system-config-network - en to bg translation catalogue (614 entries)

en:  (active)
bg:  (активен)

en: %s - network configuration commandline tool
bg: %s - инструмент за настройка на мрежата от командния ред

en: %s, Device not specified or alias not a number!
bg: %s, Устройството не е зададено или псевдонима не е номер!

en: <New Device>
bg: <Ново устройство>

en: <b>Account Type:</b>
bg: <b>Тип на акаунта:</b>

en: <b>Active profile</b>
bg: <b>Активен профил</b>

en: <b>D channel protocol</b>
bg: <b>D Channel протокол</b>

en: <b>D-channel protocol</b>
bg: <b>D Channel протокол</b>

en: <b>Modem properties</b>
bg: <b>Настройки на модема</b>

en: <b>Phone number</b>
bg: <b>Телефонен номер:</b>

en: <b>Resources</b>
bg: <b>Ресурс</b>

en: <b>T-Online account</b>
bg: <b>T-Online регистрация</b>

en: A_ddress:
bg: Адрес:

en: A_rea Code
bg: Код на област

en: A_rea code:
bg: Код на Областта:

en: A_uthentication key:
bg: Ключ за проверка на автентичност:

en: Ac_tivate
bg: Активиране

en: Account Setup
bg: Регистрационни настройки

en: Activate the selected device, calling ifup <device>.
bg: Активиране на избраното устройство, извика ifup <device>.

en: Activating IPsec connection %s, please wait...
bg: Активиране на IPsec връзка %s, моля изчакайте...

en: Activating network device %s, please wait...
bg: Активиране на мрежово устройство %s, моля изчакайте...

en: Active
bg: Активен

en: Active profile: %s
bg: Активен профил: %s

en: Active profile: %s (modified)
bg: Активен профил: %s (модифициран)

en: Add
bg: Добавяне

en: Add / Edit Hosts entry
bg: Добавяне / Редактиране на записи за хостове

en: Add / Edit IP Address
bg: Добавяне / Редактиране на IP адрес

en: Add new Device Type
bg: Добавя нов тип устройство

en: Address:
bg: Адрес:

en: Afghanistan
bg: Афганистан

en: Albania
bg: Албания

en: Algeria
bg: Алжир

en: Aliases:
bg: Псевдоними:

en: Allow all _users to enable and disable the device
bg: Позволяване на всички потребители да разрешават и забраняват устройството

en: Allow dial on _demand
bg: Позволяване на набирането при повикване

en: Allow the link come up on demand.
bg: Позволяване на връзката да се установи при заявка.

en: American Samoa
bg: Американска Самоа

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.
    Please file a detailed bug report against the component %s at 
    https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    using the text below.
bg: Появи се неочаквана грешка.  Това най-вероятно е бъг.  Моля запишете всички съобщения и изпратете подробно описание на компонента %s на https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    използвайки текста по-долу.

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.  Please save the crash dump and file a detailed bug report against system-config-network at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
bg: Появи се неочаквана грешка.  Това най-вероятно е бъг.  Моля запишете всички съобщения и изпратете подробно описание на system-config-network на https://bugzilla.redhat.com/bugzilla

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save the crash dump and file a detailed bug report against %s at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
bg: Възникна необработвано изключение.  Това най-вероятно е грешка.  Моля запишете съобщенията от катастрофата и изпратете подробно описание проблемз със %s на https://bugzilla.redhat.com/bugzilla

en: Andorra
bg: Андора

en: Argentina
bg: Аржентина

en: Associated T-Online _number:
bg: Асоцииран T-Online Номер:

en: Australia
bg: Австралия

en: Austria
bg: Австрия

en: Auto
bg: Автоматично

en: Auto _Select
bg: Автоматично избиране

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic encryption mode selection via IKA (racoon)
bg: Автоматично криптиращ режим чрез IKA (racoon)

en: Automatically obtain IP address settings with:
bg: Автоматично сдобиване на IP адрес със:

en: Automatically obtain _DNS information from provider
bg: Автоматично получаване на информация за DNS на доставчика

en: Automatically obtain _IP address settings
bg: Автоматично получаване на данните за IP адреса

en: Automatically obtain _IP address settings with:
bg: Автоматично да намира _IP данните с:

en: Belarus
bg: Белорусия

en: Belgium
bg: Белгия

en: Bind to _MAC address:
bg: Връзва към MAC адрес:

en: Bosnia and Hercegovina
bg: Босна и Херцеговина

en: Brazil
bg: Бразилия

en: British Virgin Islands
bg: Британски Вирджински острови

en: Bulgaria
bg: България

en: Ca_llback
bg: Обратно повикване

en: Callback MS_N:
bg: Обратно повикване MS_N:

en: Callback _delay:
bg: Обратно повикване - закъснение:

en: Callback _mode:
bg: Обратно повикване - Режим:

en: Callback setting
bg: Настройки на Обратно повикване

en: Canada
bg: Канада

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot activate IPsec connection %s!
bg: Не може да се активира IPsec връзката %s!

en: Cannot activate network device %s!
bg: Не може да се активира мрежово устройство %s!

en: Cannot configure network device %s
bg: Невъзможно е конфигурирането на мрежово устройство %s

en: Cannot deactivate IPsec connection %s!
bg: Не може да се деактивира IPsec връзката %s!

en: Cannot deactivate network device %s!
bg: Не може да се деактивира мрежово устройство %s!

en: Central African Republic
bg: Централна Африканска Република

en: Changed the following Nicknames due to the initscripts:
bg: Променени са следните псевдоними заради initscripts:

en: Changes are saved. You may want to restart the network and network services or restart the computer.
bg: Промените са запазени. Може да искате да рестартирате мрежата и мрежовите услуги или компютъра.

