unique security parameter index between 256 and 4294967295.
ca: Entreu un índex per al paràmetre de seguretat únic entre 256 i 4294967295.

en: Please enter here your personal account data. Without this data, access to T-Online is unfortunately not possible.
ca: Introduïu aquí les dades del vostre compte personal. Sense aquestes dades, no serà possible l'accés a T-Online.

en: Please enter the MTU parameter to set the Maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
ca: Introduïu el paràmetre MTU per especificar la unitat de transferència màxima d'aquesta interfície. Pel s390/s390x, la MTU té un valor per defecte de 1492<

en: Please enter the MTU parameter to set the maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
ca: Introduïu el paràmetre MTU per a especificar la unitat de transferència màxima d'aquesta interfície. Pel s390/s390x, la MTU té un valor per defecte de 1492

en: Please enter the name for the profile. The name may only contain letters and digits.
ca: Introduïu el nom del perfil. El nom només pot contenir lletres i dígits.

en: Please enter your local network settings:
ca: Introduïu els paràmetres de la xarxa local:

en: Please enter your remote network settings:
ca: Introduïu els paràmetres de la xarxa remota:

en: Please select another Hardware Device or 
    activate only one of them.
ca: Seleccioneu un altre dispositiu de maquinari o
    només activeu-ne un.

en: Please select the hardware device type you want to create
ca: Seleccioneu el tipus de dispositiu de maquinari que voleu crear

en: Please select the level of security for this device.
ca: Seleccioneu el nivell de seguretat del dispositiu.

en: Please select the type of connection:
ca: Seleccioneu el tipus de connexió:

en: Please select the type of encryption:
ca: Seleccioneu el tipus de xifratge:

en: Please select the type of hardware device to add:
ca: Seleccioneu el tipus de dispositiu de maquinari que voleu afegir:

en: Please specify your keys or generate them. 
    The keys are symmetric, so your remote partner needs to have the same.
ca: Especifiqueu les claus o bé genereu-les. 
    Les claus són simètriques, per tant el vostre interlocutor ha de tenir la mateixa.

en: Please start system-config-network with root permissions!
ca: Inicieu el system-config-network amb permisos de superusuari.

en: Poland
ca: Polònia

en: Prefix (Netmask)
ca: Prefix (màscara de xarxa)

en: Primary DNS
ca: DNS primari

en: Primary DNS Server
ca: Servidor DNS primari

en: Primary DNS is not in the correct format
ca: El DNS primari no està en el format correcte

en: Probing for Modems, please wait...
ca: S'estan buscant mòdems, espereu...

en: Profile
ca: Perfil

en: Provider _name:
ca: _Nom del proveïdor:

en: Provider name:
ca: Nom del proveïdor:

en: Qeth connection
ca: Connexió QETH

en: Quit
ca: Surt

en: Read Device Bus ID
ca: ID del bus de lectura del dispositiu

en: Remote Host / GW
ca: Ordinador remot / Passarel·la

en: Remote Network
ca: Xarxa remota

en: Remote _IP address:
ca: Adreça _IP remota:

en: Remote network _address:
ca: _Adreça de la xarxa remota:

en: Remote network _gateway:
ca: _Passarel·la de la xarxa remota:

en: Remote subnet _mask:
ca: _Màscara de subxarxa remota:

en: Resource
ca: Recurs

en: Restart if _connection dies
ca: Reinicia si es talla la _connexió

en: Russia
ca: Rússia

en: S_econdary DNS:
ca: DNS s_ecundari:

en: Save
ca: Desa

en: Save&Quit
ca: Desa i surt

en: Saving IPsec configuration...
ca: S'està desant la configuració IPsec...

en: Saving configuration...
ca: S'està desant la configuració...

en: Saving device configuration...
ca: S'està desant la configuració dels dispositius...

en: Saving hardware configuration...
ca: S'està desant la configuració del maquinari...

en: Saving profile configuration...
ca: S'està desant la configuració dels perfils...

