libreport - en to as translation catalogue (277 entries)

en: 
    & [-v] [-c CONFFILE] -d DIR
    or:
    & [-v] [-c CONFFILE] [-d DIR] -t[ID] FILE...
    
    Reports a problem to RHTSupport.
    
    If not specified, CONFFILE defaults to
as: 
    & [-v] [-c CONFFILE] -d DIR
    or:
    & [-v] [-c CONFFILE] [-d DIR] -t[ID] FILE...
    
    RHTSupport লে এটা সমস্যা সংবাদন কৰে।
    
    যদি ধাৰ্য্যত নাথাকে, CONFFILE অবিকল্পিত হয়

en: 
    & [-vbf] [-c CONFFILE] -d DIR
    or:
    & [-v] [-c CONFFILE] [-d DIR] -t[ID] FILE...
    
    Reports problem to Bugzilla.
    
    The tool reads DIR. Then it logs in to Bugzilla and tries to find a bug
    with the same abrt_hash:HEXSTRING in 'Whiteboard'.
    
    If such bug is not found, then a new bug is created. Elements of DIR
    are stored in the bug as part of bug description or as attachments,
    depending on their type and size.
    
    Otherwise, if such bug is found and it is marked as CLOSED DUPLICATE,
    the tool follows the chain of duplicates until it finds a non-DUPLICATE bug.
    The tool adds a new comment to found bug.
    
    The URL to new or modified bug is printed to stdout and recorded in
    'reported_to' element.
    
    If not specified, CONFFILE defaults to
as: 
    & [-vbf] [-c CONFFILE] -d DIR
    or:
    & [-v] [-c CONFFILE] [-d DIR] -t[ID] FILE...
    
    সমস্যাবোৰক Bugzilla লে সংবাদন কৰক।
    
    সঁজুলিয়ে DIR পঢ়ে। ই তাৰ পিছত Bugzilla লে লগিন কৰে আৰু
    তাৰ পিছত 'Whiteboard' ত একে abrt_hash:HEXSTRING ৰ সৈতে এটা বাগ বিচৰাৰ চেষ্টা কৰে।
    
    যদি এনে বাগ পোৱা নাযায়, তেন্তে এটা নতুন বাগ সৃষ্টি কৰা হয়। DIR ৰ উপাদানসমূহক
    সিহতৰ ধৰণৰ আৰু আকাৰৰ উপৰত নিৰ্ভৰ কৰি, বাগত বাগ বিৱৰণ অথবা এটাচমেন্ট হিচাপে
    সংৰক্ষণ কৰা হয়।
    
    নহলে, যদি এনে বাগ পোৱা যায় আৰু CLOSED DUPLICATE হিচাপে চিহ্নতি কৰা হয়,
    সঁজুলি এটা নন-DUPLICATE বাগ নুপুৱালৈকে প্ৰতিলিপিসমূহৰ শৃংখল অনুকৰণ কৰে।
    সঁজুলিয়ে বিচাৰি পোৱা বাগলে এটা নতুন মন্তব্য যোগ কৰে।
    
    নতুন অথবা পৰিৱৰ্তন কৰা বাগলে URL stdout লে প্ৰিন্ট কৰা হয় আৰু 
    'reported_to'  উপাদানলে ৰেকৰ্ড কৰা হয়।
    
    যদি ধাৰ্য্যত নাথাকে, CONFFILE অবিকল্পিত হয়

en: 
    No changes were detected in the report
as: 
    আবেদনপত্ৰটোত কোনো পৰিৱৰ্তন পোৱে যোৱা নাছিল

en: 
    The report has been updated
as: 
    আবেদনপত্ৰটো আপডেইট কৰা হৈছে

en: # Architecture
as: # স্থাপত্য

en: # Backtrace
    # Check that it does not contain any sensitive data (passwords, etc.)
as: # Backtrace
    # নিৰিক্ষণ কৰক যে ইয়াৰ মাজত কোনো সংবেদ্য তথ্য নাই (পাছওৱাৰ্ডসমূহ , ইত্যাদি।)

en: # Command line
as: # কমান্ড শাৰী

en: # Component
as: # উপাদান

en: # Core dump
as: # কেন্দ্ৰ ডাম্প

en: # Describe the circumstances of this crash below
as: # এই বিপৰ্যয় হোৱাৰ পৰিস্থিতিৰ বিৱৰণ তলত দিয়ক

en: # Executable
as: # এক্সিকিউটেবল্

en: # Kernel version
as: # কাৰনেল সংস্কৰণ

en: # Package
as: # পেকেইজ

en: # Reason of crash
as: # ক্ৰেষৰ কাৰণ

en: # Release string of the operating system
as: # অপাৰেটিং চিস্টেমৰ উন্মোচন  স্ট্ৰিং

en: # This field is read only
as: # এই ক্ষেত্ৰটো কেৱল পঢ়িব পাৰি

en: %llu bytes, %u files
as: %llu বাইটসমূহ, %u ফাইলসমূহ

en: & -o [-d] DIR
    
    newt tool to report problem saved in specified DIR
as: & -o [-d] DIR
    
    ধাৰ্য্যত DIR ত সংৰক্ষিত সমস্যা সংবাদন কৰিবলে newt সঁজুলি

en: & [-v] --target TARGET --ticket ID FILE...
    
    Uploads FILEs to specified ticket on TARGET.
    
    This tool is provided to ease transition of users of report package
    to libreport. Recognized TARGETs are 'strata' and 'bugzilla',
    first one invokes upload to RHTSupport and second - to Bugzilla.
    
    Configuration (such as login data) can be supplied via files
as: & [-v] --target TARGET --ticket ID FILE...
    