en: Channel:
bg: Канал:

en: Chile
bg: Чили

en: China
bg: Китай

en: Choose Hardware Device Type
bg: Избиране на типа хардуерно устройство

en: Choose Hardware Type
bg: Избор на хардуерен тип

en: Choose a Provider
bg: Избира доставчик

en: Click here, if you want to choose a new provider from the ISP database.
bg: Щракнете тук за избор на нов доставчик от ISP базата данни.

en: Click to activate the selected profile
bg: Щракнете, за да активирате избрания профил

en: Click to bring up the interface
bg: Щракнете, за да активирате интерфейса

en: Click to configure the interface
bg: Щракнете, за да конфигурирате интерфейса

en: Click to get infos
bg: Щракнете, за да видите информация

en: Click to have the system automatically select and activate a profile
bg: Щракнете, за да накарате системата автоматично да избере и активира профил

en: Click to monitor the interface
bg: Щракнете за наблюдение на интерфейса

en: Click to shutdown the interface
bg: Щракнете за спиране на интерфейса

en: Colombia
bg: Колумбия

en: Common
bg: Общо

en: Configure DSL connection
bg: Конфигуриране на DSL връзка

en: Configure Network Settings
bg: Конфигуриране на мрежата

en: Configure Wireless Connection
bg: Конфигуриране на безжична връзка

en: Configure network devices and connections
bg: Настройване на мрежовите устройства и връзки

en: Confirm _starting connection
bg: Потвърждаване на стартираща връзка

en: Confirm stopping _connection
bg: Потвърждаване за спирането на връзка

en: Connect to
bg: Свързване към

en: Contents
bg: Съдържание

en: Control and monitor network devices
bg: Контролиране и наблюдение на мрежовите устройства

en: Controlled by _NetworkManager
bg: Контролиран от _МрежовМениджър

en: Copyright (c) 2001-2005 Red Hat, Inc.
bg: Всички права запазени (с) 2001-2005 Red Hat, Inc.

en: Cos_t accumulated from the past connection:
bg: Сметка от изминалата връзка:

en: Cost per:
bg: Сметка за всяко:

en: Could not find file '%s'.
    Please check your installation!
    Run: 'rpm -V system-config-network'
bg: Файлът '%s' не може да бъде намерен.
    Моля проверете вашата инсталация!
    Стартирай: 'rpm -V system-config-network'

en: Could not load the file '%s'.
    Please check your installation!
    Run: 'rpm -V system-config-network'
bg: Файлът '%s' не може да бъде зареден.
    Моля проверете вашата инсталация!
    Стартирай: 'rpm -V system-config-network'

en: Count:
bg: Брой:

en: Create DSL connection
bg: Създаване на DSL връзка

en: Create Dialup Connection
bg: Създаване на Dialup връзка

en: Create Ethernet Device
bg: Създаване на мрежово устройство

en: Create Token Ring Device
bg: Създаване на Token Ring устройство

en: Create Wireless Device
bg: Създаване на безжично устройство

en: Create a new ISDN connection. This is a connection that uses an Integrated Services Digital Network line to dial into to your Internet Service Provider. This type of technology requires a special phone line to be installed by your telephone company. It also requires a device known as a Terminal Adapter(TA) to terminate the ISDN connection from your ISP. This type of connection is popular in Europe and several other technologically advanced regions.  It is available but uncommon in the USA.  Speeds range from 64kbps to 128kbps.
bg: Създаване на нова ISDN връзка. Това е връзка, която използва Integrated Services Digital Network линия за връзка с Вашия Интернет доставчик . Този тип технология изисква специална телефонна линия да бъде инсталирана от вашата телекомуникационна компания. Също така изисква устройство известно като Терминален Адаптер (ТА) за да прекратяване на ISDN връзката до Вашия Интернет доставчик. Този тип връзки са популярни в Европа и още няколко технологично напреднали страни. Метода е разпространен и в Съединените Щати , но не е чак толкова популярен.  Обхвата от скорости варира от 64kbps до 128kbps.

en: Create a new Token Ring connection.
bg: Създаване на нова Token Ring връзка.

en: Create a new ethernet connection.
bg: Създаване на нова мрежова връзка.

en: Create a new qeth connection.
bg: Създаване на нова qeth връзка.

en: Create a new wireless connection.
bg: Създава нова безжична връзка.

en: Create an xDSL connection.  This is a connection that uses one of several types of broadband connections collective known as Digital Subscriber Lines.  This list includes ADSL (Asymmetric, faster downloads than uploads), IDSL (over an ISDN line for distance), SDSL (Symmetric, downloads and uploads at the same speed), and several others.  These types of connections are common in the United States, and are gaining acceptance elsewhere.  Speeds vary according to the technology used, but generally range from 144kbps to 1.0Mbps.
bg: Създаване на xDSL връзка. Тя представлява един от няколкото типа многопосочни връзки известни като Digital Subscriber Lines.  Те включват ADSL (Асиметрично, по-бързо приемане отколкото изпращане), IDSL (през ISDN линия), SDSL (Равни скорости на приемане и изпращане), и някои други. Този тип връзки се използват масово от потребители в Съединените Щати, и популярността им нараства . Скоростите са специфични за всеки тип, но най-общо варират от 144 килобита до 1.0 Мегабита в секунда.

en: Croatia
bg: Хърватско

en: Cuba
bg: Куба

en: Cyprus
bg: Кипър

en: Czech Republic
bg: Чехословакия

en: DHCP Settings
bg: DHCP настройки

en: DNS search path:
bg: DNS път на търсене:

en: D_NS
bg: DNS

en: Deactivate the selected device, calling ifdown <device>.
bg: Деактивиране на избраното устройство, извика ifdown <device>.

en: Deactivating IPsec connection %s, please wait...
bg: Деактивиране на IPsec връзката %s, моля изчакайте...

en: Deactivating network device %s, please wait...
bg: Деактивиране на мрежово устройство  %s, моля изчакайте...