en: Secondary DNS
ca: DNS secundari

en: Secondary DNS Server
ca: Servidor DNS secundari

en: Secondary DNS is not in the correct format
ca: El DNS secundari no està en el format correcte

en: Security Level
ca: Nivell de seguretat

en: Security parameter index for authentication:
ca: Índex del paràmetre de seguretat per a l'autenticació:

en: Security parameter index for encryption:
ca: Índex per al paràmetre de seguretat per al xifratge:

en: Select A Device
ca: Seleccioneu un dispositiu

en: Select Action
ca: Seleccioneu un dispositiu

en: Select Device Type
ca: Seleccioneu el tipus de dispositiu

en: Select Ethernet Adapter
ca: Selecciona l'adaptador ethernet

en: Select Ethernet Device
ca: Selecciona el dispositiu Ethernet

en: Select ISDN Adapter
ca: Seleccioneu un adaptador XDSI

en: Select Modem
ca: Seleccioneu un mòdem

en: Select Provider
ca: Selecciona el proveïdor

en: Select Token Ring Adapter
ca: Seleccioneu l'adaptador d'anell de testimoni

en: Select Token Ring Device
ca: Seleccioneu el dispositiu d'anell de testimoni

en: Select Wireless Device
ca: Selecciona un dispositiu sense fils

en: Select a profile
ca: Seleccioneu un perfil

en: Select the authentication protocol used by your ISP.
ca: Seleccioneu el protocol d'autenticació utilitzat pel proveïdor d'Internet.

en: Select the ethernet card you want to configure:
ca: Seleccioneu la targeta ethernet que desitgeu configurar:

en: Select the ethernet device connected to the DSL modem.
ca: Seleccioneu el dispositiu ethernet connectat al mòdem DSL.

en: Select the ethernet device for this account.
ca: Seleccioneu el dispositiu ethernet per a aquest compte.

en: Select the services you want to provide through this device
ca: Seleccioneu els serveis que vulgueu oferir a través d'aquest dispositiu

en: Select the token ring card you want to configure:
ca: Seleccioneu la targeta d'anell de testimoni que voleu configurar:

en: Select the wireless card you want to configure:
ca: Seleccioneu la targeta sense fils que vulgueu configurar:

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Service
ca: Servei

en: Service Description
ca: Descripció del servei

en: Services
ca: Serveis

en: Set M_RU to:
ca: Estableix la M_RU a:

en: Set M_TU to:
ca: Estableix l'M_TU a:

en: Set the operating mode of the device, which depends on the network topology. The mode can be Ad-Hoc (network composed of only one cell and without Access Point), Managed (node connects to a network composed of many Access Points, with roaming), Master (the node is the synchronization master or acts as an Access Point) or Auto.
ca: Estableix el mode d'operació del dispositiu, que depèn de la topologia de la xarxa. El mode pot ser Ad-Hoc (una xarxa composta de nomes una cel·la sense punt d'accés), Gestionat (el node es connecta a una xarxa composta de diversos punts d'accés amb accés itinerant), Mestre (el node és el mestre sincronitzador i actua com a punt d'accés), o Auto.

en: Shall the following packages, which are needed on your system, be installed?
ca: Voleu instal·lar els següents paquets informàtics necessaris pel sistema?

en: Show loopback
ca: Loopback

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Singapore
ca: Singapur

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Software (XON/XOFF)
ca: Programari (XON/XOFF)

en: Sorry, there is nothing to be edited, or this type cannot be edited yet.
ca: No hi ha res per editar, o encara no es pot editar aquest tipus.

en: Spain
ca: Estat espanyol

en: Specify a file to save the dump
ca: Especifiqueu un fitxer on desar el bolcat

en: Starting text version
ca: S'està iniciant la versió en text

en: Static IP
ca: IP estàtica

en: Static Network Routes
ca: Rutes de xarxa estàtiques

en: Staticall_y set IP addresses:
ca: Espec_ifica les adreces IP estàtiques:

en: Statically set IP addresses:
ca: Especifica les adreces IP estàtiques:

en: Status
ca: Estat

en: Subnet mask:
ca: Màscara de subxarxa:

en: Succeeded. Please read the output.
ca: Correcte. Llegiu la sortida.

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switching Profiles
ca: Commutació de perfils

en: Switching to profile %s
ca: S'està commutant al perfil %s

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Tertiary DNS
ca: DNS terciari

en: Tertiary DNS is not in the correct format
ca: El DNS terciari no està en el format correcte

en: Testing configuration set...
ca: S'estan provant els paràmetres de configuració...

