system-config-firewall - en to or translation catalogue (318 entries)

en: 
    ERROR - You must be root to run %s.
or: 
    ତୃଟି - %s କୁ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଗୋଟିଏ ରୁଟ ଚାଳକ ହେବା ଉଚିତ।

en: %s is not a valid protocol.
or: %s ଏକ ବୈଧ ପ୍ରୋଟୋକଲ ନୁହେଁ.

en: %s is not a valid range (start port >= end port).
or: %s ଏକ ବୈଧ ପରିସର ନୁହେଁ (ପ୍ରାରମ୍ଭ ସଂଯୋଗିକୀ >= ଶେଷ ସଂଯୋଗିକୀ).

en: %s option does not take a value
or: %s ପସନ୍ଦ ମୂଲ୍ଯକୁ ଗ୍ରହଣ କରେନାହିଁ

en: %s option requires an argument
or: %s ପସନ୍ଦ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ରଚର ଆବଶ୍ଯକ କରୁଛି

en: (modified)
or: (ରୂପାନ୍ତରିତ)

en: <b>Basic Firewall Settings</b>
or: <b>ମୌଳିକ ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ଯାସ</b>

en: <b>Configuration</b>
or: <b>ବିନ୍ଯାସ</b>

en: <b>Destination</b>
or: <b>ଗନ୍ତବ୍ଯ ସ୍ଥଳ</b>

en: <b>Information</b>
or: <b>ସୂଚନା</b>

en: <b>Source</b>
or: <b> ଉତ୍ସ ସଙ୍କେତ</b>

en: <b>User Skill Level</b>
or: <b>ଚାଳକ କୌଶଳ ସ୍ତର</b>

en: <b>Your current configuration is empty, all traffic will be blocked.</b>
or: <b>ଆପଣକଂର ପ୍ରଚଳିତ ବିନ୍ଯାସଟି ଖାଲି ଅଛି, ସବୁ ଯାତାୟାତ ଅବରୋଧ କରାଯିବ.</b>

en: <big><b>Firewall Configuration Wizard</b></big>
or: <big><b> ଅଗ୍ନିକବଚର ବିନ୍ଯାସ ୱିଜାର୍ଡ</b></big>

en: <i>Save on stop</i> and <i>Save on restart</i> additionally save rule and chain counter.
or: <i>ବନ୍ଦ କରିବା ସମୟରେ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ</i>ଏବଂ<i> ପୁନର୍ଚାଳନ କରିବା ସମୟରେ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ</i> ଅଧିକା ସଂରକ୍ଷଣ କରିବା ନିୟମ ଓ ଚେନ୍ ଗଣକ.

en: <icmp type>
or: <icmp ପ୍ରକାର>

en: <service>
or: <ସେବା>

en: A <i>"System without network access"</i> does not need a firewall at all. This selection disables the firewall. Otherwise, choose <i>"System with network access"</i>.
or: ଗୋଟିଏ <i>"ନେଟୱର୍କ ଅଭିଗମ୍ୟତା ବିନା ତନ୍ତ୍ର"</i> କଦାପି ଅଗ୍ନିକବଚ ଆବଶ୍ୟକ କରେନାହିଁ. ଏହି ଚୟନ ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିଦିଏ. ଅନ୍ୟଥା, <i>"ନେଟୱର୍କ ଅଭିଗମ୍ୟତା ବିଶିଷ୍ଟ ତନ୍ତ୍ର"</i> ଚୟନ କରନ୍ତୁ.

en: A firewall allows other computers to access selected services on your computer and helps to prevent unauthorized access beyond these selections. Select the services to which the firewall should allow access.
or: ଆପଣ ଗୋଟିଏ ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ବ୍ଯବହାର କରିପାରିବେ ଯାହାକି ଅନ୍ଯାନ୍ଯ କମ୍ପୁଟର ମାନଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ କମ୍ପୁଟରରେ ଥିବା କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସେବା ଗୁଡିକୁ ଅଭିଗମ କରିବାର ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିବ ଏବଂ ବାହ୍ଯ ଜଗତକୁ ଅବୈଧକୃତ ଅବିଗମ କରିବାରୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିବ। ଏଠାରେ ଥିବା କେଉଁ ସେବା ଗୁଡିକୁ ଆପଣ ଅଭିଗମ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହା ଚୟନ କରନ୍ତୁ.

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. Enabling a firewall blocks all incoming connections. Disabling a firewall allows all connections and is not recommended.
or: ଗୋଟିଏ ଅଗ୍ନିକବଚ ଅବୈଧିକୃତ ନେଟୱାର୍କ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଠାରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ। ଗୋଟିଏ ଅଗ୍ନିକବଚର ସକ୍ରିୟଣ ସମସ୍ତ ଆଗନ୍ତୁକ ସଂଯୋଗ ମାନଙ୍କୁ ଅବରୋଧ କରିଥାଏ। ଗୋଟିଏ ଅଗ୍ନିକବଚର ନିଷ୍କ୍ରିୟଣ ସମସ୍ତ ସଂଯୋଗ ମାନଙ୍କୁ ସ୍ବୀକାର କରିଥାଏ ଏବଂ ଏହା ପରାମର୍ଶିତ ନୁହେଁ।

en: Add
or: ଯୋଗ କରନ୍ତୁ

en: Add Entry
or: ଭରଣ ତଥ୍ୟକୁ ଯୋଗକରନ୍ତୁ

en: Add Interface
or: ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ ଯୋଗ କରନ୍ତୁ

en: Add additional ports or port ranges, which need to be accessible for all hosts or networks.
or: ଅତିରିକ୍ତ ସଂଯୋଗିକୀ କିମ୍ବା ସଂଯୋଗିକୀ ପରିସର ମାନଙ୍କୁ ଯୋଗ କରନ୍ତୁ, ଯାହାକି ସମସ୍ତ ଆଧାର କିମ୍ବା ନେଟୱାର୍କ ଦ୍ବାରା ଅଭିଗମ୍ଯ ହେବା ଉଚିତ।

en: Add entries to forward ports either from one port to another on the local system or from the local system to another system. Forwarding to another system is only useful if the interface is masqueraded. Port forwarding is IPv4 only.
or: ସ୍ଥାନୀୟ ତନ୍ତ୍ରରେ ଗୋଟିଏ ସଂଯୋଗିକୀରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ସଂଯୋଗିକୀକୁ ଅଥବା ସ୍ଥାନୀୟ ତନ୍ତ୍ରରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ତନ୍ତ୍ରକୁ ଅଗ୍ରସରଣ ସଂଯୋଗିକୀରେ ଭରଣଗୁଡ଼ିକୁ ଯୋଗକରନ୍ତୁ. ଅନ୍ୟ ଏକ ତନ୍ତ୍ରକୁ ପଠାଇବା ହିଁ କେବଳ ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇଥାଏ ଯଦି ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ ମିଥ୍ୟାଭିନୟ କରୁଥାଏ. ସଂଯୋଗିକୀ ଆଗେଇବାଟି କେବଳ IPv4.

en: Address '%s' is not valid.
or: ଠିକଣା '%s'ଟି ବୈଧ ନୁହେଁ.

en: All %s devices
or: ସମସ୍ତ %s ଉପକରଣ ଗୁଡିକ

en: Allow access to necessary ports or port ranges, only.
or: ଆବଶ୍ଯକୀୟ ସଂଯୋଗିକୀ ମାନକୁଂ କିମ୍ଭା ସଂଯୋଗିକୀ ପରିସର ଗୁଡିକୁ କେବଳ ପ୍ରବେଶାନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ.

en: Allow access to necessary services, only.
or: ଆବଶ୍ଯକୀୟ ସେବାମାନକୁଂ କେବଳ ପ୍ରବେଶାନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ.

en: Allow all traffic on the specified device
or: ଉଲ୍ଲଖିତ ଉପକରଣ ରେ ଯାତାୟତ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ

en: Amanda Backup Client
or: ଆମାଣ୍ଡା ନକଲ ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଲାଏଣ୍ଟ

en: Apply
or: ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ

en: Apply changes
or: ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ

en: Authentication is required to read and modify firewall settings
or: ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ୟାସକୁ ପଢ଼ିବା ଏବଂ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପାଇଁ ବୈଧିକରଣ ଆବଶ୍ୟକ

en: Back
or: ପଛକୁ

en: Backwards compatibility, aliased to --enabled
or: ବିପରୀତ ସୁସଂଗତି, --enabled ର ଉପନାମ

en: Bacula
or: ବାକୁଲା

en: Bacula Client
or: ବାକୁଲା ଗ୍ରାହକ

en: Bacula is a network backup solution. Enable this option, if you plan to provide Bacula backup, file and storage services.
or: ବାକୁଲା ଗୋଟିଏ ନେଟୱର୍କ ନକଲ ସଂରକ୍ଷଣ ସମାଧାନ। ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ, ଯଦି ଆପଣ ବାକୁଲା ନକଲ ସଂରକ୍ଷଣ, ଫାଇଲ ଏବଂ ସଂରକ୍ଷଣ ସର୍ଭିସଗୁଡ଼ିକୁ ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି।

en: Be more verbose
or: ଅଧିକ ଦୃଷ୍ଟି ସୂଚନାଯୁକ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ

en: Beginner
or: ପ୍ରବର୍ତକ

en: Beginner
    Expert
or: ପ୍ରବର୍ତକ
    ପ୍ରବୀଣ

en: Block this ICMP type. The default is to accept all ICMP types.
or: ଏହି ICMP ପ୍ରକାରକୁ ଅବରୋଧ କରନ୍ତୁ. ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହେଉଛି, ସବୁ ICMP ପ୍ରକାର ସ୍ବୀକାର କରିବ.