    FILEসমূহক TARGET ৰ ধাৰ্য্যত টিকেটলে আপল'ড কৰে।
    
    এই সঁজুলি সংবাদ পেকেইজৰ ব্যৱহাৰকাৰীসমূহক libreport লে স্থানান্তৰ
     কৰাৰ কাৰণে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। চিনাক্ত কৰা লক্ষ্যসমূহ হল 'strata' আৰু 'bugzilla',
    প্ৰথমটোৱে আপল'ডক RHTSupport আৰু দ্বিতীয়টোৱে Bugzilla লে আৱাহন কৰে।
    
    সংৰূপ (যেনে লগিন তথ্য) ফাইলসমূহৰে প্ৰদান কৰিব পাৰি

en: & [-v] -d DIR [-c CONFFILE]
    
    Sends contents of a problem directory DIR via email
    
    If not specified, CONFFILE defaults to
as: & [-v] -d DIR [-c CONFFILE]
    
    ই-মেইলৰ সহায়ত এটা সমস্যা ডাইৰেকটৰি DIR লে সমলসমূহ প্ৰেৰণ কৰে
    
    যদি ধাৰ্য্যত নাথাকে, CONFFILE অবিকল্পিত হয়

en: & [-v] -d DIR [-c CONFFILE] [-u URL]
    
    Uploads compressed tarball of problem directory DIR to URL.
    If URL is not specified, creates tarball in /tmp and exits.
    
    URL should have form 'protocol://[user[:pass]@]host/dir/[file.tar.gz]'
    where protocol can be http(s), ftp, scp, or file.
    File protocol can't have user and host parts: 'file:///dir/[file.tar.gz].'
    If URL ends with a slash, the archive name will be generated and appended
    to URL; otherwise, URL will be used as full file name.
    
    Files with names listed in $EXCLUDE_FROM_REPORT are not included
    into the tarball.
    
    CONFFILE lines should have 'PARAM = VALUE' format.
    Recognized string parameter: URL.
    Parameter can be overridden via $Upload_URL.
as: & [-v] -d DIR [-c CONFFILE] [-u URL]
    
    সমস্যা ডাইৰেকটৰি DIR ৰ সংকোচিত টাৰবল URL লে আপল'ড কৰে।
    যদি URL ধাৰ্য্যত নাথাকে, /tmp ত টাৰবল সৃষ্টি কৰি প্ৰস্থান কৰে।
    
    URL ৰ বিন্যাস 'protocol://[user[:pass]@]host/dir/[file.tar.gz]'
    থাকিব লাগিব যত প্ৰটোকল http(s), ftp, scp, অথবা ফাইল হব পাৰিব।
    ফাইল প্ৰটোকলৰ ব্যৱহাৰকাৰী আৰু হস্ট অংশসমূহ থাকিব নোৱাৰে: 'file:///dir/[file.tar.gz].'
    যদি URL এটা শ্লেষৰ সৈতে শেষ হয়, আৰ্কাইভ নাম সৃজন কৰি URL লে সংযোজন কৰা হব
    ; নহলে, URL ক এটা সম্পূৰ্ণ ফাইল নাম হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হব।
    
    $EXCLUDE_FROM_REPORT ত তালিকাভুক্ত নামৰ সৈতে ফাইলসমূহ টাৰবলত
    অন্তৰ্ভুক্ত কৰা নহয়
    
    CONFFILE শাৰীসমূহৰ 'PARAM = VALUE' বিন্যাস থাকিব লাগিব।
    চিনাক্ত কৰা স্ট্ৰিং প্ৰাচল: URL.
    প্ৰাচলক $Upload_URL ৰে অভাৰৰাইড কৰিব পাৰি।

en: & [-v] -d DIR [-o FILE] [-a yes/no] [-r]
    
    Prints problem information to standard output or FILE
as: & [-v] -d DIR [-o FILE] [-a yes/no] [-r]
    
    সমস্যা তথ্যক প্ৰামাণিক আউটপুট অথবা FILE লে প্ৰিন্ট কৰে

en: & [-v] [-c CONFFILE]... -d DIR
    
    Reports kernel oops to kerneloops.org (or similar) site.
    
    Files with names listed in $EXCLUDE_FROM_REPORT are not included
    into the tarball.
    
    CONFFILE lines should have 'PARAM = VALUE' format.
    Recognized string parameter: SubmitURL.
    Parameter can be overridden via $KerneloopsReporter_SubmitURL.
as: & [-v] [-c CONFFILE]... -d DIR
    
    kerneloops.org (অথবা সদৃশ) ছাইটলে কাৰনেল oops সংবাদন কৰে।
    
    $EXCLUDE_FROM_REPORT  ত তালিকাভুক্ত নামৰ সৈতে ফাইলসমূহ
    টাৰবলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা নহয়।
    
    CONFFILE শাৰীসমূহৰ 'PARAM = VALUE' বিন্যাস থাকিব লাগিব।
    চিনাক্ত কৰা স্ট্ৰিং প্ৰাচল: SubmitURL।
    প্ৰাচল $KerneloopsReporter_SubmitURL ৰে অভাৰৰাইড কৰিব পাৰি।

en: & [-vpod] [-g GUI_FILE] [-n PROG_NAME] DIR
    
    GUI tool to analyze and report problem saved in specified DIR
as: & [-vpod] [-g GUI_FILE] [-n PROG_NAME] DIR
    