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: The "%s" Profile can not be deleted!
ca: No es pot suprimir el perfil «%s».

en: The "%s" profile can't be renamed!
ca: No es pot reanomenar el perfil «%s».

en: The Loopback device can not be disabled!
ca: No es pot inhabilitar el dispositiu loopback.

en: The Loopback device can not be edited!
ca: No es pot editar el dispositiu loopback.

en: The Loopback device can not be removed!
ca: No es pot suprimir el dispositiu loopback.

en: The Token Ring card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
ca: No s'ha pogut inicialitzar la targeta d'anell de testimoni. Verifiqueu els paràmetres i torneu-ho a provar.

en: The application's state has been successfully
    written to the file '%s'.
ca: L'estat de l'aplicació s'ha escrit correctament
    al fitxer '%s'.

en: The device type %s cannot be edited!
ca: No es pot editar el dispositiu de tipus %s.

en: The following network interfaces are configured in the active profile.
ca: Les següents interfícies de xarxa estan configurades en el perfil actiu.

en: The name may only contain letters and digits!
ca: El nom només pot contenir lletres i dígits.

en: The profile can't be named "%s"!
ca: El perfil no es pot anomenar «%s».

en: The profile name already exists!
ca: El nom del perfil ja existeix.

en: This software is distributed under the GPL. 
    Please Report bugs to Red Hat's Bug Tracking 
    System: http://bugzilla.redhat.com/
ca: Aquest programa es distribueix sota la GPL.
    Informeu dels errors al sistema de seguiment d'errors
    de Red Hat: http://bugzilla.redhat.com/

en: This software is distributed under the GPL. Please Report bugs to Red Hat's Bug Tracking System: http://bugzilla.redhat.com/
ca: Aquest programa es distribueix sota la GPL. Informeu dels errors al sistema de seguiment d'errors de Red Hat: http://bugzilla.redhat.com/

en: Tie to specific ethernet card
ca: Vincula a una targeta ethernet específica

en: To activate the IPsec connection %s, the changes have to be saved.
ca: Per tal d'activar la connexió IPsec %s, s'han de desar els canvis.

en: To activate the network device %s, the changes have to be saved.
ca: Per tal d'activar el dispositiu de xarxa %s, s'han de desar els canvis.

en: To be rewritten!
ca: Es reescriurà.

en: To deactivate the IPsec connection %s, the changes have to be saved.
ca: Per tal de desactivar la connexió IPsec %s, s'han de desar els canvis.

en: To deactivate the network device %s, the changes have to be saved.
ca: Per tal de desactivar el dispositiu de xarxa %s, s'han de desar els canvis.

en: Token Ring
ca: Anell de testimoni

en: Token Ring Device
ca: Dispositiu d'anell de testimoni

en: Token Ring connection
ca: Connexió en anell de testimoni

en: Token ring card
ca: Targeta d'anell de testimoni

en: Transmit rate:
ca: Velocitat de transmissió:

en: Turkey
ca: Turquia

en: Type
ca: Tipus

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States of America
ca: Estats Units d'Amèrica

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown List %s
ca: Llista desconeguda %s

en: Unknown option %s
ca: Opció desconeguda %s

en: Updating devices...
ca: S'estan actualitzant els dispositius...

en: Updating hardware...
ca: S'està actualitzant el maquinari...

en: Updating profiles...
ca: S'estan actualitzant els perfils...

en: Usage: %s
ca: Forma d'ús: %s

en: Use DHCP
ca: Utilitza DHCP

en: Use _Callback Control Protocol (CBCP)
ca: Utilitza el _Callback Control Protocol (CBCP)

en: Use _Channel Bundling
ca: Utilitza feix de _canal

en: Use ethernet device aliases
ca: Utilitza els àlies dels dispositius ethernet

en: Use this form to enter your T-Online account data.
ca: Utilitzeu aquest formulari per introduir les dades del vostre compte T-Online.

en: Used to manipulate encryption or scrambling keys and encryption mode. To set the current encryption key in hex digits enter the key with 0x prepended as 0xXXXXXXXX.
ca: S'utilitza per manipular les claus de xifratge o codificació i el mode de xifratge. Per definir la clau de xifratge actual en dígits hexadecimals utilitzeu el prefix 0x, de la forma 0xXXXXXXXX.

en: Very High
ca: Molt alt

en: Waiting to connect to
ca: S'està esperant per connectar amb

en: Waiting...
ca: S'està esperant...

en: Which device type do you want to add?
ca: Quin tipus de dispositiu voleu afegir?

en: Wireless Device Configuration
ca: Configuració del dispositiu sense fils

en: Wireless connection
ca: Connexió sense fils

en: Write Device Bus ID
ca: ID del bus d'escriptura del dispositiu

en: You changed the hostname.
    
    Should the hostname be set to the system now?
    This may have the effect, that some X applications do not function properly.
    
    You may have to relogin.
ca: Heu canviat el nom de l'ordinador.
    
    Voleu establir el nom de l'ordinador?
    És possible que algunes aplicacions d'X no funcionin correctament.
    