en: Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ

en: Clicking the 'Yes' button will override any existing firewall configuration. Are you sure that you want to do this?
or: 'ହଁ' ବଟନକୁ ଦବାଇଲେ ଏହା ଏଠାରେ ଅବସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ଯାସକୁ ନବଲିଖନ କରିଦେବ। ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ କି ଆପଣ ଏପରି କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି?

en: Close
or: ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ

en: Configuration failed
or: ବିନ୍ଯାସ ବିଫଳ

en: Configure SELinux mode: %s
or: SELinux ଧାରା ବିନ୍ଯାସ କରନ୍ତୁ: %s

en: Configure SELinux type: Usually targeted or strict Policy
or: SELinux ପ୍ରକାରକୁ ବିନ୍ୟାସ କରନ୍ତୁ: ସାଧାରଣତଃ ଲକ୍ଷ୍ଯସ୍ଥ କିମ୍ବା କଠୋର ନିୟମ

en: Configure Service Settings
or: ସେବା ବ୍ଯବସ୍ଥାପନକୁ ବିନ୍ଯାସ କରନ୍ତୁ

en: Configure firewall but do not activate the new configuration
or: ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ବିନ୍ଯାସ କରନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ନୂତନ ବିନ୍ଯାସକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

en: Configure firewall helper modules for connection tracking
or: ସଂଯୋଗ ଅନୁସରଣ ପାଇଁ ଅଗ୍ନିକବଚ ସହାୟତା ଏକକାଂଶ ବିନ୍ୟାସକରନ୍ତୁ

en: Configure firewall rules
or: ଅଗ୍ନିକବଚ ନିୟମ ମାନଙ୍କୁ ବିନ୍ଯାସ କରନ୍ତୁ

en: Configure the iptables and ip6tables service settings.
or: iptables ଏବଂ ip6tables ସେବା ବିନ୍ଯାସଗୁଡିକୁ ବିନ୍ଯାସ କରନ୍ତୁ.

en: Conntrack Helper
or: Conntrack ସହାୟକ

en: Converting %s
or: ରୂପାନ୍ତରିତ କରୁଛି %s

en: Custom Rules
or: ଇଚ୍ଛାରୂପଣ ନିୟମ ଗୁଡିକ

en: Custom Rules File
or: ଇଚ୍ଛାରୂପଣ ନିୟମ ଗୁଡିକର ଫାଇଲ

en: Customize
or: ଇଚ୍ଛାରୂପଣ

en: Default:
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ:

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Desktop
or: ଡେସ୍କଟପ

en: Desktop
    Server
or: ଡେସ୍କଟପ୍
    ସେବା

en: Destination (at least one needed)
or: ଲକ୍ଷ୍ଯ ସ୍ଥଳ (ଅତି କମରେ ଗୋଟିଏ ଆବଶ୍ୟକ)

en: Destination Unreachable
or: ଗନ୍ତବ୍ଯ ପହଞ୍ଚିବା ଯୋଗ୍ଯ ନୁହେଁ.

en: Disable
or: ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Disable Firewall
or: ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Disable Internet Printing Protocol (IPP)
or: ଇଣ୍ଟରନେଟ ମୂଦ୍ରଣୀ ପ୍ରଟୋକଲକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ (IPP)

en: Disable Internet Protocol Security (IPsec)
or: ଇଣ୍ଟରନେଟ ମୂଦ୍ରଣୀ ପ୍ରଟୋକଲକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ (IPSec)

en: Disable Multicast DNS (mDNS)
or: ମଲ୍ଟିକାଷ୍ଟ DNS କୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ (mDNS)

en: Disable an iptables module
or: ଗୋଟିଏ iptables ଏକକାଂଶ କୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Disable firewall
or: ଅଗ୍ନିକବଚ କୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: ERROR: FirewallD is active, please use firewall-config.
or: ତ୍ରୁଟି: FirewallD ସକ୍ରିୟ ଅଛି, ଦୟାକରି firewall-config ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ।

en: Echo Reply (pong)
or: ପ୍ରତିଧ୍ବନି ଉତ୍ତର (pong)

en: Echo Request (ping)
or: ପ୍ରତିଧ୍ବନି ଅନୁରୋଧ (ping)

en: Edit
or: ସମ୍ପାଦନ କରନ୍ତୁ

en: Edit Entry
or: ପ୍ରବେଶ ସଂପାଦନା କର

en: Enable
or: ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable Firewall
or: ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable an iptables module
or: ଗୋଟିଏ iptables ଏକକାଂଶ କୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable firewall
or: ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ

en: Enable firewall (default)
or: ଅଗ୍ନିକବଚ କୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ (ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ)

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with SASL authentication and encryption (digest-md5 passwords or GSSAPI/Kerberos). The libvirtd service is needed for this option to be useful.
or: ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ସୁଦୂର ଆଭାସୀ ଯନ୍ତ୍ର ପରିଚାଳନାକୁ SASL ବୈଧିକରଣ ଏବଂ ସଂଗୁପ୍ତକରଣ ସହିତ ଅନୁମତି ଦେବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି (digest-md5 ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ କିମ୍ବା GSSAPI/Kerberos)। libvirtd ସର୍ଭିସ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଉପଯୋଗୀ କରିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ।

en: Enable this option if you want to allow remote virtual machine management with TLS encryption, x509 certificates and optional SASL authentication. The libvirtd service is needed for this option to be useful.
or: ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ସୁଦୂର ଆଭାସୀ ଯନ୍ତ୍ର ପରିଚାଳନାକୁ TLS ସଂଗୁପ୍ତକରଣ, x509 ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଏବଂ ବୈକଳ୍ପିକ SASL ବୈଧିକରଣ ସହିତ ଅନୁମତି ଦେବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। libvirtd ସର୍ଭିସ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଉପଯୋଗୀ କରିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ।

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ

en: Error
or: ତ୍ରୁଟି

en: Expert
or: ପ୍ରବୀଣ

en: FTP
or: ଏଫ.ଟି.ପି.

en: FTP is a protocol used for remote file transfer. If you plan to make your FTP server publicly available, enable this option. You need the vsftpd package installed for this option to be useful.
or: FTP ସୁଦୂର ଫାଇଲ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ଗୋଟିଏ ପ୍ରୋଟୋକଲ. ଯଦି ଆପଣଙ୍କର FTP ସର୍ଭରକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥାନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟକରନ୍ତୁ. ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଫଳପ୍ରଦକରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ vsftpd ପ୍ୟାକେଜ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ହେବ.

en: Failed to remove %s.
or: %s କୁ ଅପସାରିତ କରିବାରେ ବିଫଳ।

en: Failed to start %s.
or: %s କୁ ଆରମ୍ଭ କରିବାରେ ବିଫଳ।

en: Failed to stop %s.
or: %s କୁ ବନ୍ଦ କରିବାରେ ବିଫଳ।

en: Failed to write %s.
or: %s କୁ ଲେଖିବାରେ ବିଫଳ।

en: Failed to write selinux configuration.
or: selinux ବିନ୍ଯାସକୁ ଲେଖିବାରେ ବିଫଳ।

en: File
or: ଫାଇଲ

en: File:
or: ଫାଇଲ:

en: Filename
or: ଫାଇଲ ନାମ

en: Firewall
or: ଅଗ୍ନିକବଚ

en: Firewall Configuration
or: ଅଗ୍ନିକବଚର ବିନ୍ଯାସ

en: Firewall Configuration Startup
or: ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ଯାସ ପ୍ରାରମ୍ଭିକରଣ

en: Firewall Configuration Wizard
or: ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ଯାସ ୱିଜାର୍ଡ

en: Firewall Table
or: ଅଗ୍ନିକବଚ ସାରଣୀ

en: Firewall Table:
or: ଅଗ୍ନିକବଚ ସାରଣୀ:

en: Firewall authorization
or: ଅଗ୍ନିକବଚର ପ୍ରାଧିକରଣ

en: Firewall:
or: ଅଗ୍ନିକବଚ:

en: Forward
or: ଆଗକୁ

en: Forward the port with protocol for the interface to either another local destination port (no destination address given) or to an other destination address with an optional destination port. This is IPv4 only.
or: ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନୀୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥଳ ସଂଯୋଗିକୀକୁ (କୌଣସି ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥଳ ଠିକଣା ଦିଆଯାଇନାହିଁ) କିମ୍ବା ଇଚ୍ଛାଧିନ ଲକ୍ଷ୍ୟସ୍ଥଳ ସଂଯୋଗିକୀ ବିଶିଷ୍ଟ ଅନ୍ୟ ଏକ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥଳ ଠିକଣା ଅନ୍ରାପୃଷ୍ଠ ପାଇଁ ସଂଯୋଗିକୀକୁ ପ୍ରୋଟୋକଲ ସହିତ ଅଗ୍ରସର କରାନ୍ତୁ. ଏହା କେବଳ IPv4.