en: Default _gateway address:
bg: Подразбиращ се адрес на шлюз:

en: Default ga_teway address:
bg: Задължителен адрес на шлюз:

en: Default gateway IP
bg: IP адрес на основния шлюз

en: Default gateway address:
bg: Подразбиращ се адрес на шлюз:

en: Demand setting
bg: Условия на заявките

en: Denmark
bg: Дания

en: Description
bg: Описание

en: Destination
bg: Назначение

en: Destination Network
bg: Предназначено за мрежа

en: Dev_ices
bg: Устройства

en: Device
bg: Устройство

en: Device %s uses the same Hardware Device "%s" like %s!
bg: Устройство %s ползва същото хардуерно устройство  "%s" като %s!

en: Device Type
bg: Тип устройство

en: Device _alias number:
bg: Номер на псевдоним към устройство:

en: Device:
bg: Устройство:

en: Dial _mode:
bg: Режим на набиране:

en: Dial-in _number:
bg: Номер за входно набиране:

en: Dialup Configuration
bg: Dialup конфигурация

en: Difficulty level:
bg: Ниво на трудност:

en: Disconnect from
bg: Изключване от

en: Do you really want to delete "%s"?
bg: Наистина ли искате да изтриете "%s"?

en: Do you really want to delete device "%s"?
bg: Наистина ли искате да изтриете устройство  "%s"?

en: Do you really want to delete profile "%s"?
bg: Наистина ли искате да изтриете профил  "%s"?

en: Do you want to continue?
bg: Искате ли да продължите?

en: Do you want to delete all devices that used "%s"?
bg: Искате ли да изтриете всички услуги които ползват  "%s"?

en: Do you want to save your changes?
bg: Искате ли да запазите промените?

en: Do_main:
bg: Домейн:

en: Domain name:
bg: Име на домейн:

en: ESSID (network ID):
bg: ESSID (мрежово ID):

en: Each connection needs to be associated with a physical device which can be selected below.
bg: Всяка връзка трябва да бъде асоциирана с физическо устройство, което може да бъде избрано по долу.

en: Each device needs to be attached to a physical device which can be selected below. Device Alias support allows you to use multiple virtual devices for one physical device.
bg: Всяко устройство трябва да бъде свързано към физическо устройство, което може да бъде избрано по долу. Псевдонима към устройството ви позволява да ползване няколко виртуални устройства за едно физическо устройство.

en: Easy
bg: Лесно

en: Edit Domain Name
bg: Редактиране на име на домейн

en: Edit device...
bg: Редактиране на устройство...

en: Enable IPv_6 configuration for this interface
bg: Включване на IPv6 конфигурацията за интерфейса

en: Enable VJ Connection-_ID Compression
bg: Включване на VJ връзка- ID компресия

en: Enable _Address/Control Compression
bg: Включване на Адрес/Контролна компресия

en: Enable _BSD Compression
bg: Включване на  BSD компресия

en: Enable _CCP Compression Control Protocol
bg: Включване на CCP Протокол за контрол на компресията

en: Enable _Device Alias support
bg: Включване на поддръжката на псевдоними за Устройства

en: Enable _Protocol Field Compression
bg: Включване на Протокол - поле компресия

en: Enable _VJ TCP/IP Header Compression
bg: Включване на VJ TCP/IP хедър компресия

en: Enable synchronous PPP for the connection
bg: Позволяване синхронно PPP за връзката

en: Encapsulation mode:
bg: Режим на енкапсулация:

en: Enter any numbers you need to dial before the normal phone number. For example, if you need to reach an outside line, or disable call waiting, put the necessary numbers here.
bg: Въведете номерата на които трябва да позвъните преди нормалният телефонен номер. Например ако трябва да достигнете външна линия или да забраните изчакване за обаждания поставете необходимите номера тук.

en: Enter the Access Concentrator name, if you have been given one by your ISP. In most cases you can leave this blank.
bg: Въведете RAC име, ако имате дадено от вашия ISP, в повечето случаи би трябвало да оставите това поле празно.

en: Enter the Service Name, if your ISP requires it. If you don't know it, please contact your ISP. In most cases you can leave this blank.
bg: Въведете име на услугата ако вашият ISP я изисква. Ако не я знаете , моля свържете се с вашия  ISP. В повечето случаи можете да оставите това поле празно.

en: Enter the area code needed to reach your internet provider.
bg: Въведете кода на местността необходим за връзка с вашия Интернет доставчик.

en: Enter the idle time in seconds after which the link should be dropped.
bg: Въведете интервала на бездействие (в секунди), след която връзката ще бъде прекратена.

en: Enter the login name, that your ISP gave you here.
bg: Въведете потребителското име, което ви е дал вашият ISP.

en: Enter the name of this configuration, usually just the name of your ISP.
bg: Въведете име за конфигурацията, обикновено просто името на вашия ISP.

en: Enter the password for your account. If you do not know it, please contact your ISP.
bg: Въведете парола за тази регистрация. Ако не я знаете моля свържете се с Интернет доставчик Ви.

en: Enter the phone number of your ISP (without prefix/area/country code).
bg: Въведете телефона за връзка с вашия Интернет доставчик (без представка/местност/кода на страната).

en: Enter the provider name for this account.
bg: Въведете име на Интернет доставчик за тази регистрация.

en: Enter your local phone number. It's optional, if you use a modem.
bg: Въведете локален си телефонен номер. По избор ако ползвате модем.

en: Error copying 
    %s
    to %s:
    %s!
bg: Грешка при копиране на 
    %s
    в %s:
    %s!

en: Error creating directory!
    %s
bg: Грешка при създаване на директория!
    %s

en: Error linking 
    %s
    to %s:
    %s!
bg: Грешка при свързване на  
    %s
    към %s:
    %s!

en: Error parsing line: %s
bg: Грешка при четенето на реда: %s

en: Error removing
    %s:
    %s!
bg: Грешка при премахване
    %s:
    %s!

en: Error renaming 
    %s
    to %s:
    %s!
bg: Грешка при преименуване на 
    %s
    до %s:
    %s!