    ধাৰ্য্যত DIR ত সংৰক্ষিত সমস্যা বিশ্লেষণ আৰু সংবাদন কৰিবলে GUI সঁজুলি

en: '%s' is not an ordinary file
as: '%s' এটা সাধাৰণ ফাইল নহয়

en: 'strata' or 'bugzilla'
as: 'strata' অথবা 'bugzilla'

en: (binary file, %llu bytes)
as: (বাইনাৰি ফাইল, %llu বাইটসমূহ)

en: (click here to view/edit)
as: (চাবলে/সম্পাদন কৰিবলে ইয়াত ক্লিক কৰক)

en: (no description)
as: (কোনো বিৱৰণ নাই)

en: (not needed, '%s' already exists)
as: (প্ৰয়োজন নাই, '%s' ইতিমধ্যে উপস্থিত)

en: --- Running %s ---
as: --- %s চলোৱা হৈছে ---

en: <b>Your comments are not private.</b> They may be included into publicly visible problem reports.
as: <b>আপোনাৰ উপাদানসমূহ ব্যক্তিগত নহয়।</b> তেওলোকক ৰাজহুৱা ভাৱে দৃশ্যমান সমস্যা আবেদনপত্ৰত অন্তৰভুক্ত কৰা হব পাৰে।

en: Add %s to CC list
as: %s ক CC তালিকালে যোগ কৰক

en: Add program names to log
as: লগ লে প্ৰগ্ৰামৰ নামসমূহ যোগ কৰক

en: Add to existing Red Hat Support case
as: অস্তিত্ববান Red Hat সমৰ্থন কেইচলৈ যোগ কৰক

en: Adding attachments to bug %i
as: বাগ %i লে এটাচমেন্টসমূহ যোগ কৰা

en: Adding comment to case '%s'
as: কেইচ '%s' লৈ মন্তব্য যোগ কৰা হৈছে

en: Adding new comment to bug %d
as: বাগ %d লে এটা নতুন মন্তব্য যোগ কৰা হৈ আছে

en: Address of Bugzilla server
as: Bugzilla চাৰ্ভাৰৰ ঠিকনা

en: Address of the Red Hat support portal
as: Red Hat সমৰ্থন পোৰ্টেলৰ ঠিকনা

en: Advanced
as: উন্নত

en: Alternate GUI file
as: বৈকল্পিক GUI ফাইল

en: Analyze, collect and report problem data in DUMP_DIR
as: DUMP_DIR ত সমস্যা তথ্য বিশ্লেষণ, সংগ্ৰহ আৰু সংবাদন কৰক

en: Analyzing
as: বিশ্লেষণ কৰা হৈ আছে

en: Analyzing did not start yet
as: বিশ্লেষণ এতিয়াও আৰম্ভ হোৱা নাই

en: Analyzing failed. You can try another analyzer if available.
as: বিশ্লেষণ কৰা ব্যৰ্থ হল। আপুনি অন্য বিশ্লেষক চেষ্টা কৰি চাব পাৰে যদি উপলব্ধ।

en: Analyzing finished. You can proceed to the next step.
as: বিশ্লেষণ কৰা ব্যৰ্থ হল। আপুনি পৰবৰ্তী স্তৰলে আগবাঢ়িব পাৰে।

en: Analyzing...
as: বিশ্লেষন কৰা হৈ আছে...

en: Append
as: সংযোজন কৰক

en: Append new reports or overwrite the old one.
as: নতুন সংবাদসমূহ সংযোজন কৰে অথবা পুৰনিটো অভাৰৰাইট কৰে।

en: Append to, or overwrite FILE
as: সংযোজন কৰক, অথবা FILE অভাৰৰাইট কৰক

en: Archive is created: '%s'
as: আৰ্কাইভ সৃষ্টি কৰা হল: '%s'

en: Attach FILEs [to bug with this ID]
as: FILEসমূহক এটাচ কৰক [এই ID ৰ সৈতে বাগলে]

en: Attach a file
as: এটা ফাইল সংলঘ্ন কৰক

en: Attaching '%s' to case '%s'
as: '%s' ক কেইচ  '%s' -লে এটাচ কৰা হৈ আছে

en: Attaching better backtrace
as: উন্নত বেকট্ৰেইচ সংলঘ্ন কৰা

en: Attaching problem data to case '%s'
as: কেইচ '%s' লৈ সমস্যা তথ্য সংলগ্ন কৰা হৈছে

en: Bad value for '%s': %s
as: '%s' ৰ বাবে বেয়া মান: %s

en: Base URL to upload to
as: ভিত্তি URL যলে আপল'ড কৰা হব

en: Bug %i is CLOSED as DUPLICATE, but it has no DUP_ID
as: বাগ %i DUPLICATE হিচাপে CLOSED, কিন্তু ইয়াৰ কোনো DUP_ID নাই

en: Bug %i is CLOSED, but it has no RESOLUTION
as: বাগ %i CLOSED, কিন্তু ইয়াৰ কোনো RESOLUTION নাই

en: Bug is already reported: %i
as: বাগ ইতিমধ্যে সংবাদিত: %i

en: Bugzilla account password
as: Bugzilla একাওন্ট পাছৱাৰ্ড

en: Bugzilla account user name
as: Bugzilla একাওন্ট ব্যৱহাৰকাৰী নাম

en: Bugzilla couldn't find parent of bug %d
as: Bugzilla এ বাগ %d ৰ উপধায়ক বিচাৰি নাপালে

en: Caching files from {0} made from {1}
as: {1} ৰ পৰা বনোৱা {0} ৰ পৰা ফাইলসমূহ ক্যাশ কৰা হৈ আছে

en: Can't copy '%s': %s
as: '%s' কপি কৰিব নোৱাৰি: %s

en: Can't create a temporary directory in /tmp
as: /tmp ত এটা অস্থায়ী ডাইৰেকটৰি সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰি

en: Can't create temporary file in /tmp
as: /tmp ত অস্থায়ী ফাইল সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰি

en: Can't delete: '%s'
as: মচিব নোৱাৰি: '%s'

en: Can't disable repository '{0!s}': {1!s}
as: ভঁৰাল  '{0!s}' অসামৰ্থবান কৰিব নোৱাৰি: {1!s}