en: Forward to another port
or: ଅନ୍ୟ ଏକ ସଂଯୋଗିକୀକୁ ଅଗ୍ରସର ହୁଅନ୍ତୁ

en: HTTP is the protocol used to serve Web pages. If you plan to make your Web server publicly available, enable this option. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages.
or: HTTP ସର୍ଭର ୱେବ ପୃଷ୍ଠାରେ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ଗୋଟିଏ ପ୍ରୋଟୋକଲ. ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ୱେବ ସର୍ଭରକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥାନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟକରନ୍ତୁ. ଏହି ବିକଳ୍ପଟି ସ୍ଥାନୀୟ ପୃଷ୍ଠାଗୁଡ଼ିକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ କିମ୍ବା ୱେବ ପୃଷ୍ଠା ବିକାଶ କରିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇନଥାଏ.

en: HTTPS is a modified HTTP used to serve Web pages when security is important. Examples are sites that require logins like stores or web mail. This option is not required for viewing pages locally or developing Web pages. You need the httpd package installed for this option to be useful.
or: HTTPS HTTP ର ରୂପାନ୍ତରିତ ସଂସ୍କରଣ ଅଟେ, ଯାହାକୁ ୱେବ ପୃଷ୍ଠା ମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ଯବହାର କରାଯାଏ ଯେତେବେଳେ ସୁରକ୍ଷା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ।  ସେହି ସାଇଟ ଗୁଡିକ ଉଦାହରଣ ହୋଇପାରନ୍ତି ୱେବ ଡାକ ଏବଂ ଭଣ୍ଡାର ପରି ଲଗଇନ ଆବଶ୍ଯକ କରନ୍ତି।  ସ୍ଥାନୀୟ ଭାବରେ ପୃଷ୍ଠା ମାନଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ କିମ୍ବା ୱେବ ପୃଷ୍ଠା ମାନଙ୍କୁ ବିକାଶ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ବିକଳ୍ପ ଆବଶ୍ଯକ ନୁହେଁ।  ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଉପଯୋଗୀ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ httpd ପ୍ଯାକେଜକୁ ସ୍ଥାପନ କରିବା ଉଚିତ।

en: Here you can define which services are trusted. Trusted services are accessible from all hosts and networks.
or: କେଉଁ ସେବା ଗୁଡିକ ବିଶ୍ଯସ୍ତ ଆପଣ ତାହା ଏଠାରେ ବ୍ଯାଖ୍ଯା କରିପାରିବେ। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ଏହି ସେବା ଗୁଡିକୁ ସମସ୍ତ ଆଧାର କିମ୍ବା ନେଟୱାର୍କରୁ ଅଭିଗମ କରିହେବ।

en: Hit <i>OK</i> to apply your changes. You do not need to restart the firewall, the changes are effective as soon as they are applied.
or: ଆପଣଙ୍କର ପରିବର୍ତ୍ତନଗୁଡ଼ିକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପାଇଁ <i> ଠିକ ଅଛି</i> ଦବାନ୍ତୁ. ଆପଣଙ୍କୁ ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ପୁନଃଚାଳନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ, ପରିବର୍ତ୍ତନଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରୟୋଗ ହେଲା ମାତ୍ରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥାନ୍ତି.

en: Hit enter to continue.
or: ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ପାଇଁ ଏଣ୍ଟର କି କୁ ଦବାନ୍ତୁ.

en: ICMP Filter
or: ICMP ଫିଲଟର

en: ICMP Type
or: ICMP ପ୍ରକାର

en: IMAP over SSL
or: SSL ଉପରେ IMAP

en: IP address:
or: ଆଇ.ପି. ଠିକଣା:

en: IPv6 has no nat support.
or: ipv6 ରେ nat ସହାୟତା ନାହିଁ.

en: If you clear the <i>keep configuration</i> button, the actual firewall configuration will be overwritten.
or: ଯଦି ଆପଣ <i>ବିନ୍ଯାସଟିକୁ ରଖନ୍ତୁ</i> ବଟନକୁ ସଫାକରନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରକୃତ ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ଯାସଟି ନବଲିଖିତ ହୋଇଯିବ.

en: If you enable local forwarding, you have to specify a port. This port has to be different to the source port.
or: ଯଦି ଆପଣ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଗ୍ରସରଣକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ସଂଯୋଗିକୀ ଉଲ୍ଲେଖ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ. ଏହି ସଂଯୋଗିକୀ ଉତ୍ସ ସଂଯୋଗିକୀ ଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଥିବା ଉଚିତ.

en: If you enable masquerading, IP forwarding will also be enabled for your IPv4 networks.
or: ଯଦି ଆପଣ ମିଥ୍ୟାଭନୟକୁ ସକ୍ରିୟ କରିଦିଅନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ IPv4 ନେଟୱର୍କ ପାଇଁ IP ଅଗ୍ରସରଣମଧ୍ଯ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଯିବ.

en: If you need further firewall settings, please modify your configuration by hand, but keep in mind, that this tool is not able to load your custom configuration. If you are using this tool, all your manual changes will be lost. If you do not want to lose your manual configuration changes, leave this program without applying.
or: ଯଦି ଆପଣ ଅଧିକ ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ୟାସ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ତେବେ ଦୟାକରି ଆପଣଙ୍କର ବିନ୍ୟାସକୁ ହାତରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ, କିନ୍ତୁ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ, ଏହି ସାଧନଟି ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛାରୂପୀ ବିନ୍ୟାସକୁ ଧାରଣ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ. ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଉପକରଣକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ହସ୍ତକୃତ ପରିବର୍ତ୍ତନଗୁଡ଼ିକ ନଷ୍ଟହୋଇଯିବ. ଯଦି ଆପଣ ହସ୍ତକୃତ ବିନ୍ୟାସ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ହରାଇବାକୁ ଚାହୁଁନଥାନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ପ୍ରଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରୟୋଗ ନକରି ଛାଡିଦିଅନ୍ତୁ.

en: Ignore
or: ଆଗ୍ରହ୍ଯ କରିଦିଅନ୍ତୁ

en: Ignore All
or: ସବୁକୁ ଆଗ୍ରହ୍ଯ କରିଦିଅନ୍ତୁ

en: Ignore actual settings
or: ପ୍ରକୃତ ବିନ୍ଯାସକୁ ଆଗ୍ରହ୍ଯ କରନ୍ତୁ

en: Interface
or: ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ

en: Interface '%s' is not valid.
or: ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ '%s'ଟି ବୈଧ ନୁହେଁ.

en: Interface:
or: ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ:

en: Internet Protocol Security (IPsec) incorporates security for network transmissions directly into the Internet Protocol (IP). IPsec provides methods for both encrypting data and authentication for the host or network it sends to. If you plan to use a vpnc server or FreeS/WAN, do not disable this option.
or: ସିଧାସଳଖ ଇଣ୍ଟରନେଟ ପ୍ରୋଟୋକଲ (IP) ମଧ୍ଯକୁ ନେଟୱର୍କ ପ୍ରବାହ ପାଇଁ ଇଣ୍ଟରନେଟ ପ୍ରୋଟୋକଲ ସୁରକ୍ଷା (IPSec) ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ମିଳିତ କରିଥାଏ. IPsec ଏହାକୁ ପଠାଉଥିବା ଆଧାର କିମ୍ବା ନେଟୱର୍କ ପାଇଁ ଉଭୟ ତଥ୍ୟ ସଂଗୁପ୍ତ କରିବା ଏବଂ ପ୍ରାଧିକରଣ କରିବାକୁ ପ୍ରଣାଳୀ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ. ଯଦି ଆପଣ ଗୋଟିଏ vpnc ସର୍ଭର କିମ୍ବା ମୁକ୍ତ S/WAN ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥାନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ.

en: Invalid argument %s
or: ଅବୈଧ ସ୍ବତନ୍ତ୍ରଚର %s

en: Keep Configuration
or: ବିନ୍ଯାସକୁ ରଖନ୍ତୁ

en: Key:
or: ଚାବି:

en: List predefined services.
or: ପୁର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସେବା ମାନ ଉଲ୍ଲେଖ କରନ୍ତୁ.

en: List the supported icmp types.
or: ସହାୟକ icmp ପ୍ରକାର ଗୁଡିକୁ ଉଲ୍ଲେଖ କରନ୍ତୁ.

en: Load
or: ଲୋଡ କର

en: Load _Default Configuration
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ବିନ୍ଯାସକୁ ଧାରଣ କରନ୍ତୁ (_D)

en: Local forwarding
or: ସ୍ଥାନୀୟ ଅଗ୍ରସରଣ

en: Mail (SMTP)
or: ଡାକ (SMTP)

en: Make sure to open the destination port on the remote system.
or: ସୁଦୂର ତନ୍ତ୍ରରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥଳ ସଯୋଗିକୀକୁ ମନେକରି ଖୋଲନ୍ତୁ.

en: Mark all interfaces as trusted which should have full access to the system.
or: ସମସ୍ତ ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ ମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱସ୍ଥ ବୋଲି ଚିହ୍ନଟ କରନ୍ତୁ ଯାହାର ତନ୍ତ୍ର ମଧ୍ଯକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଭିଗମ୍ଯତା ଅଛି.

en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
or: ICMP ପ୍ରକାରଗୁଡ଼ିକୁ ତାଲିକାରେ ଚିହ୍ନଟକରନ୍ତୁ, ଯାହାକୁ କି ଅସ୍ୱୀକାର କରିବା ଉଚିତ. ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ICMP ପ୍ରକାରଗୁଡ଼ିକ ଅଗ୍ନିକବଚ ପାରକରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ. ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତରେ କୌଣସି ସୀମା ବନ୍ଧନ ନାହିଁ.