en: Error saving configuration!
    %s
bg: Грешка при запазването на конфигурацията!
    %s

en: Error: %s, %s!
bg: Грешка: %s, %s!

en: Error: %s: %s
bg: Грешка: %s: %s

en: Errors detected, do you really want to quit?
bg: Открити са грешки. Наистина ли искате да затворите програмата?

en: Ethernet
bg: Мрежа

en: Ethernet Device
bg: Мрежово устройство

en: Ethernet _device:
bg: Ethernet _устройство:

en: Ethernet card
bg: Мрежова карта

en: Ethernet connection
bg: Мрежова връзка

en: Ethernet device:
bg: Ethernet устройство:

en: Eu_ro ISDN (EDSS1)
bg: Euro ISDN (EDSS1)

en: Failed to run:
    %s
bg: Провали се изпълнението на:
    %s

en: Failed to switch to profile %s
bg: Провал при превключването към профила %s

en: Failed to write to file %s.
bg: Неуспех при запис във файл %s.

en: Finland
bg: Финландия

en: For Example 0.0.0600
bg: Примерно 0.0.0600

en: France
bg: Франция

en: Gateway
bg: Шлюз

en: Ge_nerate
bg: Генериране

en: Generic Modem
bg: Стандартен модем

en: Germany
bg: Германия

en: Greece
bg: Гърция

en: H_ostname (optional):
bg: Име на хост (по избор):

en: H_osts
bg: Хостове

en: Ha_rdware address:
bg: Хардуерен адрес:

en: Han_gup timeout:
bg: Изтекло време за разскачане:

en: Hard_ware
bg: Хардуер

en: Hardware (CRTSCTS)
bg: Хардуерно (CRTSCTS)

en: Hardware device:
bg: Хардуерно устройство:

en: Hardware type:
bg: Хардуерен тип:

en: Hardware:
bg: Хардуер:

en: High
bg: Високо

en: Hong Kong
bg: Хонг Конг

en: Host to Host encryption
bg: Хост до хост криптиране

en: Hostname:
bg: Име на хост:

en: Hungary
bg: Унгария

en: IP Settings
bg: IP настройки

en: IP_sec
bg: IPsec

en: IPsec - Connection Type
bg: IPsec  - тип на връзка

en: IPsec - Encryption Mode
bg: IPsec - режим на криптиране

en: IPsec - Keys
bg: IPsec - ключове

en: IPsec - Local Network
bg: IPsec - локална мрежа

en: IPsec - Nickname
bg: IPsec - псевдоним

en: IPsec - Remote Network
bg: IPsec - отдалечена мрежа

en: IPsec - Summary
bg: IPsec - обобщение

en: IPsec Settings
bg: IPsec настройки

en: IPsec Tunnel Settings
bg: Настройки на IPsec тунел

en: IPsec activating...
bg: Активиране на IPsec...

en: IPsec deactivating...
bg: Деактивиране на IPsec...

en: ISDN Adapters Configuration
bg: Конфигуриране на ISDN адаптери

en: ISDN Configuration
bg: ISDN конфигурация

en: ISDN Dialup Configuration
bg: ISDN Dialup конфигурация

en: ISDN _adapters:
bg: ISDN адаптери:

en: ISDN connection
bg: ISDN връзка

en: ISP Login
bg: Потребител

en: ISP Password
bg: Парола

en: ISP Phonenumber
bg: Телефон на доставчика

en: Iceland
bg: Исландия

en: Inactive
bg: Неактивен

en: India
bg: Индия

en: Indonesia
bg: Индонезия

en: Internet Provider
bg: Интернет доставчик

en: Ireland
bg: Ирландия

en: Israel
bg: Израел

en: Italy
bg: Италия

en: Japan
bg: Япония

en: Kazakhstan
bg: Казахстан

en: Key:
bg: Ключ:

en: Korea North
bg: Северна Корея

en: Korea Republic
bg: Корейска Република

en: Let _PPP do all authentication
bg: Позволяване на PPP да прави всичките проверки за автентичност

en: Liechtenstein
bg: Лихтенщайн

en: Linking %s to devices and putting it in profile %s.
bg: Свързване %s към устройства и слагането му в профил %s.

en: List of devices which are currently configurable on your system.
bg: Списък на устройствата които могат да се конфигурират.

en: Lithuania
bg: Литва

en: Loading Device Configuration
bg: Зареждане на конфигурацията на устройството

en: Loading Hardware Configuration
bg: Зареждане на хардуерната конфигурация

en: Loading IPsec configuration...
bg: Зареждане на конфигурацията на IPsec...

en: Loading Network Configuration...
bg: Зареждане мрежова конфигурация...

en: Loading Profile Configuration
bg: Зареждане на профилната конфигурация

en: Loading configuration
bg: Зареждане на конфигурация

en: Loading configuration...
bg: Зареждане на конфигурация...

en: Loading device configuration...
bg: Зареждане на конфигурацията на устройството...

en: Loading hardware configuration...
bg: Зареждане на хардуерната конфигурация...

en: Loading profile configuration...
bg: Зареждане на профилната конфигурация...

en: Local Network
bg: Локална мрежа

en: Local network _address:
bg: Адрес на локалната мрежа:

en: Local network _gateway:
bg: Шлюз на локалната мрежа:

en: Local subnet _mask:
bg: Локална подмрежова маска:

en: Login name:
bg: Потребителско име:

en: Low
bg: Ниско

en: Luxembourg
bg: Люксембург

en: M_inimum number of seconds charged:
bg: Минимален брой променени секунди:

en: Macedonia
bg: Македония

en: Make this connection the default _route
bg: Налагане връзката да е задължителен маршрут

en: Malaysia
bg: Малайзия

en: Malta
bg: Малта

en: Manual IP Address Settings
bg: Ръчни IP настройки

en: Manual encryption with a fixed key
bg: Ръчно криптиране с фиксиран ключ

en: Master
bg: Главен

en: Medium
bg: Средно

en: Mexico
bg: Мексико

en: Mode:
bg: Режим:

en: Modem
bg: Модем

en: Modem Configuration
bg: Конфигуриране на модем

en: Modem Dialup Configuration
bg: Модемна Dialup конфигурация

en: Modem Initstring
bg: Низ за инициализация на модема

en: Modem _initialization string:
bg: Низ за инициализация на модема:

en: Modem _volume:
bg: Модем-Ниво на звука:

en: Modem connection
bg: Модемна връзка

en: Modem p_ort:
bg: Порт на модема:

en: Modem probing...
bg: Пробване на модем...