    Es possible que us hagueu de tornar a autenticar.

en: You have made some changes in your configuration.
ca: Heu fet alguns canvis en la configuració.

en: You have selected the following information:
ca: Heu seleccionat la informació següent:

en: You have to install the following packages, which are needed on your system!
ca: Heu d'instal·lar els següents paquets informàtics ja que són necessaris pel sistema.

en: You may configure IPsec tunnels and host to host connections here.
ca: Des d'aquí podeu configurar els túnels IPsec i les connexions ordinador a ordinador.

en: You may configure network devices associated with physical hardware here.  Multiple logical devices can be associated with a single piece of hardware.
ca: Des d'aquí podeu configurar els dispositius de xarxa associats al maquinari. Podeu associar múltiples dispositius lògics a un únic element de maquinari.

en: You may configure network hardware physically attached to the computer here.
ca: Des d'aquí podeu configurar el maquinari de xarxa connectat a l'ordinador.

en: You may configure the system's hostname, domain, name servers, and search domain. Name servers are used to look up other hosts on the network.
ca: Des d'aquí podeu especificar les correspondències estàtiques entre noms d'ordinadors i adreces IP. Els noms dels servidors s'utilitzen per cercar altres ordinadors a la xarxa.

en: You may specify static computer hostname to IP address mappings here.  If DNS is in use, these settings will take precedence over any information it may provide.
ca: Des d'aquí podeu especificar les correspondències estàtiques entre noms d'ordinadors i adreces IP. Si s'està utilitzant el DNS, aquests paràmetres tindran preferència sobre qualsevol informació que aquest pugui donar.

en: You will now be guided through the setup of the IPsec connection.
ca: A continuació se us guiarà durant la configuració de la connexió IPsec.

en: _AC-name:
ca: Nom-_AC:

en: _Accumulate cost over multiple connections
ca: Cost _acumulat després de múltiples connexions

en: _Activate
ca: _Activa

en: _Activate connection when computer starts
ca: _Activa la connexió quan l'ordinador s'iniciï

en: _Activate device when computer starts
ca: _Activa el dispositiu quan l'ordinador s'iniciï

en: _Activate device when parent device starts
ca: _Activa el dispositiu quan el dispositiu pare s'iniciï

en: _Adapter identifier:
ca: Identificador de l'_adaptador:

en: _Adapter:
ca: _Adaptador:

en: _Add...
ca: _Afegeix...

en: _Address:
ca: _Adreça:

en: _Advanced
ca: _Avançat

en: _Alias:
ca: _Àlies:

en: _Allow only above Dial-In Number
ca: _Permet només el número de marcatge de sobre

en: _Authentication:
ca: _Autenticació:

en: _Basic
ca: _Bàsic

en: _Baud rate:
ca: Velocitat _baud:

en: _Channel:
ca: _Canal:

en: _Choose Provider...
ca: _Trieu un proveïdor...

en: _Compression
ca: _Compressió

en: _Concurrent user number/suffix:
ca: Número/sufix de l'usuari _concurrent:

en: _Configure...
ca: _Configura...

en: _Deactivate
ca: _Desactiva

en: _Debug
ca: _Depura

en: _Debug mode
ca: Mode de _depuració

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete...
ca: _Suprimeix...

en: _Device type:
ca: Tipus de _dispositiu:

en: _Device:
ca: _Dispositiu:

en: _Dial mode:
ca: Mode de _marcatge:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit...
ca: _Edita...

en: _Encapsulation mode:
ca: Mode d'_encapsulament:

en: _Encryption key:
ca: Clau de xifratg_e:

en: _Extra cost to start a connection:
ca: Cost _extra per establiment de trucada:

en: _Flow control:
ca: Control de _flux:

en: _Gateway:
ca: _Passarel·la:

en: _Generate
ca: _Genera

en: _Hangup timeout:
ca: Temps d'espera abans de pen_jar:

en: _Hardware Address
ca: Adreça de _maquinari

en: _Hardware Device
ca: Dispositiu de _maquinari

en: _Hardware device
ca: Dispositiu de _maquinari

en: _Hardware device:
ca: Dispositiu de _maquinari:

en: _Hardware:
ca: _Maquinari:

en: _High Security (Internet)
ca: Seguretat _alta (Internet)

en: _Hostname:
ca: Nom de l'_ordinador:

en: _Hour
ca: _Hora

en: _Key (use 0x for hex):
ca: _Clau (utilitzeu 0x en hexadecimal):

en: _Login name:
ca: Nom d'_entrada:

en: _Low Security
ca: Seguretat _baixa

en: _Maximum idle time:
ca: Temps _màxim d'inactivitat:

en: _Minute
ca: _Minut

en: _Modem device:
ca: Dispositiu de _mòdem:

en: _Monitor
ca: _Monitoritza

en: _New...
ca: _Nou...