en: Mark the interfaces to be masqueraded.
or: ମିଥ୍ୟାଭିନୟ କରିବା ପାଇଁ ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠକୁ ଚିହ୍ନଟକରନ୍ତୁ.

en: Masquerades traffic from the specified device. This is IPv4 only.
or: ଉଲ୍ଲକ୍ଷିତ ଉପକରଣରୁ ହେଉଥିବା ଯାତାୟତକୁ ଲୁଚଉଛି. ଏହା କେବଳ IPv4 ହୋଇପାରେ.

en: Masquerading
or: ଛଦ୍ମ ବେଶ

en: Masquerading allows you to set up a host or router that connects your local network to the internet. Your local network will not be visible and the hosts appear as a single address on the internet. Masquerading is IPv4 only.
or: ମିଥ୍ୟାଭନୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ଥାନୀୟ ନେଟୱର୍କକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଆଧାର କିମ୍ବା ରାଉଟରକୁ ବିନ୍ୟାସ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ. ଆପଣଙ୍କର ସ୍ଥାନୀୟ ନେଟୱର୍କ ଦେଖାଯିବ ନାହିଁ ଏବଂ ସେହି ଆଧାରଟି ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଗୋଟିଏ ଠିକଣା ପରି ଦେଖାଯିବ. କେବଳ IPv4 ମିଥ୍ୟାଭିନୟ କରୁଅଛି.

en: Move Entry Down
or: ଭରଣକୁ ତଳକୁ ନିଅନ୍ତୁ

en: Move Entry Up
or: ଭରଣକୁ ଉପରକୁ ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ

en: Multicast DNS (mDNS)
or: ମଲ୍ଟିକାଷ୍ଟ DNS (mDNS)

en: Network Printing Client (IPP)
or: ନେଟୱାର୍କ ମୂଦ୍ରଣ ଗ୍ରାହକ (IPP)

en: Network Printing Server (IPP)
or: ନେଟୱାର୍କରୁ ମୂଦ୍ରଣ ସର୍ଭର (IPP)

en: No
or: ନାଁ

en: No configuration
or: କୌଣସି ବିନ୍ଯାସ ନାହିଁ

en: Not configured
or: ବିନ୍ଯାସ କରାଯାଇ ନାହିଁ

en: Numeric status output
or: ସାଂଖ୍ଯିକ ଅବସ୍ଥିତି ନିର୍ଗମ

en: OK
or: ଠିକ ଅଛି

en: Old firewall configuration.
or: ପୁରୁଣା ଅଗ୍ନିକବଚର ବିନ୍ଯାସ

en: Only mark interfaces if you can trust all participants on that network interface.
or: ଯଦି ଆପଣ ସେହି ନେଟୱର୍କ ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ ତେବେ କେବଳ ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠକୁ ଚିହ୍ନଟକରନ୍ତୁ.

en: Open specific ports in the firewall (e.g, ssh:tcp)
or: ଅଗ୍ନିକବଚରେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସଂଯୋଗିକୀ ମାନଙ୍କୁ ଖୋଲନ୍ତୁ (ଉଦାହରଣ ସ୍ବରୂପ, ssh:tcp)

en: Open the firewall for a service (e.g, ssh)
or: ସେବା ନିମନ୍ତେ ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ଖୋଲନ୍ତୁ (ଉଦାହରଣ ସ୍ବରୂପ, ssh)

en: OpenVPN is a virtual private network (VPN) solution. It is used to create encrypted point-to-point tunnels between computers. If you plan to provide a VPN service, enable this option.
or: OpenVPN ଗୋଟିଏ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଆଭାସୀ ନେଟୱର୍କ (VPN) ସମାଧାନ. ଏହା କମ୍ପୁଟରଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ଯରେ ସଂଗୁପ୍ତ ବିନ୍ଦୁ ରୁ ବିନ୍ଦୁ ଟନେଲ ନିର୍ମାଣ କରିବାରେ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ. ଯଦି ଆପଣ VPN ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥାନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ.

en: Other Ports
or: ଅନ୍ଯାନ୍ଯ ସଂଯୋଗିକୀ

en: POP-3 over SSL
or: SSL ଉପରେ POP-3

en: Parameter Problem
or: ପାରାମିଟର ତ୍ରୁଟି

en: Parse error in config file
or: ବିନ୍ଯାସ ଫାଇଲରେ ବିଶ୍ଲେଷଣ ତ୍ରୁଟି

en: Please answer the questions in the following configuration steps. The wizard leads you back to the main application and hides all unnecessary configuration options.
or: ଦୟାକରି ନିମ୍ନଲିଖିତ ବିନ୍ୟାସ ପଦକ୍ଷେପମାନଙ୍କରେ ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକର ଉତ୍ତର ଦିଅନ୍ତୁ. ୱିଜାର୍ଡ ଆପଣଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରୟୋଗକୁ ନେଇଯିବ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଅଦରକାରୀ ବିନ୍ୟାସ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକୁ ଲୁଚାଇ ଦେଇଥାଏ.

en: Please check your firewall settings after applying custom rules.
or: ଇଚ୍ଛାରୂପଣ ନିୟମ ଗୁଡିକ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପୁର୍ବରୁ ଦୟାକରି ଆପଣକଂର ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ଯାସକୁ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ.

en: Please enter a port or port range and protocol.
or: ଦୟାକରି ଗୋଟିଏ ସଂଯୋଗିକୀ କିମ୍ବା ସଂଯୋଗିକୀ ପରିସର ଏବଂ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଭରଣ କରନ୍ତୁ.

en: Please enter a valid port number, service name or range.
or: ଦୟାକରି ଗୋଟିଏ ବୈଧ ସଂଯୋଗିକୀ ସଂଖ୍ଯା, ସେବା ନାମ କିମ୍ବା ପରିସର ଭରଣ କରନ୍ତୁ।

en: Please load a default configuration from the <i>Options</i> menu or use the wizard.
or: ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ<i> ବିକଳ୍ପ</i>.

en: Please remember to check if the services iptables and ip6tables are enabled.
or: ଦୟାକରି iptables ଏବଂ ip6tables ସେବାଗୁଡ଼ିକ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ମନେକରି ଯାଞ୍ଚକରନ୍ତୁ.

en: Please remember to check your firewall configuration before using it.
or: ଦୟାକରି ମନେରଖନ୍ତୁ ଏହାକୁ ବ୍ଯବହାର କରିବା ପୁର୍ବରୁ ଆପଣକଂର ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ଯାସକୁ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ.

en: Please select an entry from the list or enter a interface further down.
or: ଦୟାକରି ତାଲିକାରୁ ଗୋଟିଏ ଭରଣଟି ଚୟନ କରନ୍ତୁ କିମ୍ଭା ଗୋଟିଏ ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ ଅଧିକନ୍ତୁ ତଳେ ଭରଣ କରନ୍ତୁ.

en: Please select an entry from the list or enter a port and protocol further down.
or: ଦୟାକରି ତାଲିକାରୁ ଗୋଟିଏ ଭରଣଟି ଚୟନ କରନ୍ତୁ କିମ୍ଭା ଗୋଟିଏ ସଂଯୋଗିକୀ ଏବଂ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଅଧିକନ୍ତୁ ତଳେ ଭରଣ କରନ୍ତୁ.

en: Please select keep configuration or choose to load a default configuration.
or: ବିନ୍ୟାସ ରଖନ୍ତୁ ଚୟନକରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ବିନ୍ୟାସ ଧାରଣ କରିବାକୁ ବାଛନ୍ତୁ.

en: Please select the protocol type, the firewall table and the file containing the rules.
or: ଦୟାକରି ପ୍ରୋଟୋକଲ ପ୍ରକାର, ଅଗ୍ନିରକ୍ଷକ ସାରଣୀ ଏବଂ ନିୟମଗୁଡ଼ିକୁ ଧାରଣ କରିଥିବା ଫାଇଲକୁ ଚୟନ କରନ୍ତୁ.

en: Please select the source and destination options according to your needs.
or: ଆପଣଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ ଦୟାକରି ମୂଳ ସ୍ଥାନ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ଯ ସ୍ଥଳ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକୁ ଚୟନକରନ୍ତୁ.