en: Moldova
bg: Молдова

en: Monaco
bg: Монако

en: Monitor the selected device.
bg: Наблюдение на избраното устройство.

en: Montenegro
bg: Черна Гора

en: Name
bg: Име

en: Netherlands
bg: Холандия

en: Netmask
bg: Мрежова маска

en: Network
bg: Мрежа

en: Network Adapters Configuration
bg: Конфигурация на мрежови адаптери

en: Network Configuration
bg: Настройка на мрежата

en: Network Device Control
bg: Контрол на мрежовите устройства

en: Network device activating...
bg: Активиране на мрежовото устройство...

en: Network device deactivating...
bg: Деактивиране на мрежово устройство ...

en: Network name (SSID):
bg: Мрежово име (SSID):

en: Network to Network encryption (VPN)
bg: Мрежа до Мрежа криптиране (VPN)

en: New Interface
bg: Нов интерфейс

en: New Profile
bg: Нов профил

en: New Zealand
bg: Нова Зеландия

en: Nickname
bg: Псевдоним

en: Nickname %s is already in use!
    Please choose another one.
bg: Псевдонимът %s вече се ползва!
    Моля изберете друг.

en: Nicknames changed
bg: Променени псевдоними

en: No modem was found on your system.
bg: Няма намерен модем в системата.

en: None
bg: Няма

en: Normal
bg: Нормален

en: Normal
    T-Online
bg: Нормален
    T-Online

en: Norway
bg: Норвегия

en: Off
bg: Изключено

en: Ok
bg: Да

en: Online time:
bg: Свързаност от:

en: Other Ethernet Card
bg: Друга мрежова карта

en: Other QETH Device
bg: Друго QETH устройство

en: Other Tokenring Card
bg: Друга Tokenring карта

en: Other Wireless Card
bg: Друга безжична карта

en: PPP Option List
bg: PPP ключова листа

en: PPP Settings
bg: PPP настройки

en: Palestine
bg: Палестина

en: Pass_word:
bg: Парола:

en: Password (_again):
bg: Парола (отново):

en: Philippines
bg: Филипини

en: Phone Number
bg: Телефонен номер

en: Phone number:
bg: Телефонен номер:

en: Please enter a nickname for the connection:
bg: Моля, въведете псевдоним за връзката:

en: Please enter a passphrase to generate the key.
bg: Моля въведете ключова фраза за генериране на ключа.

en: Please enter a unique security parameter index between 256 and 4294967295.
bg: Моля въведете уникален параметър за сигурност между 256 и 4294967295.

en: Please enter here your personal account data. Without this data, access to T-Online is unfortunately not possible.
bg: Моля въведете данните на личния си акаунт. Без тези данни достъпът Ви до T-Online не може да се осъществи.

en: Please enter the MTU parameter to set the Maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
bg: Моля въвдете MTU параметъра за да укажете максималния преносима единица за интерфейса. При s390/s390x MTU има 1492 като подразбираща се стойност

en: Please enter the MTU parameter to set the maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
bg: Моля въвдете MTU параметъра за да укажете максималния преносима единица за интерфейса. При s390/s390x MTU има 1492 като задължителна установка

en: Please enter the name for the profile. The name may only contain letters and digits.
bg: Моля изберете име за профила . Името може да съдържа само букви и цифри.

en: Please enter your local network settings:
bg: Моля въведете параметрите за локалната Ви мрежа:

en: Please enter your remote network settings:
bg: Моля въведете параметрите за отдалечената Ви мрежа:

en: Please select another Hardware Device or 
    activate only one of them.
bg: Моля изберете друго хардуерно устройство или 
    активирайте само едно от тях.

en: Please select the hardware device type you want to create
bg: Моля изберете типа на хардуерното устройство, което искате да създадете

en: Please select the level of security for this device.
bg: Моля изберете нивото на сигурност за това устройство.

en: Please select the type of connection:
bg: Моля, изберете типа на връзката:

en: Please select the type of encryption:
bg: Моля, изберете типа на криптирането:

en: Please select the type of hardware device to add:
bg: Моля изберете тип хардуерно устройство за добавяне:

en: Please specify your keys or generate them. 
    The keys are symmetric, so your remote partner needs to have the same.
bg: Моля, задайте своите ключовете или ги генерираите. 
    Ключовете са симетрични, така че партньора Ви трябва да има същите.

en: Please start system-config-network with root permissions!
bg: Моля стартирайте system-config-network с администраторски права

en: Poland
bg: Полша

en: Portugal
bg: Португалия

en: Prefi_x
bg: Представка

en: Prefi_x:
bg: Представка:

en: Prefix (Netmask)
bg: Представка (Мрежова маска)

en: Probing for Modems, please wait...
bg: Пробване за модеми, моля изчакайте...

en: Professional
bg: Професионално

en: Profile
bg: Профил

en: Provider _name:
bg: Име на доставчика:

en: Provider name:
bg: Име на доставчика:

en: Qeth connection
bg: Qeth връзка

en: Quit
bg: Изход

en: Remote Host / GW
bg: Отдалечен хост /GW

en: Remote Network
bg: Отдалечена мрежа

en: Remote _IP address:
bg: Отдалечен _IP адрес:

en: Remote network _address:
bg: _Адрес на отдалечената мрежа:

en: Remote network _gateway:
bg: _Шлюз за отдалечената мрежа:

en: Remote subnet _mask:
bg: Отдалечена мрежова _маска:

en: Restart if _connection dies
bg: Рестартиране, ако връзката пропадне

en: Romania
bg: Румъния

en: Russia
bg: Русия

en: Saving IPsec configuration...
bg: Запазване на конфигурацията на IPsec...