en: Can't extract files from '{0}'
as: '{0}' ৰ পৰা ফাইলসমূহ নিষ্কাষণ কৰিব নোৱাৰি

en: Can't extract package '{0}'
as: পেকেইজ '{0}' নিষ্কাষণ কৰিব নোৱাৰি

en: Can't find crash thread
as: স্খলন থ্ৰেড বিচাৰি পোৱা নাযায়

en: Can't find packages for {0} debuginfo files
as: {0} debuginfo ফাইলসমূহৰ বাবে পেকেইজসমূহ বিচাৰি পোৱা নাযায়

en: Can't open '%s' for writing. Please select another file:
as: '%s' ক লিখাৰ বাবে খোলিব নোৱাৰি। অনুগ্ৰহ কৰি অন্য ফাইল নিৰ্বাচন কৰক:

en: Can't parse backtrace
as: বেকট্ৰেইচ বিশ্লেষণ কৰিব নোৱাৰি

en: Can't remove %s, probably contains an error log
as: %s আতৰাব নোৱাৰি, সম্ভবত এটা ত্ৰুটি লগ অন্তৰ্ভুক্ত কৰে

en: Can't remove '{0}': {1}
as: '{0}' আতৰাব নোৱাৰি: {1}

en: Can't setup {0}: {1}, disabling
as: {0} সংস্থাপন কৰিব নোৱাৰি: {1}, অসামৰ্থবান কৰা হৈছে

en: Can't write to '{0}': {1}
as: '{0}' লে লিখিব নোৱাৰি: {1}

en: Cancel
as: বাতিল কৰক

en: Cancelled by user.
as: ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা বাতিল কৰা হৈছে।

en: Cannot run vi: $TERM, $VISUAL and $EDITOR are not set
as: vi চলাব নোৱাৰি: $TERM, $VISUAL আৰু $EDITOR সংহতি কৰা হোৱা নাই

en: Case number (default:previously reported case):
as: কেইচ সংখ্যা (অবিকল্পিত:পূৰ্বতে সংবাদিত কেইচ)

en: Case number:
as: কেইচ সংখ্যা:

en: Check SSL key validity
as: SSL কি বৈধতা নিৰীক্ষণ কৰক

en: Checking for duplicates
as: প্ৰতিলিপিসমূহৰ বাবে নিৰীক্ষণ কৰা হৈ আছে

en: Checking for hints
as: সংকেতৰ বাবে নিৰীক্ষণ কৰা হৈছে

en: Click 'Apply' to start reporting
as: জনোৱা আৰম্ভ কৰিবলে 'প্ৰয়োগ কৰা' ক্লিক কৰক

en: Collecting
as: সংগ্ৰহ কৰা হৈ আছে

en: Collecting did not start yet
as: সংগ্ৰহ কৰা এতিয়াও আৰম্ভ হোৱা নাই

en: Collecting failed. You can try another collector if available.
as: সংগ্ৰহ কৰা ব্যৰ্থ হল। আপুনি অন্য সংগ্ৰহক চেষ্টা কৰি চাব পাৰে যদি উপলব্ধ।

en: Collecting finished. You can proceed to the next step.
as: সংগ্ৰহ কৰা সম্পূৰ্ণ হল। আপুনি পৰৱৰ্তী স্তৰলে আগবাঢ়িব পাৰে।

en: Collecting...
as: সংগ্ৰহ কৰা হৈ আছে...

en: Compressing data
as: তথ্য সংকোচন কৰা হৈ আছে

en: Con_figure %s
as: %s সংৰূপণ কৰক (_f)

en: Config file
as: সংৰূপ ফাইল

en: Configuration file
as: সংৰূপ ফাইল

en: Configuration file (may be given many times)
as: সংৰূপ ফাইল (কেইবাবাৰো দিব পৰা যাব)

en: Configure E_vent
as: ঘটনা সংৰূপন কৰক (_v)

en: Confirm data to report
as: তথ্যক সংবাদলে সুনিশ্চিত কৰক

en: Create new Red Hat Support case
as: নতুন Red Hat সমৰ্থন কেইচ সৃষ্টি কৰক

en: Create reported_to in DIR
as: DIR ত reported_to সৃষ্টি কৰক

en: Creating a new bug
as: এটা নতুন বাগ সৃষ্টি কৰা হৈ আছে

en: Creating a new case
as: এটা নতুন কেইচ সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Details
as: বিৱৰণ

en: Display version and exit
as: সংস্কৰণ প্ৰদৰ্শন কৰক আৰু প্ৰস্থান কৰক

en: Do you still want to create a RHTSupport ticket?
as: আপুনি তথাপিও এটা RHTSupport টিকেট সৃষ্টি কৰিব বিচাৰে নে?

en: Documentation which might be relevant:
as: তথ্যচিত্ৰ যি প্ৰাসংগিক হব পাৰে:

en: Don't ask me again
as: মোক আকৌ নুসুধিব

en: Don't store passwords
as: পাছৱাৰ্ডসমূহ সংৰক্ষণ নকৰিব

en: Download cancelled by user
as: ডাউনল'ড ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা বাতিল কৰা হৈছে

en: Downloading ({0} of {1}) {2}: {3:3}%
as: ({1} ৰ {0}) {2} ডাউনল'ড কৰা হৈ আছে: {3:3}%

en: Downloading package {0} failed
as: পেকেইজ {0} ডাউনল'ড ব্যৰ্থ হল

en: Downloading {0:.2f}Mb, installed size: {1:.2f}Mb. Continue?
as: {0:.2f}Mb ডাউনল'ড কৰা হৈছে, ইনস্টল'ড আকাৰ: {1:.2f}Mb। আগবাঢ়িব নে?