en: Please specify your firewall skills.
or: ଦୟାକରି ଆପଣଙ୍କ ଅଗ୍ନିକବଚ କୌଶଳ ମାନଙ୍କୁ ଉଲ୍ଲେଖ କରନ୍ତୁ।

en: Port
or: ସଂଯୋଗିକୀ

en: Port / Port Range:
or: ସଂଯୋଗିକୀ / ସଂଯୋଗିକୀ ପରିସର:

en: Port Forwarding
or: ସଂଯୋଗିକୀ ଅଗ୍ରସରଣ

en: Port and Protocol
or: ସଂଯୋଗିକୀ ଏବଂ ପ୍ରୋଟୋକଲ

en: Port or port range '%s' is not valid.
or: ସଂଯୋଗିକୀ କିମ୍ବା ସଂଯୋଗିକୀ ପରିସର %s ବୈଧ ନୁହେଁ।

en: Port/Protocol
or: ସଂଯୋଗିକୀ/ପ୍ରୋଟୋକଲ

en: Port:
or: ସଂଯୋଗିକୀ:

en: Predefined Services with Default Environment:
or: ପୁର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ସେବା ଗୁଡିକ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ପରିବେଶ ସହ:

en: Print a counter/number for every rule in the status output.
or: ଅବସ୍ଥିତି ନିର୍ଗମରେ ଥିବା ପ୍ରତି ନିୟମ ପାଇଂ ଗଣକ/ସଂଖ୍ଯା ମୁଦ୍ରଣ କରନ୍ତୁ

en: Print addresses and ports in numeric format for the status output.
or: ଠିକଣା ଏବଂ ସଂଯୋଗିକୀ ମାନଙ୍କୁ ସଂଖ୍ଯାତ୍ମକ ଶୈଳୀରେ ଅବସ୍ଥିତି ନିର୍ଗମ ପାଇଁ ମୂଦ୍ରଣ କରନ୍ତୁ।

en: Print information about the number of packets and bytes plus the <i>input-</i> and <i>outputdevice</i> in the status output.
or: ପ୍ଯାକେଟ ଓ ବାଇଟ୍ ଗୁଡିକର ଏବଂ ଅବସ୍ଥିତି ନିର୍ଗମରେ ଥିବା ି <i>ନିବେଶ</i> ଓ <i>ନିକାଶ ଉପକରଣ</>  ଗୁଡିକର ସୂଚଗୁଡିକୁନା ମୁଦ୍ରକରନ୍ତୁର.

en: Protocol
or: ପ୍ରୋଟୋକଲ

en: Protocol '%s' is not valid.
or: ପ୍ରୋଟୋକଲ'%s'ଟି ବୈଧ ନୁହେଁ.

en: Protocol Type
or: ପ୍ରୋଟୋକଲ ପ୍ରକାର

en: Protocol Type:
or: ପ୍ରୋଟୋକଲ ପ୍ରକାର:

en: Protocol:
or: ପ୍ରୋଟୋକଲ:

en: Quit
or: ପ୍ରସ୍ଥାନ କରନ୍ତୁ

en: RADIUS
or: ବ୍ଯାସାର୍ଦ୍ଧ

en: Red Hat Cluster Suite
or: Red Hat କ୍ଲଷ୍ଟର ସୁଟ

en: Redirect
or: ପୁଣି ପଠାନ୍ତୁ

en: Reload
or: ପୁନର୍ଧାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Reload current configuration
or: ପ୍ରଚଳିତ ବିନ୍ଯାସକୁ ପୁନର୍ଧାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Remove
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Remove Entry
or: ଭରଣକୁ କାଢ଼ି ଦିଅନ୍ତୁ

en: Router Advertisement
or: ପରିପଥ ବିଜ୍ଞାପନ

en: Router Solicitation
or: ପରିପଥ ପାଇଂ ପ୍ରାର୍ଥନା

en: Run noninteractively; process only command-line arguments
or: ଅପାରସ୍ପରିକ କ୍ରିୟାକ୍ଷମ ଭାବରେ ଚଳାନ୍ତୁ; କେବଳ ପାଠ୍ଯ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସ୍ବତନ୍ତ୍ରଚର ଭାବରେ ସମ୍ପାଦନ କରନ୍ତୁ

en: SELinux Options (deprecated)
or: SELinux ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ (ଅପସନ୍ଦ କରାଯାଇଛି)

en: Samba
or: ଶାମ୍ବା

en: Samba Client
or: ସାମ୍ବା ଗ୍ରାହକ

en: Save and restore counter
or: ଗଣକକୁ ସଂରକ୍ଷଣ ଏବଂ ପୁନଃସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ

en: Save on restart
or: ପୁନର୍ଚାଳନ କରିବା ସମୟରେ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ

en: Save on stop
or: ବନ୍ଦ କରିବା ସମୟରେ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before restarting the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
or: ଅଗ୍ନିକବଚ ପୁନର୍ଚାଳନ କରିବା ପୁର୍ବରୁ ସକ୍ରିୟ ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ଯାସକୁ ସବୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ. ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସ୍ଥିତିଟି ପରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରାରମ୍ଭ ପାଇଂ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି, ତେବେହିଁ ଏହି କାର୍ଯ୍ଯଟି କରନ୍ତୁ.

en: Save the active firewall configuration with all changes since the last start before stopping the firewall. Only do this if you need to preserve the active state for the next start.
or: ଅଗ୍ନିକବଚ ବନ୍ଦ କରିବା ପୁର୍ବରୁ ସକ୍ରିୟ ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ଯାସକୁ ସବୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ. ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସ୍ଥିତିଟି ପରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରାରମ୍ଭ ପାଇଂ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି, ତେବେହିଁ ଏହି କାର୍ଯ୍ଯଟି କରନ୍ତୁ.

en: Secure Shell (SSH) is a protocol for logging into and executing commands on remote machines. It provides secure encrypted communications. If you plan on accessing your machine remotely via SSH over a firewalled interface, enable this option. You need the openssh-server package installed for this option to be useful.
or: Secure Shell (SSH) ଗୋଟିଏ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଯାହାକୁ ଦୂର ମେସିନ ମାନଙ୍କରେ ଲଗଇନ କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ନିଷ୍ପାଦନ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ଯବହାର କରାଯାଇଥାଏ। ଏହା ସୁରକ୍ଷିକ ଗୋପନୀୟ ସମ୍ବାଦ ପ୍ରେରଣର ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଗୋଟିଏ ଅଗ୍ନିକବଚ ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ ଦେଇ SSH ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ମେସିନକୁ ଦୂରରୁ ଅବିଗମ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି, ତାହାହେଲେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଉପଯୋଗୀ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ openssh-server ପ୍ଯାକେଜକୁ ସ୍ଥାପନ କରିବା ଉଚିତ।

en: Secure WWW (HTTPS)
or: ସୁରକ୍ଷିତ WWW (HTTPS)

en: Select
or: ବାଛନ୍ତୁ

en: Select <i>"Expert"</i> if you are familiar with firewall configurations or if you need to add user customized rules. Otherwise, choose <i>"Beginner"</i>.
or: ଯଦି ଆପଣ ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ୟାସ ସହିତ ପରିଚିତ ଅଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଆପଣ ଚାଳକ ଇଚ୍ଛାରୂପୀ ନିୟମାବଳୀ ଯୋଗକରିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ ମନେକରନ୍ତି ତେବେ <i>"ନିପୁଣ"</i> ଚୟନକରନ୍ତୁ. ନଚେତ, <i>"ଅଭ୍ୟାସୀ"</i> ଚୟନକରନ୍ତୁ.

en: Select a File
or: ଗୋଟିଏ ଫାଇଲ ବାଛନ୍ତୁ

en: Server
or: ସେବକ

en: Service
or: ସେବା

en: Service Settings
or: ସେବା ବିନ୍ଯାସ

en: Set firewall default type: %s. This overwrites any existing configuration.
or: ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ.ଅଗ୍ନିକବଚ ପ୍ରକାରକୁ ବିନ୍ୟାସ କରନ୍ତୁ: %s. ଏହା ଯେକୌଣସି ସ୍ଥିତବାନ ବିନ୍ୟାସକୁ ନବଲିଖନ କରେ.

en: Show this help message
or: ଏହି ସହାୟତା ସନ୍ଦେଶ ଦେଖାନ୍ତୁ

en: Show version
or: ସଂସ୍କରଣ ଦେଖାନ୍ତୁ

en: Source (all needed)
or: ମୂଳ ସ୍ଥାନ (ସବୁ ଆବଶ୍ୟକ)

en: Source Quench
or: ଉତ୍ସ ନଷ୍ଟ

en: Specify a custom rules file for inclusion in the firewall, after the default rules. Default protocol type: ipv4, default table: filter. (Example: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ନିୟମାବଳୀ ପରେ, ଅଗ୍ନିକବଚରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଇଚ୍ଛାରୂପୀ ନିୟମାବଳୀ ଫାଇଲ ଉଲ୍ଲେଖ କରନ୍ତୁ. ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ପ୍ରୋଟୋକଲ ପ୍ରକାର: ipv4, ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସାରଣୀ: ଛାଣକ. (ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ: ipv4:filter:/etc/sysconfig/ipv4_filter_addon)

en: Start Wizard
or: ପ୍ରାରମ୍ଭ ୱିଜାର୍ଡ

en: Start configuration wizard
or: ବିନ୍ଯାସ ୱିଜାର୍ଡକୁ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ

en: Status line numbers
or: ଅବସ୍ଥିତି ଲାଇନ ସଂଖ୍ଯାଗୁଡିକ

en: Supported icmp types:
or: ସହାୟକ icmp ପ୍ରକାର ଗୁଡିକ:

en: System without network access
    System with network access
or: ନେଟୱାର୍କ ଅଭିଗମ ବିହୀନ ତନ୍ତ୍ର
    ନେଟାୱାର୍କ ଅଭିଗମ ବିଶିଷ୍ଟ ତନ୍ତ୍ର

en: TFTP Client
or: TFTP ଗ୍ରାହକ

en: TODO
or: ବାକି କାମ

en: Table
or: ସାରଣୀ

en: The Amanda backup client option allows you to connect to a Amanda backup and archiving server. You need the amanda-client package installed for this option to be useful.
or: ଆମାଣ୍ଡା ନକଲ ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଲାଏଣ୍ଟ ବିକଳ୍ପ ଆପଣଙ୍କୁ ୱିଣ୍ଡୋର ଫାଇଲ ଏବଂ ମୁଦ୍ରଣୀ ସହଭାଗ ନେଟୱର୍କଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ଯରେ ଅଭିଗମ୍ୟ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ। ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଫଳପ୍ରଦ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମାଣ୍ଡା-କ୍ଲାଏଣ୍ଟ ପ୍ୟାକେଜ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

en: The Domain Name System (DNS) is used to provide and request host and domain names. Enable this option, if you plan to provide a domain name service (e.g. with bind).
or: ପରିସର ନାମ ତନ୍ତ୍ର DNS ଆଧାର ଏବଂ ପରିସର ନାମଗୁଡ଼ିକୁ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଏବଂ ଅନୁରୋଧ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ. ଯଦି ଆପଣ ଗୋଟିଏ ପରିସର ନାମ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥାନ୍ତି,ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ. (ଯେପରି କି bind ସହିତ).