en: Saving configuration...
bg: Запазване на конфигурацията...

en: Saving device configuration...
bg: Запазване на конфигурацията на устройството...

en: Saving hardware configuration...
bg: Запазване на хардуерната конфигурация...

en: Saving profile configuration...
bg: Запазване на профилната конфигурация...

en: Security Level
bg: Ниво на сигурност

en: Security parameter index for authentication:
bg: Параматър за сигурност при удостоверяване:

en: Security parameter index for encryption:
bg: Параматър за сигурност при криптиране:

en: Select Device Type
bg: Избиране типа на устройство

en: Select Ethernet Adapter
bg: Избор на мрежов адаптер

en: Select Ethernet Device
bg: Избор на мрежово устройство

en: Select ISDN Adapter
bg: Избор на ISDN адаптер

en: Select Modem
bg: Избиране на модем

en: Select Provider
bg: Изберете доставчик

en: Select Token Ring Adapter
bg: Избиране на Token Ring адаптер

en: Select Token Ring Device
bg: Избиране на Token Ring устройство

en: Select Wireless Device
bg: Избиране на безжично устройство

en: Select a profile
bg: Избиране на профил

en: Select the authentication protocol used by your ISP.
bg: Избиране на тип на проверка за автентичност ползвана от Интернет доставчика.

en: Select the ethernet card you want to configure:
bg: Изберете ethernet карта, която искате да конфигурирате:

en: Select the ethernet device connected to the DSL modem.
bg: Изберете мрежовото устройство свързано към вашия DSL модем.

en: Select the ethernet device for this account.
bg: Изберете мрежово устройство за тази регистрация.

en: Select the services you want to provide through this device
bg: Избиране на услугите, които искате да предлагате през устройството

en: Select the token ring card you want to configure:
bg: Изберете token ring картата, която искате да конфигурирате:

en: Select the wireless card you want to configure:
bg: Избиране на безжичната карта, която искате да конфигурирате:

en: Serbia
bg: Сърбия

en: Service
bg: Услуга

en: Service Description
bg: Описание на услугата

en: Services
bg: Услуги

en: Set the operating mode of the device, which depends on the network topology. The mode can be Ad-Hoc (network composed of only one cell and without Access Point), Managed (node connects to a network composed of many Access Points, with roaming), Master (the node is the synchronization master or acts as an Access Point) or Auto.
bg: Задайте режим на работа на устройството (той заивиси от мрежовата топология). Режима може да бъде Ad-Hoc (мрежа, която е съставена само от една клетка и е без Точка за Достъп), Managed (машината се свързват към мрежа съставена от много Точки за Достъп, с блуждаене), Master (машината е главен синхронизиратор или изпълнява ролята на Точка за Достъп) или Автоматичен.

en: Shall the following packages, which are needed on your system, be installed?
bg: Ще се инсталират ли пакетите, от които системата има нужда ?

en: Show loopback
bg: Показване на loopback

en: Show password
bg: Показване на парола

en: Singapore
bg: Сингапур

en: Slovakia
bg: Словакия

en: Slovenia
bg: Словения

en: Software (XON/XOFF)
bg: Софтуерно (XON/XOFF)

en: Sorry, there is nothing to be edited, or this type cannot be edited yet.
bg: Няма какво да бъде редактирано или този тип все още не може да бъде редактиран.

en: Spain
bg: Испания

en: Specify a file to save the dump
bg: Укажете файл за запис на съобщенията

en: Starting text version
bg: Стартиране на текстовата версия

en: Static IP
bg: Статичен IP адрес

en: Static Network Routes
bg: Статични мрежови маршрути

en: Statically set IP addresses:
bg: Постоянно установени IP адреси:

en: Status
bg: Статус

en: Subnet mask:
bg: Подмрежова маска:

en: Succeeded. Please read the output.
bg: Успях. Моля прочетете изхода.

en: Sweden
bg: Швеция

en: Switching Profiles
bg: Превключване на профилите

en: Switching to profile %s
bg: Превключване към профил %s

en: Switzerland
bg: Швейцария

en: Taiwan
bg: Тайван

en: Testing configuration set...
bg: Тестване на конфигурацията...

en: Thailand
bg: Тайланд

en: The "%s" Profile can not be deleted!
bg: Профила "%s" не може да бъде изтрит!

en: The "%s" profile can't be renamed!
bg:  "%s" не може да бъде преименуван!

en: The Loopback device can not be disabled!
bg: Loopback устройството не може да бъде забранено!

en: The Loopback device can not be edited!
bg: Loopback устройството не може да бъде редактирано!

en: The Loopback device can not be removed!
bg: Loopback устройството не може да бъде премахнато!

en: The Token Ring card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
bg: Token Ring картата не може да бъде инициализирана. Моля проверете настройките си и опитайте пак.

en: The application's state has been successfully
    written to the file '%s'.
bg: Състоянието на това приложение бе успешно
    записано във файла '%s'.

en: The device type %s cannot be edited!
bg: Устройство от тип %s не може да бъде редактирано!

en: The following network interfaces are configured in the active profile.
bg: Следните мрежови интерфейси са конфигурирани в активния профил.

en: The name may only contain letters and digits!
bg: Името може да съдържа само букви и цифри!

en: The profile can't be named "%s"!
bg: Профила не може да бъде наименуван  "%s"!

en: The profile name already exists!
bg: Вече съществува име на такъв профил!