en: Dump directory
as: ডাম্প ডাইৰেকটৰি

en: Email was sent to: %s
as: ইমেইল পঠোৱা হৈছিল: %s

en: Empty RHTS login or password
as: ৰিক্ত RHTS লগিন অথবা পাছৱাৰ্ড

en: Empty login or password, please check your configuration
as: ৰিক্ত লগিন অথবা পাছৱাৰ্ড, অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ সংৰূপ নিৰূক্ষণ কৰক

en: Error
as: ত্ৰুটি

en: Error in case creation at '%s', HTTP code: %d
as: '%s' ত কেইচ সৃষ্টিত ত্ৰুটি, HTTP ক'ড: %d

en: Error in case creation at '%s', HTTP code: %d, server says: '%s'
as: '%s' ত কেইচ সৃষ্টিত ত্ৰুটি, HTTP ক'ড: %d, চাৰ্ভাৰে কয়: '%s'

en: Error in case creation at '%s': %s
as: '%s' ত কেইচ সৃষ্টিত ত্ৰুটি: %s

en: Error in case creation at '%s': no Location URL, HTTP code: %d
as: '%s' ত কেইচ সৃষ্টিত ত্ৰুটি: কোনো অৱস্থান URL নাই, HTTP ক'ড: %d

en: Error in comment creation at '%s', HTTP code: %d
as: '%s' ত মন্তব্য সৃষ্টিত ত্ৰুটি, HTTP ক'ড: %d

en: Error in comment creation at '%s', HTTP code: %d, server says: '%s'
as: '%s' ত মন্তব্য সৃষ্টিত ত্ৰুটি, HTTP ক'ড: %d, চাৰ্ভাৰে কয়: '%s'

en: Error in comment creation at '%s': %s
as: '%s' ত মন্তব্য সৃষ্টিত ত্ৰুটি: %s

en: Error in comment creation at '%s': no Location URL, HTTP code: %d
as: '%s' ত মন্তব্য সৃষ্টিত ত্ৰুটি: কোনো অৱস্থান URL নাই, HTTP ক'ড: %d

en: Error initializing yum (YumBase.doConfigSetup): '{0!s}'
as: yum আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি (YumBase.doConfigSetup): '{0!s}'

en: Error retrieving filelists: '{0!s}'
as: ফাইলতালিকাসমূহ উদ্ধাৰ কৰোতে ত্ৰুটি: '{0!s}'

en: Error retrieving metadata: '{0!s}'
as: মেটাডাটা উদ্ধাৰ কৰোতে ত্ৰুটি: '{0!s}'

en: Essential element '%s' is missing, can't continue
as: প্ৰয়োজনীয় উপাদান '%s' সন্ধানহিন, আগবাঢ়িব নোৱাৰি

en: Event
as: ঘটনা

en: Event Configuration
as: ঘটনা সংৰূপ

en: Examples: ftp://[user[:pass]@]host/dir/[file.tar.gz], scp://[user[:pass]@]host/dir/[file.tar.gz], file:///dir/[file.tar.gz]
as: উদাহৰণসমূহ: ftp://[user[:pass]@]host/dir/[file.tar.gz], scp://[user[:pass]@]host/dir/[file.tar.gz], file:///dir/[file.tar.gz]

en: Existing Red Hat Support case
as: অস্তিত্ববান Red Hat সমৰ্থন কেইচ

en: Extracting cpio from {0}
as: {0} ৰ পৰা cpio নিষ্কাষণ কৰা

en: Find BUG-ID according to DUPHASH
as: DUPHASH ৰ উপৰত নিৰ্ভৰ কৰি BUG-ID বিচাৰক

en: Force reporting even if this problem is already reported
as: সংবাদন বলৱৎ কৰক যদিও এই সমস্যা ইতিমধ্যে সংবাদিত

en: Found the same comment in the bug history, not adding a new one
as: বাগ ইতিহাসত একেটা মন্তব্য পোৱা গল, এটা নতুন যোগ কৰা হোৱা নাই

en: Gnome Keyring is not available, your settings won't be saved!
as: Gnome Keyring উপলব্ধ নহয়, আপোনাৰ সংহতিসমূহ সংৰক্ষণ কৰা নহব!

en: Go to next step
as: পৰৱৰ্তী স্তৰলে যাওক

en: How did this problem happen (step-by-step)? How can it be reproduced? Any additional comments useful for diagnosing the problem? Please use English if possible.
as: এই সমস্যা কেনেকৈ দেখা দিলে (স্তৰে-স্তৰে)? ইয়াৰ পুনৰ কেনেকৈ উৎপাদন কৰিব পাৰি? সমস্যা বিশ্লেষণ কৰিবলে কোনো অতিৰিক্ত মন্তব্য উপলব্ধ আছে নেকি? যদি সম্ভব অনুগ্ৰহ কৰি ইংৰাজী ব্যৱহাৰ কৰিব।

en: How would you like to report the problem?
as: আপুনি কিধৰণে সমস্যা সংবাদন কৰিব বিচাৰে?

en: How you would like to analyze the problem?
as: আপুনি কিধৰণে সমস্যাটো বিশ্লেষণ কৰিব বিচাৰে?

en: I don't know what caused this problem
as: মই এই সমস্যাৰ কাৰণ নাজানো

en: I reviewed the data and _agree with submitting it
as: মই তথ্য পুনৰদৰ্শন কৰিলো আৰু ইয়াক জমা দিয়াত সন্মত (_a)

en: If you are reporting to a remote server, make sure you removed all private data (such as usernames and passwords). Backtrace, command line, environment variables are the typical items in need of examining.
as: যদি আপুনি এটা দূৰৱৰ্তী চাৰ্ভাৰলে সংবাদন কৰি আছে, সুনিশ্চিত কৰক যে আপুনি সকলো ব্যক্তিগত তথ্য (যেনে ব্যৱহাৰকাৰীনাম আৰু পাছৱাৰ্ডসমূহ)। বেকট্ৰেইচ, কমান্ড শাৰী, পৰিৱেশ চলকসমূহ হল পৰিক্ষণৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় সাধাৰণ বস্তুবোৰ।