en: The Internet Message Access Protocol over SSL (IMAPs) allows a local client to access email on a remote server in a secure way. If you plan to provide a IMAP over SSL service (e.g. with dovecot), enable this option.
or: SSL ଉପରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସନ୍ଦେଶ ଅଭିଗମ୍ୟ ପ୍ରୋଟୋକଲ (IMAPs) ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାହକକୁ ସୁଦୂର ସର୍ଭରରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଉପାୟରେ ଇମେଲ ପାଇବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ. ଯଦି ଆପଣ SSL ସେବା ଉପରେ ଗୋଟିଏ IMAP ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥାନ୍ତି (ଯେପରି କି dovecot ସହିତ), ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over tcp) provides the ability to share printers over the network. Enable this option if you plan to share printers via cups over the network.
or: ଇଣ୍ଟରନେଟ ମୁଦ୍ରଣ ପ୍ରୋଟୋକଲ (IPP) ବଣ୍ଟିତ ମୁଦ୍ରଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ. IPP (tcp ଉପରେ) ନେଟୱର୍କ ମଧ୍ଯରେ ମୁଦ୍ରଣୀକୁ ସହଭାଗ କରିବାର କ୍ଷମତା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ. ଯଦି ଆପଣ ନେଟୱର୍କ ମଧ୍ଯରେ cups ମାଧ୍ଯମରେ ମୁଦ୍ରଣୀକୁ ସହଭାଗ କରିବାର ଯୋଜନା କରୁଥାନ୍ତି ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ.

en: The Internet Printing Protocol (IPP) is used for distributed printing. IPP (over udp) provides the ability to get information about a printer (e.g. capability and status) and to control printer jobs. If you plan to use a remote network printer via cups, do not disable this option.
or: ଇଣ୍ଟରନେଟ ମୁଦ୍ରଣ ପ୍ରୋଟୋକଲ (IPP) ବଣ୍ଟିତ ମୁଦ୍ରଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ. IPP (udp ଉପରେ) ମୁଦ୍ରଣୀ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ଏବଂ ମୁଦ୍ରଣୀ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାର କ୍ଷମତା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ (ଯେପରି କି ଯୋଗ୍ୟତା ଏବଂ ସ୍ଥିତି). ଯଦି ଆପଣ cups ମାଧ୍ୟମରେ ଗୋଟିଏ ସୁଦୂର ନେଟୱର୍କ ମୁଦ୍ରଣୀ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ଯୋଜନା କରିଥାନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ.

en: The NFS4 protocol is used to share files via TCP networking. You will need to have the NFS tools installed and properly configure your NFS server for this option to be useful.
or: NFS4 ପ୍ରୋଟୋକଲ TCP ନେଟୱର୍କିଙ୍ଗ ମାଧ୍ଯମରେ ଫାଇଲଗୁଡ଼ିକୁ ସହଭାଗ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ. ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଫଳପ୍ରଦ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ NFS ସାଧନଗୁଡ଼ିକୁ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଏବଂ ସଠିକ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କର NFS ସର୍ଭରକୁ ବିନ୍ୟାସ କରିବାକୁ ହେବ.

en: The Post Office Protocol version 3 (POP3) is a protocol to retrieve email from a remote server over a TCP/IP connection. Enable this option, if you plan to provide a POP3 service (e.g. with dovecot).
or: ଡାକଘର ପ୍ରୋଟୋକଲ ସଂସ୍କରଣ 3 (POP3) TCP/IP ସଂଯୋଗ ଉପରେ ସୁଦୂର ସର୍ଭରରୁ ଇମେଲ କାଢ଼ିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ଗୋଟିଏ ପ୍ରୋଟୋକଲ. ଯଦି ଆପଣ POP3 ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥାନ୍ତି (ଯେପରି କି dovecot ସହିତ), ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ.

en: The Remote Authentication Dial In User Service (RADIUS) is a protocol for user authentication over networks. It is mostly used for modem, DSL or wireless user authentication. If you plan to provide a RADIUS service (e.g. with freeradius), enable this option.
or: ସୁଦୂର ବୈଧିକରଣ ଡାୟଲ ଇନ ଚାଳକ ସେବା (RADIUS) ନେଟୱର୍କ ଉପରେ ଚାଳକ ବୈଧିକରଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ଗୋଟିଏ ପ୍ରୋଟୋକଲ. ଏହା ମୁଖ୍ୟତଃ ମଡେମ, DSL କିମ୍ବା ବେତାର ଚାଳକ ବୈଧିକରଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ. ଯଦି ଆପଣ RADIUS ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥାନ୍ତି (ଯେପରି କି freeradius ସହିତ),  ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ.

en: The Trivial File Transfer Protocol (TFTP) is a protocol used to transfer files to and from a remote machine in s simple way. It is normally used only for booting diskless workstations and also to transfer data in the Preboot eXecution Environment (PXE).
or: ଟ୍ରାଇଭଲ ଫାଇଲ ପରିବହନ ପ୍ରୋଟୋକଲ (TFTP) ଟି ଗୋଟିଏ ସୁଦୂର ଯନ୍ତ୍ରରୁ ଅଥବା ସୁଦୂର ଯନ୍ତ୍ରକୁ ସରଳ ଉପାୟରେ ଫାଇଲ ପରିବହନ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ଗୋଟିଏ ପ୍ରୋଟୋକଲ। ଏହା ସାଧାରଣତଃ କେବଳ ଡିସ୍କହୀନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ବୁଟକରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ମଧ୍ଯ Preboot eXecution ପରିବେଶ (PXE) ରେ ତଥ୍ୟ ପରିବହନ କରିଥାଏ।

en: The file '%s' does not exist.
or: ଫାଇଲ '%s' ଅବସ୍ଥିତ ନାହିଁ.

en: The firewall configuration is not consistent.
or: ଅଗ୍ନିକବଚର ବିନ୍ଯାସ ସମଞ୍ଜସ୍ଯ ନୁହେଁ.

en: The firewall is disabled.
or: ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରାଯାଇଛି।

en: The firewall is enabled.
or: ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ସକ୍ରିୟ କରାଯାଇଛି।

en: The firewall table '%s' is not valid.
or: ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ସାରଣୀ '%s'ଟି ବୈଧ ନୁହଁ.

en: The following files are missing or unusable:
    	%s
    
    Apply your firewall configuration now to correct this problem.
or: ନିମ୍ନଲିଖିତ ଫାଇଲ ଗୁଡିକ ଅନୁପସ୍ଥିତ କିମ୍ଭା ଅଦରକାରି ହୋଇଯାଇଛି:
    	%s
    
    ଏହି ସମସ୍ଯାର ସମାଧାନ ପାଇଂ ବର୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ଅଗ୍ନିକବଚର ବିନ୍ଯାସ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ

en: The protocol type '%s' is not valid.
or: ପ୍ରୋଟୋକଲ ପ୍ରକାର '%s' ବୈଧ ନୁହେଁ.

en: There are unapplied changes, do you really want to quit?
or: ସେଠାରେ ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଇ ନ ଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନ ମାନ ଅଛି, ଆପଣ ପ୍ରକୃତରେ ବିଦାୟ ନେବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି?

en: This error message informs a host to send packets on another route.
or: ଏହି ତ୍ରୁଟି ସନ୍ଦେଶଟି ଆଧାରକୁ ସୁଚିତ କରୁଛି ପ୍ଯାକେଟ ଗୁଡିକୁ ଅନ୍ଯ ରାସ୍ତାରେ ପଠାଇବା ପାଇଂ.

en: This error message is generated by a host or gateway if the destination is not reachable.
or: ଏହି ତ୍ରୁଟି ସନ୍ଦେଶ ଏକ ଆଧାର କିମ୍ଭା ଗେଟ-ୱେ ଦ୍ବାରା ସ୍ରୁଷ୍ଟି ହୋଇଛି, ଗନ୍ତବ୍ଯଟି ପହଞ୍ଚିବା ଯୋଗ୍ଯ କି ନୁହେଁ.

en: This error message is generated if the IP header is bad, either by a missing option or bad length.
or: ଏହି ତ୍ରୁଟି ସନ୍ଦେଶ ସ୍ରୁଷ୍ଟି ହେବାର କାରଣ, ଆଇ.ପି. ଶୀର୍ଷକଟି ଖରାପ ଅଟେ, ଯାହା ଏକ ଅନୁପସ୍ଥିତ ବିକଳ୍ପ କିମ୍ଭା ଖରାପ ଲମ୍ବ ଦ୍ବାରା ହୋଇଛି.