en: _Nickname:
ca: Sobre_nom:

en: _Number of seconds in basic accounting unit:
ca: _Nombre de segons en la unitat bàsica de còmput:

en: _Options
ca: _Opcions

en: _PPP option:
ca: Opció _PPP:

en: _Personal password:
ca: Contrasenya _personal:

en: _Phone Number
ca: Número de _telèfon

en: _Phone number:
ca: Número de telè_fon:

en: _Primary DNS:
ca: DNS _primari:

en: _Probe
ca: _Prova

en: _Probe for Address
ca: _Prova l'adreça

en: _Probe for Address...
ca: _Prova l'adreça...

en: _Profile
ca: _Perfil

en: _Provider
ca: _Proveïdor

en: _Provider name:
ca: Nom del _proveïdor:

en: _Read Device Bus ID:
ca: ID del _bus de lectura del dispositiu:

en: _Route
ca: _Encaminament

en: _Save to file
ca: De_sa en un fitxer

en: _Second
ca: _Segon

en: _Secondary DNS:
ca: DNS _secundari:

en: _Secure Device (LAN)
ca: Dispositiu _segur (LAN)

en: _Service-name:
ca: Nom del _servei:

en: _Specified:
ca: E_specificat:

en: _Subnet mask:
ca: Màscara de _subxarxa:

en: _T-Online Account Setup
ca: Configuració del compte _T-Online

en: _Terminate connection when session closes
ca: Finalitza la _trucada quan es tanqui la sessió

en: _Tertiary DNS:
ca: DNS _terciari:

en: _Time
ca: _Temps

en: _Transmit rate:
ca: Velocitat de _transmissió:

en: _Use Callback
ca: _Utilitza crida de retorn

en: _Use Hardware Address
ca: _Utilitza l'adreça de maquinari

en: _Use synchronous PPP
ca: _Utilitza PPP síncron

en: _Use touch tone dialing
ca: _Utilitza el marcatge per tons

en: _Wireless Settings
ca: Paràmetres sense _fils

en: _Write Device Bus ID:
ca: _ID del bus d'escriptura del dispositiu:

en: clear existing list prior of importing
ca: suprimeix la llista existent abans d'importar

en: click the right mouse button for properties
ca: Feu clic al botó dret del ratolí per a les propietats

en: configured
ca: configurat

en: dialog1
ca: diàleg1

en: dialup
ca: marcatge

en: encryption disabled
ca: xifratge inhabilitat

en: export / import IPsec list
ca: exporta / importa la llista IPsec

en: export / import device list (default)
ca: exporta / importa la llista de dispositius (per defecte)

en: export / import hardware list
ca: exporta / importa la llista de maquinari

en: export / import profile list
ca: exporta / importa la llista de perfils

en: export list (default)
ca: exporta la llista (per defecte)

en: import from file
ca: importa des d'un fitxer

en: import list
ca: importa la llista

en: in
ca: entrada

en: inactive
ca: inactiu

en: none
ca: cap

en: ok
ca: d'acord

en: out
ca: sortida

en: raw IP
ca: IP crua

en: redhat network control - Properties
ca: Propietats del control de xarxa redhat

en: set the root directory
ca: defineix el directori arrel

en: switch / activate profile
ca: commuta / activa el perfil

en: sync PPP
ca: PPP sinc

en: system
ca: sistema

en: system-config-network - network configuration tool
    
    Usage: system-config-network -v --verbose
ca: system-config-network - eina de configuració de xarxa
    
    Ús: system-config-network -v --verbose

en: system-config-network - network configuration tool
    
    Usage: system-config-network -v --verbose -d --debug
ca: system-config-network - eina de configuració de xarxa
    
    Forma d'ús: system-config-network -v --verbose -d --debug

en: unique SPI for AH (256 - 4294967295), like a TCP/IP port number
ca: SPI únic per a AH (256 - 4294967295), com a número de port TCP/IP

en: unique SPI for ESP (256 - 4294967295), like a TCP/IP port number
ca: SPI únic per a ESP (256 - 4294967295), com a número de port TCP/IP

en: xDSL Configuration
ca: Configuració xDSL

en: xDSL connection
ca: Connexió xDSL