en: If you want to report the problem to a different destination, collect additional information, or provide a better problem description and repeat reporting process, press 'Forward'.
as: যদি আপুনি সমস্যাক এটা অন্য গন্তব্যলে সংবাদন কৰিব বিচাৰে, অতিৰিক্ত তথ্য সংগ্ৰহ কৰক, অথবা এটা উন্নত সমস্যা বিৱৰণ প্ৰদান কৰক আৰু সংবাদন প্ৰক্ৰিয়া পুনৰ পৰিৱেশন কৰক, 'আগলৈ' দবাওক।

en: Include
as: অন্তৰ্ভুক্ত কৰক

en: Initializing yum
as: yum আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Invalid boolean value '%s'
as: অবৈধ বুলিয়ান মান '%s'

en: Invalid input, program exiting...
as: অবৈধ ইনপুট, প্ৰগ্ৰাম প্ৰস্থান কৰি আছে...

en: Invalid number '%s'
as: অবৈধ নম্বৰ '%s'

en: Invalid utf8 character '%c'
as: অবৈধ utf8 আখৰ '%c'

en: Item '%s' already exists and is not modifiable
as: বস্তু '%s' ইতিমধ্যৈ অস্তিত্ববান আৰু সলনি কৰিব নোৱাৰি

en: List possible events [which start with PREFIX]
as: সম্ভাব্য ঘটনাসমূহ তালিকাভুক্ত কৰক [যি PREFIX ৰ সৈতে আৰম্ভ হয়]

en: Log File
as: লগ ফাইল

en: Log to syslog
as: syslog লে লগ

en: Logger
as: লগাৰ

en: Logging into Bugzilla at %s
as: %s ত Bugzilla লে লগিন কৰা হৈ আছে

en: Logging out
as: লগ আউট কৰা হৈ আছে

en: Looking for needed packages in repositories
as: ভঁৰালসমূহত প্ৰয়োজনীয় পেকেইজসমূহ বিচাৰি চোৱা হৈছে

en: Looks like corrupted xml response, because '%s' member is missing.
as: ক্ষতিগ্ৰস্থ xml প্ৰতিক্ৰিয়া যেন দেখা যায়, কিয়নো '%s' সদস্য সন্ধানহিন।

en: Message subject
as: বাৰ্তাৰ বিষয়

en: Missing mandatory member 'bugs'
as: বাধ্যতামূলক সদস্য 'bugs' সন্ধানহিন

en: Missing mandatory value
as: বাধ্যতামুলক মান সন্ধানহীন

en: Name
as: নাম

en: Name of the logfile
as: লগফাইলৰ নাম

en: Need writable directory, but '%s' is not writable. Move it to '%s' and operate on the moved data?
as: লিখিব পৰা ডাইৰেকটৰিৰ প্ৰয়োজন, কিন্তু '%s' লিখিব নোৱাৰি। ইয়াক '%s' লে লিখি স্থানান্তৰ কৰা তথ্যত কাৰ্য্য কৰিব নে?

en: New Red Hat Support case
as: নতুন Red Hat সমৰ্থন কেইচ

en: New bug id: %i
as: নতুন বাগ আইডি: %i

en: No processing for event '%s' is defined
as: '%s' ঘটনাৰ বাবে কোনো প্ৰক্ৰিয়া দিয়া হোৱা নাই

en: No reporters available
as: কোনো সাংবাদিক উপলব্ধ নাই

en: Noninteractive: don't ask questions, assume 'yes'
as: অভাৱ-বিনিময়ী: প্ৰশ্ন নোসোধিব,  'yes'  ধৰি লওক

en: Not attaching empty file '%s'
as: ৰিক্ত ফাইল '%s' সংলগ্ন কৰা হোৱা নাই

en: Note: was already reported to '%s'
as: টোকা: ইতিমধ্যে '%s' লৈ সংবাদন কৰা হৈছিল

en: Notify only (Do not mark the report as sent)
as: কেৱল অধিসূচীত কৰক (সংবাদক পঠোৱা হৈছে বুলি চিহ্নিত নকৰিব)

en: OS release string
as: OS উন্মোচন স্ট্ৰিং

en: Ok
as: ঠিক আছে

en: On the following screens, you will be asked to describe how the problem occurred, to choose how to analyze the problem (if needed), to review collected data, and to choose where the problem should be reported. Click 'Forward' to proceed.
as: নিম্নললিখিত পৰ্দাসমূহত, আপোনাক কিধৰণে সমস্যাটো দেখা দিলে তাৰ বিৱৰণ দিবলে কোৱা হব, সমস্যাটো কিদৰে বিশ্লেষণ কৰিব বাছিবলে (যদি প্ৰয়োজনীয়), সংগ্ৰহিত তথ্য পুনৰদৰ্শন কৰিবলে, আৰু বাছিবলে কত সমস্যাটো সংবাদন কৰা হব। আগবাঢ়িবলে 'আগলৈ' ক্লিক কৰক।

en: Oops server url
as: Oops চাৰ্ভাৰ url

en: Output file
as: আউটপুট ফাইল

en: Packages to download: {0}
as: ডাউনল'ড কৰিব লগিয়া পেকেইজ: {0}

en: Password
as: পাছৱাৰ্ড

en: Please try to install debuginfo manually using the command: "debuginfo-install %s" and try again
as: অনুগ্ৰহ কৰি debuginfo ক কমান্ড: "debuginfo-install %s" ব্যৱহাৰ কৰি হস্তচালিতভাৱে ইনস্টল কৰাৰ চেষ্টা কৰক আৰু পুনৰ চেষ্টা কৰক

en: Possible sensitive data detected, please review the highlighted tabs carefully.
as: সম্ভাব্য সংবেদ্য তথ্য চিনাক্ত কৰা হৈছে, অনুগ্ৰহ কৰি উজ্জ্বলকৰণ টেবসমূহ সঠিকভাৱে পুনৰদৰ্শন কৰক।