en: This error message is generated if the time-to-live was exceeded either of a packet or of the reassembling of a fragmented packet.
or: ଏହି ତ୍ରୁଟି ସନ୍ଦେଶ ସ୍ରୁଷ୍ଟି ହେବାର କାରଣ, ଗୋଟିଏ ପ୍ଯାକେଟର କିମ୍ଭା ଖଣ୍ଡିତ ପ୍ଯାକେଟ୍ ଗୁଡିକୁ ପୁଣି ଯୋଡିବାର time-to-live ଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଯାଇଛି.

en: This error message is generated to tell a host to reduce the pace at which it is sending packets.
or: ଆଧାରକୁ ପ୍ୟାକେଟ ପଠାଇବାର ଗତି କମ କରିବାକୁ କହିବା ପାଇଁ ଏହି ତ୍ରୁଟି ସନ୍ଦେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି.

en: This message is the answer to an <i>Echo Request</i>.
or: ଏହି ସନ୍ଦେଶଟି <i>Echo Request</i>ର ଉତ୍ତର ଅଟେ।

en: This message is used by a host attached to a multicast link to request a <i>Router Advertisement</i>
or: ଏହି ସନ୍ଦେଶକୁ ମଲ୍ଟିକାଷ୍ଟ ସହ ଯୋଡିତ ଥିବା ଆଧାରଟି ବ୍ଯବହାର କରି <i>Router Advertisement</i> ପାଇଁଅନୁରୋଧ କରୁଅଛି

en: This message is used by routers to periodically announce the IP address of a multicast interface.
or: ଏହି ସନ୍ଦେଶକୁ ପରିପଥ ମାନେ ବ୍ଯବହାର କରି ଏକ ମଲ୍ଟିକାଷ୍ଟ ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠର ଆଇ.ପି. ଠିକଣା ପର୍ଯ୍ଯାୟକ୍ରମରେ ଘୋଷଣା କରନ୍ତି.

en: This message is used to test if a host is reachable mostly with the <i>ping</i> utility.
or: ଏହି ସନ୍ଦେଶର ବ୍ଯବହାରରେ <i>ping</i> ଉପଯୋଗୀତା ଦ୍ବାରା ଏକ ଆଧାର ପହଞ୍ଚିବା ଯୋଗ୍ଯ କି ନୁହେଁ ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଏ.

en: This option allows a Bacula server to connect to the local machine to schedule backups. You need the bacula-client package installed for this option to be useful.
or: ଏହି ବିକଳ୍ପ ବାକୁଲା ସର୍ଭରକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଯନ୍ତ୍ର ସହିତ ସଂଯୋଗ କରି ନକଲ ସଂରକ୍ଷଣ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ। ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଫଳପ୍ରଦ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବିକୁଲା-କ୍ଲାଏଣ୍ଟ ପ୍ୟାକେଜ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

en: This option allows incoming SMTP mail delivery. If you need to allow remote hosts to connect directly to your machine to deliver mail, enable this option. You do not need to enable this if you collect your mail from your ISP's server by POP3 or IMAP, or if you use a tool such as fetchmail. Note that an improperly configured SMTP server can allow remote machines to use your server to send spam.
or: ଏହି ବିକଳ୍ପ ଆସୁଥିବା SMTP ମେଲ ବିତରଣକୁ ଅନୁମୋଦିତ କରିଥାଏ. ଯଦି ଆପଣ ସୁଦୂର ହୋଷ୍ଟକୁ ମେଲ ବିତରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଯନ୍ତ୍ର ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ହେବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେବାକୁ ପଡ଼େ, ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ସକ୍ରିୟକରନ୍ତୁ. ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ମେଲକୁ POP3 କିମ୍ବା IMAP ସର୍ଭର ଦ୍ୱାରା ସଂଗ୍ରହ କରିପାରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ, କିମ୍ବା ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସାଧନ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ଯେପରିକି ଆନୟନ ମେଲ. ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଗୋଟିଏ ସଠିକ ଭାବରେ ବିନ୍ୟାସିତ ହୋଇନଥିବା SMTP ସର୍ଭର ସୁଦୂର ଯନ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ଅବାଂଛନୀୟ ଇମେଲ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ସର୍ଭରକୁ ଅନୁମତି ଦେଇପାରେ.

en: This option allows you to access Trivial File Transfer Protocol (TFTP) servers. You need the tftp package installed for this option to be useful.
or: ଏହି ବିକଳ୍ପ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧମ ଫାଇଲ ପରିବହନ ପ୍ରୋଟୋକଲ (TFTP) ସର୍ଭରଗୁଡ଼ିକରେ ଅଭିଗମ୍ୟ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ। ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଉପଯୋଗୀ କରିବା ପାଇଁ tftp ପ୍ୟାକେଜ ସ୍ଥାପନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ।

en: This option allows you to access Windows file and printer sharing networks. You need the samba-client package installed for this option to be useful.
or: ଏହି ବିକଳ୍ପ ଆପଣଙ୍କୁ ୱିଣ୍ଡୋର ଫାଇଲ ଏବଂ ମୁଦ୍ରଣୀ ସହଭାଗ ନେଟୱର୍କଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ଯରେ ଅଭିଗମ୍ୟ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ. ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଫଳପ୍ରଦ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସାମ୍ବା-କ୍ଲାଏଣ୍ଟ ପ୍ୟାକେଜ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ.

en: This option allows you to access and participate in Windows file and printer sharing networks. You need the samba package installed for this option to be useful.
or: ଏହି ବିକଳ୍ପ ଆପଣଙ୍କୁ ୱିଣ୍ଡୋର ଫାଇଲ ଏବଂ ମୁଦ୍ରଣୀ ସହଭାଗ ନେଟୱର୍କଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ଯରେ ଅଭିଗମ୍ୟ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ. ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଫଳପ୍ରଦ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସାମ୍ବା ପ୍ୟାକେଜ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ.

en: This option allows you to use the Red Hat Cluster Suite. Ports are opened for openais, ricci and dlm. You need the Red Hat Cluster Suite installed for this option to be useful.
or: ଏହି ବିକଳ୍ପ ଆପଣଙ୍କୁ Red Hat କ୍ଲଷ୍ଟର ସୁଟ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ।  ସଂଯୋଗିକୀଗୁଡ଼ିକ openais, ricci ଏବଂ dlm ପାଇଁ ଖୋଲା ଥାଏ। ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଫଳପ୍ରଦ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ Red Hat କ୍ଲଷ୍ଟର ସୁଟ ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ।

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
or: ଏହି ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଟି ମୁକ୍ତ ସଫଟୱେର ଅଟେ; ଆପଣ ଏହାକୁ ଗ୍ନୁ ସାଧାରଣ ସାର୍ବଜନୀନ ଅନୁମତି ପତ୍ର ଶବ୍ଦ ଅଧୀନରେ ପୁଣି ବଣ୍ଟନ କିମ୍ଭା ରୂପାନ୍ତର କରିପାରିବେ, ଯାହାକି ମୁକ୍ତ ସଫ୍ଟୱେର ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଦ୍ବାରା ପ୍ରକାଶିତ; ଅନୁମତି ପତ୍ର ସଂସ୍କରଣ ୨ କିମ୍ଭା ଅନ୍ଯ କୌଣସି ନୂଆ ସଂସ୍କରଣ (ଆପଣକଂ ବିକଳ୍ପ ରେ).
    
    ଏହି ପ୍ରୋଗ୍ରାମଟି ବ୍ଯବହାର ଯୋଗ୍ଯ ହୋଇପାରିବ ସେହି ଦ୍ରୁଷ୍ଟିରୁ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି; କିନ୍ତୁ କୌଣସି ନିର୍ଭରୋକ୍ତି ବିନା; ଏବଂ ବିକ୍ରୟଯୋଗ୍ଯତା ନିର୍ଭରୋକ୍ତି କିମ୍ଭା କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଠ କାର୍ଯ୍ଯ ପାଈଂ ମେଳକ ବିନା. ଅଧିକ ବିସ୍ତ୍ରୁତ ବିବରଣୀ ପାଈଂ ଗ୍ନୁ ସାଧାରଣ ସାର୍ବଜନୀନ ଅନୁମତି ପତ୍ର ଦେଖନ୍ତୁ. 
    