en: This software is distributed under the GPL. 
    Please Report bugs to Red Hat's Bug Tracking 
    System: http://bugzilla.redhat.com/
bg: Софтуера се разпространява под GPL лиценз. 
    Моля съобщавайте за грешки в 
    системата за следене на грешките 
    на Red Hat: http://bugzilla.redhat.com/

en: This software is distributed under the GPL. Please Report bugs to Red Hat's Bug Tracking System: http://bugzilla.redhat.com/
bg: Софтуера се разпространява под GPL лиценз. Моля съобщавайте за грешки на Red Hat's Bug Tracking System: http://bugzilla.redhat.com/

en: Tie to specific ethernet card
bg: Привръзване към специфична мрежова карта

en: To activate the IPsec connection %s, the changes have to be saved.
bg: За да активирате IPsec връзката %s, промените трябва да бъдат запазени.

en: To activate the network device %s, the changes have to be saved.
bg: За да активирате мрежовото устройство  %s, промените трябва да бъдат запазени.

en: To be rewritten!
bg: Да се презапише!

en: To deactivate the IPsec connection %s, the changes have to be saved.
bg: За да деактивирате IPsec връзката %s, промените трябва да бъдат запазени.

en: To deactivate the network device %s, the changes have to be saved.
bg: За да активирате мрежовото устройство  %s, промените трябва да бъдат запазени.

en: Token Ring Device
bg: Token Ring устройство

en: Token Ring connection
bg: Token Ring връзка

en: Token ring card
bg: Token ring карта

en: Transmit rate:
bg: Норма на прехвърляне:

en: Turkey
bg: Турция

en: Type
bg: Тип

en: Ukraine
bg: Украйна

en: United Kingdom
bg: Великобритания

en: United States of America
bg: Съединени Американски Щати

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown List %s
bg: Непознат списък %s

en: Unknown option %s
bg: Непознат параметър %s

en: Updating devices...
bg: Актуализиране на устройствата...

en: Updating hardware...
bg: Актуализиране на хардуера...

en: Updating profiles...
bg: Актуализиране на профилите...

en: Usage: %s
bg: Употреба: %s

en: Use DHCP
bg: Ползване на DHCP

en: Use _Callback Control Protocol (CBCP)
bg: Използване на протокол за обратно повикване(CBCP)

en: Use _Channel Bundling
bg: Ползване на канално пакетиране

en: Use ethernet device aliases
bg: Ползване на псевдоними на мрежовите устройства

en: Use this form to enter your T-Online account data.
bg: Използвайте тази форма за да въведете вашите T-Online регистрационни данни.

en: Used to manipulate encryption or scrambling keys and encryption mode. To set the current encryption key in hex digits enter the key with 0x prepended as 0xXXXXXXXX.
bg: Използва се за манипулиране на кодирането или режима на кодиране. За да настроите ключ за текущата кодировка в шестнадесетичен код въведете ключа с представка 0x (например 0xXXXXXXXX).

en: Very High
bg: Много високо

en: Vietnam
bg: Виетнам

en: Waiting to connect to
bg: Изчакване на свързването към

en: Waiting...
bg: Изчакване...

en: Which device type do you want to add?
bg: Какъв тип устройство искате да добавите?

en: Wireless Device Configuration
bg: Конфигурация на безжично устройство

en: Wireless connection
bg: Безжична връзка

en: You have made some changes in your configuration.
bg: Направени са промени във вашата конфигурация.

en: You have selected the following information:
bg: Избрали сте следната информация:

en: You have to install the following packages, which are needed on your system!
bg: Сега трябва да инсталирате следните пакети, които са необходими за системата!

en: You may configure IPsec tunnels and host to host connections here.
bg: Тук може да настойте IPsec тунели и хост до хост връзки.

en: You may configure network devices associated with physical hardware here.  Multiple logical devices can be associated with a single piece of hardware.
bg: Можете да конфигурирате мрежови устройства асоциирани с физически хардуер тук.  Няколко логически устройства могат да бъдат асоциирани с единичен хардуер.

en: You may configure network hardware physically attached to the computer here.
bg: Можете да конфигурирате мрежов хардуер физически свързан с компютъра тук.

en: You may configure the system's hostname, domain, name servers, and search domain. Name servers are used to look up other hosts on the network.
bg: Можете да конфигурирате системното име на хоста, домейна, именните Сървъри и търсения домейн. Именните Сървъри са използвани за виждате хостовете по мрежата.

en: You may specify static computer hostname to IP address mappings here.  If DNS is in use, these settings will take precedence over any information it may provide.
bg: Можете да зададете статично компютърно име на хост към IP адреса тук.  Ако DNS в момента се използва тези настройки ще вземат предимства пред всяка информация, която кои представя.

en: You will now be guided through the setup of the IPsec connection.
bg: Сега ще бъдете преведени през установяването на IPsec връзка.

en: _AC-name:
bg: AC-име:

en: _Accumulate cost over multiple connections
bg: Събрана сметка за много връзки

en: _Activate
bg: Активиране

en: _Activate connection when computer starts
bg: _Активиране на връзката при стартиране на компютъра

en: _Activate device when computer starts
bg: Активиране на устройство при стартиране на компютъра

en: _Activate device when parent device starts
bg: Акт_ивиране на устройство при стартиране на компютъра

en: _Adapter identifier:
bg: Идентификатор на _адаптера:

en: _Adapter:
bg: Адаптер:

en: _Add...
bg: Добавяне...

en: _Address:
bg: Адреси:

en: _Advanced
bg: Разширени

en: _Alias:
bg: Псевдоним:

en: _Allow only above Dial-In Number
bg: Позволяване само на горния входно-позвъняващ номер

en: _Authentication:
bg: Проверка за автентичност:

en: _Auto
bg: Автоматично

en: _Basic
bg: Основно

en: _Baud rate:
bg: Бодове мярка:

en: _Channel:
bg: Канал:

en: _Choose Provider...
bg: Избор на доставчик...