en: Problem description
as: সমস্যা বিৱৰণ

en: Problem reported via %d report events (%d errors)
as: সমস্যা %d সংবাদ ঘটনাসমূহৰে সংবাদন কৰা হৈছে (%d ত্ৰুটিসমূহ)

en: Provide additional information
as: অতিৰিক্ত তথ্য প্ৰদান কৰক

en: RH Portal URL
as: RH পোৰ্টেল URL

en: Recipient
as: গ্ৰহণকাৰী

en: Recipient's email
as: গ্ৰহণকাৰীৰ ই-মেইল

en: Red Hat customer password
as: Red Hat গ্ৰাহক পাছৱাৰ্ড

en: Red Hat customer user name
as: Red Hat গ্ৰাহক ব্যৱহাৰকাৰী নাম

en: Regenerate backtrace
as: backtrace ক পুনৰ সৃজন কৰক

en: Remove DIR after reporting
as: সংবাদনৰ পিছত DIR আতৰাব

en: Remove DUMP_DIR after reporting
as: DUMP_DIR ক সংবাদনৰ পিছত আতৰাওক

en: Removing {0}
as: {0} আতৰোৱা হৈছে

en: Report to Bugzilla bug tracker
as: Bugzilla বাগ অনুকৰকলে সংবাদন কৰক

en: Report uploader
as: সংবাদ আপলোডাৰ

en: Reporter(s):
as: সংবাদক(সমূহ):

en: Reporting
as: সংবাদন

en: Reporting cancelled
as: সংবাদন বাতিল কৰা হৈছে

en: Reporting did not start yet
as: সংবাদনা এতিয়াও আৰম্ভ হোৱা নাই

en: Reporting disabled because the backtrace is unusable
as: জনোৱা সেৱা অসামৰ্থবান কাৰণ backtrace ব্যৱহাৰৰ অযোগ্য

en: Reporting disabled because the backtrace is unusable.
as: জনোৱা প্ৰক্ৰিয়া অসামৰ্থবান কাৰণ backtrace ব্যৱহাৰযোগ্য নহয়।

en: Reporting disabled because the rating does not contain a number '%s'.
as: সংবাদন অসামৰ্থবান কৰা হৈছে কাৰণ হাৰে এটা নম্বৰ '%s' অন্তৰ্ভুক্ত নকৰে।

en: Reporting done
as: সংবাদন কৰা হল

en: Reporting failed. You can try another reporter if available.
as: সংবাদন কৰা ব্যৰ্থ হল। আপুনি অন্য সংবাদক চেষ্টা কৰি চাব পাৰে যদি উপলব্ধ।

en: Reporting finished. You can proceed to the next step.
as: সংবাদন সম্পূৰ্ণ হল। আপুনি পৰৱৰ্তী স্তৰলে আগবাঢ়িব পাৰে।

en: Reporting has finished. You can close this window now.
as: সংবাদন সম্পূৰ্ণ  হৈছে। আপুনি এই উইন্ডো বন্ধ কৰিব পাৰিব।

en: Reporting...
as: জনোৱা হৈ আছে...

en: Review the data
as: তথ্য পুনৰদৰ্শন কৰক

en: Run EVENT on DUMP_DIR
as: DUMP_DIR ত EVENT চলাওক

en: Run analyze event(s) on DUMP_DIR
as: DUMP_DIR ত বিশ্লেষণ ঘটনা(সমূহ) চলাওক

en: Run collect event(s) on DUMP_DIR
as: DUMP_DIR ত ঘটনা(সমূহ) সংগ্ৰহ কৰক চলাওক

en: Save as text file
as: লিখনী ফাইল হিচাপে সংৰক্ষণ কৰক

en: Save the problem data to a *.tar.gz in /tmp
as: সমস্যা তথ্যক /tmp ত এটা *.tar.gz লৈ সংৰক্ষণ কৰক

en: Save to tar archive
as: tar আৰ্কাইভলৈ সংৰক্ষণ কৰক

en: Select additional files to attach to the report:
as: সংবাদৰ সৈতে সংলঘ্ন কৰিবলে অতিৰিক্ত ফাইলসমূহ নিৰ্বাচন কৰক:

en: Select analyzer
as: বিশ্লেষক বাছক

en: Select analyzer:
as: বিশ্লেষখ বাছক:

en: Select collector
as: সংগ্ৰহকাৰী নিৰ্বাচন কৰক

en: Select collector(s):
as: সংগ্ৰহকাৰী(সমূহ) নিৰ্বাচন কৰে:

en: Select how you would like to analyze the problem:
as: আপুনি সমস্যাটো কেনেধৰনে বিশ্লেষণ কৰিব তাকে বাচক:

en: Select how you would like to report the problem:
as: আপুনি সমস্যাটো কেনেধৰনে সংবাদনা কৰিব তাকে বাচক:

en: Select reporter
as: সাংবাদিক বাছক

en: Select reporter(s):
as: সাংবাদিক(সমূহ) বাছক:

en: Send Binary Data
as: বাইনাৰি তথ্য পঠাওক

en: Send binary files like coredump
as: কৌৰডাম্পৰ দৰে বাইনাৰি ফাইলসমূহ পঠাওক

en: Send to kernel oops tracker
as: কাৰনেল oops ট্ৰেকাৰলে প্ৰেৰণ কৰক

en: Send via email
as: ই-মেইলৰে পঠাওক

en: Sender
as: পঠাওতা

en: Sender's email
as: পঠাওতাৰ ই-মেইল

en: Sending %s to %s
as: %s ক %s -লে পঠোৱা হৈ আছে

en: Sending an email...
as: এটা ই-মেইল পঠোৱা হৈ আছে...