     ଆପଣ ଏହି ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ସହିତ ଗ୍ନୁ ସାଧାରଣ ସାର୍ବଜନୀନ ଅନୁମତି ପତ୍ର ପାଈଥିବେ. ଯଦି ପାଇନାହାନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଦେଖନ୍ତୁ <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: This program will help you to set up a basic firewall for your system.
or: ଏହି ପ୍ରଗ୍ରାମ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ମୌଳିକ ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ୟାସ କରିବା ପାଇଁ ସହାୟତା କରିବ.

en: This wizard helps you to set up a clean firewall configuration for your system.
or: ଏହି ୱିଜାର୍ଡ ଆପଣଙ୍କ ତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ନିର୍ମଳ ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନ୍ୟାସ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ସହାୟତା କରିଥାଏ.

en: Time Exceeded
or: ସମୟ ଅତିକ୍ରମ କରିଯାଇଛି

en: To Address
or: ଠିକଣା କୁ

en: To Port
or: ସଂଯୋଗିକୀ କୁ

en: To ensure a sane state, the kernel firewall modules must be unloaded when the firewall is restarted or stopped.
or: ଏକ ସ୍ବସ୍ଥ ସ୍ଥିତି ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ, ଯେବେ ଅଗ୍ନିକବଚ ପୁନର୍ଚାଳନ କିମ୍ଭା ବନ୍ଦ କରାହୁଏ କର୍ଣ୍ଣଲ ଅଗ୍ନିକବଚ ଏକକାଂଶ ଗୁଡିକୁ ଅପସାରିତ କରିବା ଆବଶ୍ଯକ.

en: Trusted Interfaces
or: ବିଶ୍ବସ୍ତ ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ

en: Trusted Services
or: ବିଶ୍ବସ୍ତ ସେବା ଗୁଡିକ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: Unload modules on restart and stop
or: ପୁନର୍ଚାଳନ ଏବଂ ବନ୍ଦ କରିବା ସମୟରେ ଏକକାଂଶ ମାନଙ୍କୁ କାଢନ୍ତୁ

en: Update firewall non-interactively if the firewall is enabled. This will also restart the firewall. The -n and -f options will be ignored.
or: ଅପାରସ୍ପରିକ ଭାବରେ ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ଅଦ୍ୟତନ କରନ୍ତୁ ଯଦି ଅଗ୍ନିକବଚଟି ସକ୍ରିୟ ଅଛି. ଏହା ଅଗ୍ନିକବଚକୁ ମଧ୍ଯ ପୁନଃଚାଳନ କରିଦେବ. -n ଏବଂ -f ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିବ.

en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
or: ଅଗ୍ନିକବଚରେ ଅତିରିକ୍ତ ନିୟମାବଳୀ ଯୋଗକରିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛାରୂପୀ ନିୟମାବଳୀ ଫାଇଲ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ. ଇଚ୍ଛାରୂପୀ ନିୟମାବଳୀଗୁଡ଼ିକ ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ନିୟମାବଳୀ ପରେ ଯୋଗ ହୋଇଥାଏ. ଫାଇଲଗୁଡ଼ିକରେ ନିଶ୍ଚିତରୂପେ iptables-ସଂରକ୍ଷଣ ଶୈଳୀ ଥିବା ଉଚିତ.

en: User Defined
or: ଚାଳକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ

en: User Skill Level
or: ଚାଳକ କୌଶଳ ସ୍ତର

en: Using these options with no additional firewall options will not create or alter firewall configuration, only SELinux will be configured.
or: ଅତିରିକ୍ତ ଅଗ୍ନିକବଚ ବିନା ଏହି ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ତାହା ଅଗ୍ନିକବଚ ସଂରଚନାକୁ ନିର୍ମାଣ କିମ୍ବା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ ନାହିଁ, କେବଳ SELinux କୁ ବିନ୍ୟାସ କରାଯିବ।

en: Valid values: %s
or: ବୈଧ ମୂଲ୍ୟ: %s

en: Valid values: <port>[-<port>], where port is either a number [0..65535] or a service name.
or: ବୈଧ ମୂଲ୍ୟ: <ସଂଯୋଗିକୀ>[-<ସଂଯୋଗିକୀ>], ଯେଉଁଠି ସଂଯୋଗିକୀ ହୁଏତ ଗୋଟିଏ ସଂଖ୍ୟା [0..65535] କିମ୍ବା ଗୋଟିଏ ସେବାର ନାମ.

en: Valid values: tcp, udp
or: ବୈଧ ମୂଲ୍ୟ: tcp, udp

en: Verbose status
or: ସୂଚନାଯୁକ୍ତ ଅବସ୍ଥିତି

en: Virtual Machine Management
or: ଆଭାସୀ ଯନ୍ତ୍ର ପରିଚାଳନା

en: Virtual Machine Management (TLS)
or: ଆଭାସୀ ଯନ୍ତ୍ର ପରିଚାଳନା (TLS)

en: WWW (HTTP)
or: WWW (ଏଚ୍.ଟି.ଟି.ପି.)

en: Warning
or: ଚେତାବନୀ

en: What kind of system do you have?
or: ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ତନ୍ତ୍ର ଅଛି?

en: Wizard
or: ୱିଜାର୍ଡ

en: Yes
or: ହଁ

en: You can change the settings in the <i>Options</i> menu afterwards.
or: <i>ବିକଳ୍ପ</i> ତାଲିକାରେ ଏହା ପରେ ଆପଣ ବିନ୍ୟାସକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବେ.

en: Your firewall configuration was converted from an old version. Please verify the configuration and apply.
or: ଆପଣଙ୍କ ଅଗ୍ନିକବଚର ବିନ୍ଯାସ ଗୋଟିଏ ପୁରୁଣା ସଂସ୍କରଣରୁ ରୂପାନ୍ତରିତ କରଯାଇଛି. ଦୟାକରି ବିନ୍ଯାସଟିକୁ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତାପରେ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ.

en: _About
or: ବିବରଣୀ (_A)

en: _File
or: ଫାଇଲ (_F)

en: _Help
or: ସହାୟତା (_H)

en: _Options
or: ବିକଲ୍ପ (_O)

en: _Quit
or: ବିଦାୟ ନିଅନ୍ତୁ (_Q)

en: _Start Configuration Wizard
or: ବିନ୍ଯାସ ୱିଜାର୍ଡକୁ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ (_S)

en: configuration
or: ବିନ୍ଯାସ

en: invalid interface '%s'.
or: ଅବୈଧ ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ '%s'.

en: invalid port definition %s.
or: ଅବୈଧ ସଂଯୋଗିକୀ ବ୍ଯାଖ୍ଯା %s.

en: invalid service '%s'.
or: ଅବୈଧ ସେବା '%s'.

en: ipv6 has no nat support.
or: ipv6 ରେ nat ସହାୟତା ନାହିଁ.

en: local
or: ସ୍ଥାନୀୟ

en: mDNS provides the ability to use DNS programming interfaces, packet formats and operating semantics in a small network without a conventional DNS server. If you plan to use Avahi, do not disable this option.
or: DNS ପ୍ରଗ୍ରାମିଙ୍ଗ ଅନ୍ତରାପୃଷ୍ଠ, ପ୍ୟାକେଟ ଶୈଳୀ ଏବଂ ପରମ୍ପରାଗତ DNS ସର୍ଭର ବିନା ଗୋଟିଏ ଛୋଟ ନେଟୱର୍କରେ ଅର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନକୁ ଚାଳନା ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ mDNS କ୍ଷମତା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ. ଯଦି ଆପଣ Avahi ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥାନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତୁ.

en: modified label
or: ରୂପାନ୍ତରିତ ସୂଚକ

en: no such option: %s
or: ଏଭଳି କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ: %s

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s'.
or: ପସନ୍ଦ %(option)s: ଅବୈଧ forward_port '%(value)s'.

en: option %(option)s: invalid forward_port '%(value)s': %(error)s.
or: ପସନ୍ଦ %(option)s: ଅବୈଧ forward_port '%(value)s': %(error)s.

en: option %(option)s: invalid icmp type '%(value)s'.
or: ପସନ୍ଦ %(option)s: ଅବୈଧ icmp ପ୍ରକାର '%(value)s'.

en: port range %s is not unique.
or: ସଂଯୋଗିକୀ ପରିସର %s ଅନନ୍ଯ ନୁହେଁ।

[ctx: yes]
en: Firewall Configuration
or: ଅଗ୍ନିକବଚର ବିନ୍ଯାସ

[ctx: yes]
en: Mark the ICMP types in the list, which should be rejected. All other ICMP types are allowed to pass the firewall. The default is no limitation.
or: ICMP ପ୍ରକାରଗୁଡ଼ିକୁ ତାଲିକାରେ ଚିହ୍ନଟକରନ୍ତୁ, ଯାହାକୁ କି ଅସ୍ୱୀକାର କରିବା ଉଚିତ।ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ICMP ପ୍ରକାରଗୁଡ଼ିକ ଅଗ୍ନିକବଚ ପାରକରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ।ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତରେ କୌଣସି ସୀମା ବନ୍ଧନ ନାହିଁ।

[ctx: yes]
en: The Internet Control Message Protocol (ICMP) is mainly used to send error messages between networked computers, but additionally for informational messages like ping requests and replies.
or: ଇଣ୍ଟରନେଟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ସନ୍ଦେଶ ପ୍ରୋଟୋକଲ (ICMP) ଟି ମୁଖ୍ୟତଃ ନେଟୱର୍କ କମ୍ପୁଟରଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ତ୍ରୁଟି ସନ୍ଦେଶ ପଠାଇବାରେ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ ସୂଚନାତ୍ମକ ସନ୍ଦେଶଗୁଡ଼ିକୁ ଯେପରି କି ping ଅନୁରୋଧ ଏବଂ ଉତ୍ତରଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ।

[ctx: yes]
en: Use custom rules files to add additional rules to the firewall. The custom rules are added after the default rules. The files must have the iptables-save format.
or: ଅଗ୍ନିକବଚରେ ଅତିରିକ୍ତ ନିୟମାବଳୀ ଯୋଗକରିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛାରୂପୀ ନିୟମାବଳୀ ଫାଇଲ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ। ଇଚ୍ଛାରୂପୀ ନିୟମାବଳୀଗୁଡ଼ିକ ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ନିୟମାବଳୀ ପରେ ଯୋଗ ହୋଇଥାଏ।ଫାଇଲଗୁଡ଼ିକରେ ନିଶ୍ଚିତରୂପେ iptables-ସଂରକ୍ଷଣ ଶୈଳୀ ଥିବା ଉଚିତ।