en: _Compression
bg: Компресия

en: _Concurrent user number/suffix:
bg: _Съвпадащ потребителски номер/надставка:

en: _Configure...
bg: Конфигуриране...

en: _Cost
bg: Сметка

en: _Deactivate
bg: Деактивиране

en: _Debug
bg: _Дебъг

en: _Debug mode
bg: Отстраняващ режим

en: _Delete
bg: Премахване

en: _Delete...
bg: Премахване...

en: _Device type:
bg: Устройство тип:

en: _Device:
bg: _Устройство:

en: _Dial mode:
bg: Набиращ режим:

en: _Edit
bg: Редактиране

en: _Edit...
bg: Редактиране...

en: _Encapsulation mode:
bg: Режим на енкапсулация:

en: _Encryption key:
bg: _Криптиращ ключ:

en: _Extra cost to start a connection:
bg: Екстра сметка за стартиране на връзка:

en: _Flow control:
bg: Поточен контрол:

en: _Gateway:
bg: Шлюз:

en: _General
bg: _Главен

en: _Generate
bg: _Генериране

en: _Hangup timeout:
bg: Изтичане на време за разскачане:

en: _Hardware Address
bg: Хардуерен адрес

en: _Hardware Device
bg: Хардуерно устройство

en: _Hardware device
bg: _Хардуерно устройство

en: _Hardware device:
bg: Хардуерно устройство:

en: _Hardware:
bg: Хардуер:

en: _High Security (Internet)
bg: Висока сигурност (Интернет)

en: _Hostname:
bg: Име на хост:

en: _Hour
bg: Час

en: _IO:
bg: IO:

en: _IPsec
bg: IPsec

en: _Info
bg: _Информация

en: _Key (use 0x for hex):
bg: Ключ (ползвайте 0х за шестнадесетично):

en: _Login name:
bg: _Потребителско име:

en: _Low Security
bg: Ниска сигурност

en: _MEM:
bg: MEM:

en: _Maximum idle time:
bg: Максимално време за бездействие:

en: _Minute
bg: Минута

en: _Mode:
bg: Режим:

en: _Modem device:
bg: Модем устройство:

en: _Monitor
bg: Мониторинг

en: _New...
bg: _Нов...

en: _Nickname:
bg: П_севдоним:

en: _Number of seconds in basic accounting unit:
bg: Брой секунди в основна регистрационна единица:

en: _Options
bg: Параметри

en: _PPP option:
bg: РРР параметри:

en: _Personal password:
bg: _Лична парола:

en: _Phone Number
bg: Телефонен номер

en: _Phone number:
bg: Телефонен номер:

en: _Primary DNS:
bg: Първичен DNS:

en: _Probe
bg: Проба

en: _Probe for Address
bg: Пробва за адреси

en: _Probe for Address...
bg: Пробване за адреси...

en: _Profile
bg: Профил

en: _Provider
bg: Доставчик

en: _Provider name:
bg: Име на _доставчик:

en: _Route
bg: Мар_шрут

en: _Save to file
bg: _Запис във файл

en: _Second
bg: Секунда

en: _Secondary DNS:
bg: Вторичен DNS:

en: _Secure Device (LAN)
bg: Сигурно устройство (LAN)

en: _Service-name:
bg: Име на услугата:

en: _Specified:
bg: Зададен:

en: _Subnet mask:
bg: Маска на подмрежата:

en: _T-Online Account Setup
bg: T-Online регистрационни настройки

en: _Terminate connection when session closes
bg: Прекратяване на връзка когато сесията се затвори

en: _Tertiary DNS:
bg: Третичен DNS:

en: _Time
bg: Време

en: _Transmit rate:
bg: Скорост на изпращане:

en: _Use Callback
bg: Използване на обратно повикване

en: _Use Hardware Address
bg: Ползва хардуерни адреси

en: _Use synchronous PPP
bg: Ползване на синхронно РРР

en: _Use touch tone dialing
bg: Ползва тоново набиране

en: _Wireless Settings
bg: _Безжични настройки

en: auto
bg: автоматично

en: clear existing list prior of importing
bg: почиства съществуващия списък преди импортирането

en: click the right mouse button for properties
bg: щракнете с десния бутон на мишката за настройки

en: configured
bg: конфигурирано

en: encryption disabled
bg: криптирането изключено

en: export / import IPsec list
bg: експорт / импорт на IPspec списък

en: export / import device list (default)
bg: експорт / импорт на списък на устройства (подразбиращ се)

en: export / import hardware list
bg: експорт / импорт на хардуерен списък

en: export / import profile list
bg: експорт / импорт на списък профили

en: export list (default)
bg: експорт на списък (подразбиращ се)

en: import from file
bg: импорт от файл

en: import list
bg: импорт на списък

en: in
bg: вътре

en: inactive
bg: неактивно

en: manual
bg: ръчно

en: none
bg: няма

en: ok
bg: Добре

en: out
bg: вън

en: redhat network control - Properties
bg: redhat network control - Настройки

en: set the root directory
bg: задаване на главната директория

en: switch / activate profile
bg: Превключване / активиране на профил

en: system
bg: система

en: system-config-network - network configuration tool
    
    Usage: system-config-network -v --verbose
bg: system-config-network - инструмент за конфигуриране на мрежа
    
    Употреба: system-config-network -v --verbose

en: system-config-network - network configuration tool
    
    Usage: system-config-network -v --verbose -d --debug
bg: system-config-network - инструмент за конфигуриране на мрежа
    
    Употреба: system-config-network -v --verbose -d --debug

en: unique SPI for AH (256 - 4294967295), like a TCP/IP port number
bg: уникален SPI за AH (256 - 4294967295), подобен на TCP/IP номер на порт

en: unique SPI for ESP (256 - 4294967295), like a TCP/IP port number
bg: уникален SPI за ESP (256 - 4294967295), подобен на TCP/IP номер на порт

en: xDSL Configuration
bg: xDSL конфигурация

en: xDSL connection
bg: xDSL връзка