en: Setting up yum repositories
as: yum ভঁৰালসমূহ সংস্থাপন কৰা

en: Show log
as: লগ দেখুৱাওক

en: Show password
as: পাছওৱাৰ্ড দেখুৱাওক

en: Size:
as: আকাৰ:

en: Skip analyze steps, go through report steps only
as: বিশ্লেষণ স্তৰসমূহ বাদ দিয়ক, কেৱল সংবাদ স্তৰসমূহ চাওক

en: Specify this only if you modified your /etc/system-release file
as: যদি আপুনি /etc/system-release ফাইল সলনি কৰিছে তেতিয়াহে ইয়াক ধাৰ্য্য কৰক

en: Status: %s%s%s %s/show_bug.cgi?id=%u
as: অৱস্থা: %s%s%s %s/show_bug.cgi?id=%u

en: Subject
as: বিষয়

en: Submitting oops report to %s
as: %s -লে oops সংবাদ জমা দিয়া হৈ আছে

en: Successfully sent %s to %s
as: সফলভাৱে %s ক %s -লে পঠোৱা হল

en: The backtrace is incomplete, please make sure you provide the steps to reproduce.
as: backtrace টো অসমপূৰ্ণ, অনুগ্ৰহ কৰি নিশ্চিত কৰক পুনৰ উৎপাদন কৰিবলে আপুনি পৰ্যায়সমূহৰ যোগান দিছে।

en: The report was appended to %s
as: সংবাদ %s ত সংযোজন কৰা হৈছিল

en: The report was stored to %s
as: সংবাদ %s ত সংৰক্ষণ কৰা হৈছিল

en: There were %d errors while collecting additional data
as: অতিৰিক্ত তথ্য সংগ্ৰহ কৰোতে %d ত্ৰুটিসমূহ আছিল

en: Ticket/case ID
as: টিকেট/কেইচ ID

en: Unpacking failed, aborting download...
as: আনপেক কৰা ব্যৰ্থ হল, ডাউনল'ড বাদ দিয়া হৈ আছে...

en: Unsupported option type
as: অসমৰ্থিত বিকল্প ধৰণ

en: Updates which possibly help:
as: আপডেইটসমূহ যি সম্ভবত সহায়ক হব পাৰে:

en: Upload FILEs [to case with this ID]
as: FILEসমূহক আপল'ড কৰে [এই ID ৰ লগত কেইচ কৰিবলে]

en: Upload as tar.gz file (via FTP/SCP/...)
as: tar.gz ফাইল হিচাপে আপল'ড কৰক (FTP/SCP/ ৰে ...)

en: Uploaded: %llu of %llu kbytes
as: আপল'ড কৰা হল: %llu kbytes ৰ %llu

en: Usage:
as: ব্যৱহাৰ:

en: Use this button to generate more informative backtrace after you installed additional debug packages
as: অতিৰিক্ত ডিবাগ পেকেইজসমূহ ইনস্টল কৰাৰ পিচত এই বুটামটো ব্যৱহাৰ কৰক আৰু তথ্যপূৰ্ণ backtrace সৃজন কৰিবলে

en: User name
as: ব্যৱহাৰকাৰী নাম

en: Username
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ নাম

en: Value
as: মান

en: Verify SSL
as: SSL সতাসত্য নিৰূপণ কৰক

en: View/edit a text file
as: এটা লিখনী ফাইল দৰ্শন কৰক/সম্পাদন কৰক

en: What additional information would you like to collect?
as: কি অতিৰিক্ত তথ্য আপুনি সংগ্ৰহ কৰিব বিচাৰে?

en: When creating bug, attach binary files too
as: এটা বাগ সৃষ্টি কৰোতে, বাইনাৰি ফাইলসমূহ সংলঘ্ন কৰিব

en: Where do you want to upload the tarball with report in form login:password@url
as: লগিন:পাছৱাৰ্ড@url বিন্যাসত থকা সংবাদৰ সৈতে টাৰবলক আপুনি কত আপল'ড কৰিব বিচাৰে

en: With -r: do not run analyzers, run only reporters
as: -r ৰ সৈতে: বিশ্লেষকসমূহ নচলাব, কেৱল সাংবাদিকসমূহ চলাওক

en: Wrong settings detected for %s, reporting will probably fail if you continue with the current configuration.
as: %s ৰ বাবে ভুল সংহতিসমূহ ধৰা পেলোৱা হৈছে, সংবাদন ব্যৰ্থ হব যদি আপুনি বৰ্তমান সংৰূপৰ সৈতে আগবাঢ়ে।

en: Wrong settings detected for <b>%s</b>, reporting will probably fail if you continue with the current configuration.
as: <b>%s</b> ৰ বাবে ভুল সংহতিসমূহ ধাৰ্য্য কৰা হৈছে, সংবাদন ব্যৰ্থ হব যদি আপুনি বৰ্তমান সংৰূপৰ সৈতে আগবাঢ়ে।

en: You are trying to copy a file onto itself
as: আপুনি এটা ফাইলক নিজৰ মাজত কপি কৰিব বিচাৰিছে

en: You can create bugzilla.redhat.com account &lt;a href="https://bugzilla.redhat.com/createaccount.cgi"&gt;here&lt;/a&gt;
as: আপুনি bugzilla.redhat.com একাওন্ট সৃষ্টি কৰিব পাৰিব &lt;a href="https://bugzilla.redhat.com/createaccount.cgi"&gt;here&lt;/a&gt;

en: You have chosen number out of range
as: আপুনি নম্বৰ বিস্তাৰৰ বাহিৰ বাছিছে

en: You need to fill the how to before you can proceed...
as: আপুনি আগবঢ়াৰ আগত কি দৰে পূৰ্ণ কৰিব লাগিব...

en: Your input is not valid, because of:
as: আপোনাৰ ইনপুট বৈধ নহয়, কাৰণ:
